dobsony
23.11.07,19:37
Pekný večer vám prajem .Mám takú otázku: Zametnankine skončí prac. pomer 31.12.2007.
1,Musí zamestnávateľ jej oznámiť skutočnosť?
2, Keby ona išla k lekárovi 31.12.2007 a doniesla papiere z PN-ke tak čo treba vtedy robiť? Aj vtedy zaplatí zamestnávateľ prvé 10 dni a ostané soc. poisť. ?a vtedy len po skončení PN-ki skončí prac.pomer?
3, A čo keď ona donesie doklad o PN-ke po skončení prac. pomeru teda v ochrannej lehote? A vtedy zamstenávateľ aké povinnosti má?
/ zamestnankina opýtal zamestnávateľa že aké má pláni s ňou, lebo keď jej skončí prac.pomer nech povie, lebo vraj ide k lekárovi a bude na PN-ke./
Zoltán Kovács
23.11.07,18:46
Pekný večer vám prajem .Mám takú otázku: Zametnankine skončí prac. pomer 31.12.2007.
1,Musí zamestnávateľ jej oznámiť skutočnosť?
2, Keby ona išla k lekárovi 31.12.2007 a doniesla papiere z PN-ke tak čo treba vtedy robiť? Aj vtedy zaplatí zamestnávateľ prvé 10 dni a ostané soc. poisť. ?a vtedy len po skončení PN-ki skončí prac.pomer?
3, A čo keď ona donesie doklad o PN-ke po skončení prac. pomeru teda v ochrannej lehote? A vtedy zamstenávateľ aké povinnosti má?
/ zamestnankina opýtal zamestnávateľa že aké má pláni s ňou, lebo keď jej skončí prac.pomer nech povie, lebo vraj ide k lekárovi a bude na PN-ke./

Ad 1. Nemusí, veď v prac.zmluve je jasne písané kedy končí prac.pomer.
Ad 2. A PN začne 31.12. tak zamestnávateľ vyplatí za ten jeden deň náhradu a PN postúpi soc.poistovne. Prac.pomer riadne končí 31.12. PN nemá vplyv na ukončenie prac.pomeru na dobu určitú.
Ad 3. Ok PN bude v ochrannej dobe, tak ako bývalý zamestnávateľ si povinný túto PN postúpiť soc.poist. spolu s potvrdením príjmov na účeli PN.
DanielaSL
23.11.07,18:54
Pekný večer vám prajem .Mám takú otázku: Zametnankine skončí prac. pomer 31.12.2007.
1,Musí zamestnávateľ jej oznámiť skutočnosť?
Pokiaľ bol jej pracovný pomer na určitú dobu, nemusí jej zamestnávateľ nič oznamovať, ale môže jej to pripomenúť, že nemusí 1.1. viac nastúpiť do práce.
2, Keby ona išla k lekárovi 31.12.2007 a doniesla papiere z PN-ke tak čo treba vtedy robiť? Aj vtedy zaplatí zamestnávateľ prvé 10 dni a ostané soc. poisť. ?a vtedy len po skončení PN-ki skončí prac.pomer?
Ak by začala maródovať 31.12. , tak zamestnávateľ jej zaplatí len ten jeden deň - 31.12. zbytok už platí SP. Pracovný pomer skončí 31.12. napriek tomu, že zamestnankyňa je PN. Treba ju odhlásiť a tlačivo PN postúpiť na SP.
3, A čo keď ona donesie doklad o PN-ke po skončení prac. pomeru teda v ochrannej lehote? A vtedy zamstenávateľ aké povinnosti má?
/ zamestnankina opýtal zamestnávateľa že aké má pláni s ňou, lebo keď jej skončí prac.pomer nech povie, lebo vraj ide k lekárovi a bude na PN-ke./
Vtedy už je zamestnankyňa v ochrannej lehote a PN jej bude platiť SP. Ak prinesie tlačivo PN zamestnávateľovi, ten ho postúpi na SP.


Odpovede máš modrou...
dobsony
23.11.07,18:56
ďakujem pekne a dobrú noc každým.
dobsony
23.11.07,18:57
Ďakujem pekne za odpovede a dobrú noc každým!
Andyke
23.11.07,18:58
V auguste som mala podobný prípad. Prac. pomer uzavretý na dobú určitú,posledné 4 mesiace bol PN ( ešte aj po ukončení prac.pomeru).
2 týždne pred ukončením prac. pomeru som mu poslala list, kde som mu oznámila, že kedy končí jeho prac. pomer a potvrdenie o trvaní PN už má ďalej posielať do Soc. poisťovne, aby mu mohli naďalej vyplácať nemocenské dávky. V poslednej výplate som mu vyplatila nevyčerpanú dovolenku a
po ukončení prac. pomeru sme odhlásili aj v zdrav. poisťovni aj v soc.poisťovni.
Zoltán Kovács
23.11.07,19:00
Ešte doplním k bodu 1. Suhlasím s Danielou, že je dobré pripomenúť aby 1.1. nenastúpila do práce. Lebo ak nastúpi a odpracuje celú svoju smenu, tak prac.pomer v tom momente sa mení na prac.pomer na dobu neurčitú.

§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
dobsony
23.11.07,19:46
Ešte doplním k bodu 1. Suhlasím s Danielou, že je dobré pripomenúť aby 1.1. nenastúpila do práce. Lebo ak nastúpi a odpracuje celú svoju smenu, tak prac.pomer v tom momente sa mení na prac.pomer na dobu neurčitú.

§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Áno, to viem, ale stačí keď 31.12.2007 po skončení prac. doby jej povieme že už 2,1,2008 netreba prísť do roboty lebo skončila zmluva ?
DanielaSL
23.11.07,19:53
Môžete jej to povedať hocikedy..ale z hľadiska ľudského zabúdania najlepšie je to pripomenúť jej ten posledný deň a nemusí to byť zrovna po skončení smeny, jednoducho treba si ju ten deň zavolať a povedať jej, že ju chcete upozorniť, že dnešným dňom jej končí pracovný pomer a teda 2.1.2008 už nemá chodiť do zamestnania.