AndreaAZ
24.11.07,08:16
Zdravim vsetkych :),
prosim Vas o radu, aby som co najlepsie postupovala (najlepsie pre mna :---).
Vo februari 2008 bude 10 rokov, co pracujem v jednej firme. Uvazujem, ze dam vypoved a poberiem sa vlastnou cestou. Najprv asi budem nutena byt na urade prace a neskor pravdepodobne SZCO.
1. Budem mat narok na podporu? Ak ano, tak na ako dlho a ako/z coho sa bude vypocitavat?
Okrem toho by som v priebehu 1 – 2 rokoch chcela mat babo.
2. Ako/z coho by sa vypocitavala materska, keby som bola nezamestnana pripadne uz SZCO?

K tejto teme som tu uz nasla neuveritelne mnozstvo prispevkov, ale bola by som rada, keby ste mi pomohli „napasovat“ nieco presne na mna, keby som sa rozhodla pre spominanu zmenu.
marikalav
24.11.07,07:34
Ahoj,
kedze si uz 10 rokov zamestnana v tej istej firme, to znamena, ze si nepretrzite poistena aj v nezamestnanosti /podpora/aj nemocensky /materska/, takze narok na podporu mas a to z VZ z min 3 rokov z poslednych 4 rokov.takze vyska podpori bude 50% z Tvojho VZ za posledne 4 roky. Dlzka je 6 mesiacov. Co sa tyka tej materskej, tu by som ti odporucila dobrovolne sa pripoistit nemocensky na min 270dni ak chces mat max matersku a budes na UP, ale tro az vtedy, ak uz budes urcite chciet ist na matersku.
Vela stastia
marikalav
24.11.07,07:37
Ahoj,
kedze si uz 10 rokov zamestnana v tej istej firme, to znamena, ze si nepretrzite poistena aj v nezamestnanosti /podpora/aj nemocensky /materska/, takze narok na podporu mas a to z VZ z min 3 rokov z poslednych 4 rokov.takze vyska podpori bude 50% z Tvojho VZ za posledne 4 roky. Dlzka je 6 mesiacov. Co sa tyka tej materskej, tu by som ti odporucila dobrovolne sa pripoistit nemocensky na min 270dni ak chces mat max matersku a budes na UP, ale tro az vtedy, ak uz budes urcite chciet ist na matersku.
Vela stastia:o
AndreaAZ
26.11.07,05:43
Dakujem velmi pekne za odpoved. Pocula som totiz aj take, ze ak ja dam vypoved, tak nebudem mat narok na podporu.:eek:
Tu matersku by som si este chcela potvrdit - je jedno, ci je zena zamestnana, nezamestnana alebo SZCO, ide iba o to, aby si pred nastupom na matersku 270 dni platila DNP? Mozem tomu takto rozumiet?
Niekde som ale zas citala, ze DNP treba mat 26 tyzdnov. Co je spravne?
A kto urci, alebo z coho sa vypocita vymeriavaci zaklad, keby som bola nezamestnana alebo SZCO?