fimka
23.11.07,14:42
Aby sme vyhoveli obom stranám:
toto je obdoba ankety o výskyte krvných skupín u poraďákov, ale v tejto ankete budú zverejnené aj nicky hlasujúcich pri odpovediach.
Prosím, hlasujte.
Gabi03
23.11.07,14:05
A kde sú mená? :eek::D
Gabi03
23.11.07,14:10
A kde sú mená? :eek::D

Berem späť. Asi už by som mala ten PC vypnúť. :D
Rozalka
23.11.07,15:09
Toto je dobré, aspoň viem, koho poprosím, keď budem potrebovať (cicať, sať, nasávať ... ako sa to nazýva, keď sa upír živí?)
fimka
23.11.07,16:09
Rozalka, klikni si sem. http://www.obroda.sk/clanok/6264/Upiri-ziju-medzi-nami/
Asi to Drakulom neskončilo?!:eek::D
Kazu
23.11.07,16:55
Toto je dobré, aspoň viem, koho poprosím, keď budem potrebovať (cicať, sať, nasávať ... ako sa to nazýva, keď sa upír živí?)

Rozalka, ak uvidíš mňa tak utekaj. Z tej mojej by si určite dostala nejaké vyrážky. Nechcú ma pumpnúť ani na transfúznej stanici. Na mňa ani komáre nelezú.:---:---:---
Katy a R
23.11.07,16:59
Rozalka, ak uvidíš mňa tak utekaj. Z tej mojej by si určite dostala nejaké vyrážky. Nechcú ma pumpnúť ani na transfúznej stanici. Na mňa ani komáre nelezú.:---:---:---

To s tými komármi nie je na zahodenie :rolleyes: Brala by som;)
Ale prezraď, ako si to dosiahla - žeby tá "kopaničiarska":confused::D:D:D
Kazu
23.11.07,17:20
To s tými komármi nie je na zahodenie :rolleyes: Brala by som;)
Ale prezraď, ako si to dosiahla - žeby tá "kopaničiarska":confused::D:D:D

Neviem dievča moje čím to je, ale komáre na mňa nelezú roky rokaté. Chodíme k sestre na zahrádku a tam je ich aspoň tisíc kusov na meter krichlový. Všetci sú samý brbolec, na mňa nejaký 1 - 2 nenažranci sadnú ale zrejme skapú a ostatné komáre ma oblúkom oblietavajú. Tie komáre aj keď už pristávajú len zrazu vzlietnu, zabzučia a zmiznú. Asi im smrdím :D:D:D
Katy a R
23.11.07,17:44
Neviem dievča moje čím to je, ale komáre na mňa nelezú roky rokaté. Chodíme k sestre na zahrádku a tam je ich aspoň tisíc kusov na meter krichlový. Všetci sú samý brbolec, na mňa nejaký 1 - 2 nenažranci sadnú ale zrejme skapú a ostatné komáre ma oblúkom oblietavajú. Tie komáre aj keď už pristávajú len zrazu vzlietnu, zabzučia a zmiznú. Asi im smrdím :D:D:D

Ti normálne závidím... ;)
Dlho som nevedela, prečo môj muž chcel, aby som v záhradke robila pri ňom:confused::D:D
.. a to preto, lebo keď som sa ja motala okolo, tak naňho komáre nešli.. ale keď išiel kosiť sám..:---:---,
ankahanka
23.11.07,18:52
A počúvajte, vy všetci nulkáči-vzácni to ľudia, to aj chodievate darovať tú svoju nenahraditeľnú tekutinu...Rada by som šla zasa raz, a nerada chodím sama...a tiež by ma potešilo, ak by som videla, že je viac ľudí podobne zmýšľajúcich.
Na strednej škole sme sa nevedeli dočkať toho krásneho veku-18-rokov, aj kvôli oslavám ale tiež pre tú skvelú možnosť ísť darovať.
Mám pocit, že v dnešnej dobe na stredných školách je to trošku iné...
opravte ma prosím ak sa mýlim...
ankahanka
23.11.07,19:52
Ak niekto píše o bilborde,mŕtvom bábatku v 11. alebo 20. týždni, o podozrievaní, depresii-všetci sme tam nalepení-myslím, že je tu dosť reprezentatívna vzorka obyvateľstva a to len dokazuje, čo nás slovač najviac zaujíma-pútavé titulky.
Pýtala som sa na darcovstvo krvi, myslím, že je Vás tu viac skôrnarodených, môžete byť vo veku mojej mamy, čiže ľudia zrelí a predsa-toto Vás nezaujalo...
Verím, že to zasa pár ľudí pochopí "správne", že sa niekto cíti dotknutý nezáujmom-nie je to tak-len som niečo skúsila a-vyšlo to ako som predpokladala...
Elena Navrátilová
23.11.07,19:58
Máš pravdu vo veku Tvojich rodičov... ale zdravie máme všetci len jedno. Krv berú zdravým. Takže zbytočne hľadať problém tam kde nie je. ;) A hlavne si chcela nulkárov... to som nebola ani keď som bola zdravá.
Nika
23.11.07,20:02
Ak ťa zauímajú aj nenulkári. Ja som v minulosti pravidelne darovávala krv, bohužiaľ...... už ju odo mňa nechcú........
ankahanka
23.11.07,20:18
jáj Elenka, mrzí ma zlé pochopenie-ja som nehľadala len nulkárov-išlo mi o to, že tá ich krv je vzácna a pritom tuná ich je kvantum- a ani som nehľadala problém, len som chcela vedieť, koľko ľudí zareaguje a trošku som chcela odvrátiť pozornosť od tých ťažkých tém...takže tak.ale žiaľ, potvrdzuje sa to, čo si myslím-a Vás dámy v rokoch mojej mamy som vyzývať nechcela, je mi jasné, že máte kopec iných starosti...
moja mama vždy krúti hlavou, keď jej s nadšením rozprávam, že mi hurá zobrali krv-vraj sa mám pozrieť do zrkadla ako vyzerám a neblbnúť...
willma
23.11.07,21:24
ankahanka, tiež sa radím už k tej mamkovskej kategórii poraďákov. Krv som začala darovať v 18, a dodnes deň som aktívna, mám za sebou cez 120 odberov a jeden možno dobrý skutok, poraďáci, ktorí sú tu dlhšie, vedia o mojej výzve. A propo výzva- chalanisko je doma, chodí na kontroly, a vyzerá to s ním celkom dobre
willma
23.11.07,21:28
A počúvajte, vy všetci nulkáči-vzácni to ľudia, to aj chodievate darovať tú svoju nenahraditeľnú tekutinu...Rada by som šla zasa raz, a nerada chodím sama...a tiež by ma potešilo, ak by som videla, že je viac ľudí podobne zmýšľajúcich.
Na strednej škole sme sa nevedeli dočkať toho krásneho veku-18-rokov, aj kvôli oslavám ale tiež pre tú skvelú možnosť ísť darovať.
Mám pocit, že v dnešnej dobe na stredných školách je to trošku iné...
opravte ma prosím ak sa mýlim... mýliš sa kuk sem http://www.porada.sk/t55959-darovanie-krvi-len-bratislava.html a najmä posledný príspevok, ktorrý som tam napísala
fimka
23.11.07,21:39
Ja ešte priložím link na tému, z ktorej vlastne táto anketa vzišla. Je v nej kopec zaujímavostí o krvných skupinách a RH faktoroch.

http://www.porada.sk/t65499-a1b-krv.html
Olice
23.11.07,21:39
ankahanka, tiež sa radím už k tej mamkovskej kategórii poraďákov. Krv som začala darovať v 18, a dodnes deň som aktívna, mám za sebou cez 120 odberov a jeden možno dobrý skutok, poraďáci, ktorí sú tu dlhšie, vedia o mojej výzve. A propo výzva- chalanisko je doma, chodí na kontroly, a vyzerá to s ním celkom dobre
Tak to sa naozaj veľmi tešíííím...:)
fimka
23.11.07,21:42
Ja som darovala krv 2x v živote. Myslím, že je najvyšší čas si to zopakovať. Dám vedieť, ako som dopadla.
fimka
23.11.07,22:04
Ešte priložím link pre tých, ktorí sa rozhodnú ísť darovať krv.
V článku je uvedené kto môže krv darovať a kto nie, ďalej odporúčania na životosprávu pred odberom a pokyny čo si priniesť so sebou.


http://www.markiza.sk/bulvar/?13807c=%7Ezdr%7E&13807e=185945
Melnick
23.11.07,22:19
Ak niekto píše o bilborde,mŕtvom bábatku v 11. alebo 20. týždni, o podozrievaní, depresii-všetci sme tam nalepení-myslím, že je tu dosť reprezentatívna vzorka obyvateľstva a to len dokazuje, čo nás slovač najviac zaujíma-pútavé titulky.
Pýtala som sa na darcovstvo krvi, myslím, že je Vás tu viac skôrnarodených, môžete byť vo veku mojej mamy, čiže ľudia zrelí a predsa-toto Vás nezaujalo...
Verím, že to zasa pár ľudí pochopí "správne", že sa niekto cíti dotknutý nezáujmom-nie je to tak-len som niečo skúsila a-vyšlo to ako som predpokladala...
Počuj ankahanka Ty už máš Zlatú Jánskeho plaketu, lebo ak nie tak mne tu skôr narodenej už viacej takéto bludy sem nepíš. Teraz som poriadne vytočená.
fimka
23.11.07,22:25
PRESTAŇTE UŽ LÁSKAVO S TÝM KTO KOHO VYTOČIL!!!!!
Táto téma je a zostane slušná!!! Bez konfrontácií.
Inak ju radšej zatvoríme.
MÁM UŽ DOSŤ TÝCH VAŠICH HÁDOK, V POSLEDNOM ČASE JE ICH NA PORADE VIAC NEŽ DOSŤ!:mad::mad::mad:
Melnick
23.11.07,22:29
Tak nech dievča zvažuje slová.:mad::mad::mad:
cloe
23.11.07,22:41
Ja by som veľmi rada darovala krv ale bohužiaľ nie je to možné. Prekonala som žltačku vo vysokom veku. Určite je nás veľa, ktorí by sme chceli darovať ale zo zdravotných dôvodov nemôžeme...:mee:
fimka
24.11.07,18:07
Trošku to, s dovolením, posuniem. Možno by si niektorí radi zahlasovali.;)
fimka
26.11.07,09:40
Posúvam
fimka
27.11.07,14:06
Posúvam:)
fimka
28.11.07,09:07
ááá posúvam:)
kukučka
28.11.07,09:20
prečo?
STRELEC
28.11.07,09:30
[quote=kukučka;579393]prečo?[/que]Zahlasoval som sice, ale tiež neviem: načo je dobrá táto anketa?
fimka
28.11.07,10:11
Odpovedám:

Pre Kukučka: Posúvam preto, lebo anketa je aktívna do 7. 12. a potešilo by ma, keby čo najviac poraďákov zahlasovalo. A ak je vzadu, už po nej hodí očkom málokto. Preto ju raz denne posuniem. S dovolením.;)

Pre Strelec: Pôvodne vznikla anketa na základe štatistiky výskytu krvných skupín v EU, kotrú uviedol Chobot tu http://www.porada.sk/573810-post12.html. Ja by som chcela vedieť, ako tie čísla budú sedieť na nás poraďákov. Tá pôvodná anketa bola bez uvádzania nickov. Ale už na druhý deň po jej spustení začalo poraďákov zaujímať aj kto z nickov je "koho krvná skupina". A tak sme pôvodnú anonymnú anketu zavreli a otvorili sme túto so zverejnenými nickmi. BTW: aj keď to nebolo prvoplánové, jeden nikdy nevie, možno sa nám ešte táto anketa zíde, ak nedajbože niekto bude veľmi súrne potrebovať konkrétny typ KS.
endrju
28.11.07,10:32
...možno sa nám ešte táto anketa zíde, ak nedajbože niekto bude veľmi súrne potrebovať konkrétny typ KS.
Bol by som veľmi opatrný pri takýchto úvahách. Určite sa nájdu viacerí, ktorí sa ankety zúčastnili, ale z akýchkoľvek dôvodov krv darovať nemôžu.
jajjka
28.11.07,12:20
Čaute krvinky, ja som tiež hlasovala, som A1B Rh neg a neviem prečo by to nemohli vidieť aj ostatní. Krv chodím darovať už 12 rokov, som držiteľom striebornej Jánskeho plakety. Keď ma z transfúzky zavolali k súrnemu prípadu nedostatku tejto krvnej skupiny, hneď som bola tam a verte mi bol to svétový pocit.:o
kačenka
29.11.07,11:30
myslím, že každý kto daruje krv musí mať niečo
dobré v srdiečku a nie je mu tento svet len tak
ľahostajný, aj keď tá jeho krv neputuje len do žíl
jeho blízkeho. Ja som tento "úžasný pocit" zažila
už 27 krát a ešte 3 krát a som "zlatá".
michelle84
29.11.07,11:38
Bol by som veľmi opatrný pri takýchto úvahách. Určite sa nájdu viacerí, ktorí sa ankety zúčastnili, ale z akýchkoľvek dôvodov krv darovať nemôžu.


Áno, presne tak. Zúčastnila som sa ankety, ale krv nemôžem darovať. Ale pevne verím, že sa tu nájdu dobré duše, ktoré pomôžu, keď niekto z nás bude potrebovať pomoc, a to nielen odbornú, čo sa týka www.porada.sk.
jajjka
29.11.07,11:52
KAČENKA, tak to som o 2 tankovania pozadu.http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/smile_doktor.gif
kukučka
29.11.07,14:10
Áno, presne tak. Zúčastnila som sa ankety, ale krv nemôžem darovať. Ale pevne verím, že sa tu nájdu dobré duše, ktoré pomôžu, keď niekto z nás bude potrebovať pomoc, a to nielen odbornú, čo sa týka www.porada.sk. (http://www.porada.sk.)

a ja zas pevne dúfam a verím, že vašu pomoc potrebovať nebudem :):):)

a toto som vám prilepila do prvej témy:

http://www.porada.sk/579519-post48.html
ivako
30.11.07,06:19
Keďže mám krvnú skupinu O, tak prikladám niečo pre O-ky.
Mackovka
30.11.07,06:52
Keďže mám krvnú skupinu O, tak prikladám niečo pre O-ky.

Mám smolu, dostala som "zhora" do vienka skupinu 0, ale nedostala som chuť na mäso...
willma
01.12.07,18:02
to: kačenka a jajka, baby nestíhate ;), ale chváliť sa nejdem :cool:
Viera123
04.12.07,21:12
Študentov na škole, kde chodi aj moja dcéra (VŠE BA) oslovil ich profesor, že súrne potrebujú krv pre 18 ročného chlapca, pretože inak zomrie. Krvná skupina 0+. Prosim, ak niekto poznáte človeka s touto krvnou skupinou, ktorý by mohol darovať krv, napíšte mi ss, resp. mu dajte o tejto prosbe vedieť a zanechajte na seba kontakt alebo na človeka, ktorý by mohol pomôcť. Nechcem k tejto výzve ostať ľahostajná a preto aspoň touto cestou hľadám pomoc pre človeka, ktorý to potrebuje. Vzápätí Vás skontaktujem s otcom tohoto chlapca.

Ak je vo Vašich silách pomôcť, prosím, nájdite si čas a chvíľku porozmýšľajte koho osloviť.
Nepíšte prečo nemôžete, nechcem tu rozvádzať diskusiu, ale ak sa dá, skúsme pomôcť.
Ďakujem Vám.
jozef antl
10.04.08,12:23
Len náhodou som sa pozrel na túto stránku takže už ti nemôžem pomôcť,ale verím že sa ti podarilo zohnať čo si chcela.Ináč o darcovstve sa rád porozprávam ak sa niekto ozve...
jozef antl
15.12.08,08:22
Len náhodou som sa pozrel na túto stránku takže už ti nemôžem pomôcť,ale verím že sa ti podarilo zohnať čo si chcela.Ináč o darcovstve sa rád porozprávam ak sa niekto ozve...
Asi tu nikto nechodí na túto stránku,ale aj tak dávam do pozornosti,že 12.1.2009 sa uskutoční odber v Pastoračnom centre na sídlisku Šípok v Partizánskom.Tak ste všetci darcovia,ktorí môžete prísť pozvaný.Ďakujem s pozdravom Jozef...:)
pasuliatko
15.12.08,20:25
poradte mi ako mám hlasovať nejak mi to nejde :D dakujem
JankaO
15.12.08,20:33
poradte mi ako mám hlasovať nejak mi to nejde :D dakujem
Anketa je ukončená.
wagner
16.12.08,15:34
jozef antl, nie sme všetci darcovia, aj keď sme hlasovali. Žiaľ, ja teda nie som, aj keby som ako chcela a do Partizánskeho by som určite mohla prísť.
pasuliatko
17.12.08,11:59
ja mam skupinu A Rh +
mareko
17.12.08,15:09
:)
kačer
21.12.08,12:55
0 Rh +
janomila
21.12.08,13:44
Tiež som sa až dnes dostala k tejto zaujímavej téme. Človek sa nestíha čudovať, aké poklady skrýva Porada. A takáto téma je veru veľmi dôležitá. Pri množstve autonehôd a úrazov, ktoré dnes sledujeme a mnohí z nás sú aj aktérmi, je tej najcennejšej tekutiny treba stále viac. Ja mám B+. Krv som darovala 11-krát a potom to už nešlo. Bohužiaľ. Ale držím palce všetkým, ktorí sa nenechajú znechutiť stavom nášho zdravotníctva a konzumným zameraním našej spoločnosti a idú darovať krv. Sú to nedocenené služby, tie, ktoré sa dejú v mene obyčajnej ľudskosti a dobra. Ja už nemôžem darovať krv po transfúzii, ktorú som dostala po pôrode. Vtedy som pochopila, ako je cenná táto tekutina, ktorá mi vtedy bez debaty zachránila život. O to viac ma mrzí, že už ju darovať nemôžem. Ale ďakujem tomu Človeku, ktorého krv mi vtedy pomohla a ďakujem všetkým, ktorí tieto nezištné dobré skutky konajú.:)
jozef antl
09.02.09,12:08
Ďakujem za pekné slová,aj keď nemôžte darovať krv tak sa dá pomôcť už len tým ako ste to spravili teraz.Veľa darcov poteší už len pekné slovo od človeka ktorému pomohla krv pri jeho záchrane.Poslaním darcov a sympatizantov je získavať nových darcov čo vy ste už splnili.Ďakujem a prajem pekný deň...:)
jozef antl
10.02.09,11:14
V týchto časoch prebieha akcia Valentínska kvapka tak nech ju využijú najme prvo darcovia.Stáli darcovia radšej nech za seba získajú nového darcu a oni nech idú po akcii,veď viete aby tam nebola zbytočná tlačenica lebo aj to niekedy odradí prvo darcov.Zapojte sa do rodinného darcovstva je to tiež výborný pocit.
Mahulka
10.02.09,11:42
Ja mám O-
jozef antl
12.02.09,12:11
Ja mám O-A už si ju darovala v tomto roku?...:confused: