foaswc
24.11.07,09:38
Kúpila som si sporák s teplovzdušnou rúrou. Poradíte mi, koľko plechov s koláčmi môžem v nej naraz piecť? Chystám sa v nej piecť vianočné pečivo a nerada by som to pokazila.
KEJKA
24.11.07,09:04
mne sa zmestia tri v pohode. Aj viac - ved vidíš kolko je tam "koľajničiek", ale viac som sa "neodvážila dať" - kvôli rovnomernému prístupu vzduchu.
tetrisss
24.11.07,12:25
V tomto pripade zalezi aj na druhu kolaca, linecke mozes 3, snehove tiez, ale napr. odpalovane len dve, aj drobnejsie kysnute, aj listkove davam len dve.
kitky
24.11.07,13:09
V tomto pripade zalezi aj na druhu kolaca, linecke mozes 3, snehove tiez, ale napr. odpalovane len dve, aj drobnejsie kysnute, aj listkove davam len dve.

Súhlasím .Mne chvilu trvalo, kym som zistila ze tam nemozem vzdy napchat tolko plechov, kolko sa mi tam vojde:---. Tato truba pecie fantasticky a sama po case zistis ako na nu. Ktore kolaciky a ktore jedla dokonca mozes kombinovat.
tina1
25.11.07,09:08
V tomto pripade zalezi aj na druhu kolaca, linecke mozes 3, snehove tiez, ale napr. odpalovane len dve, aj drobnejsie kysnute, aj listkove davam len dve.



Chcem sa spýtať, keď pečiete kysnuté cesto na koľko stupňov pečiete, treba trúbu vopred predhriať?
Marta V
25.11.07,09:53
Ja pečiem kysnuté na 180 stupnov a rúru si dám predtým riadne predhriať.
tetrisss
25.11.07,11:23
Chcem sa spýtať, keď pečiete kysnuté cesto na koľko stupňov pečiete, treba trúbu vopred predhriať?

Predpokladam, ze mas ruru normalnu plus teplovzdusnu, ak mas vacsi kolac, tak najprv daj na 18O st C a samozrejme vyhrej na tuto teplotu /kym kontrolka nezhasne/, pec nejakych 10 minut a potom prepni na teplovzdusnu, ja znizim na 170 st C a peciem zase nejakych 20 min, vsetko zavisi na velkosti kolaca a ak sa ti zda, ze to este nie je, tak dopec na normale. Ak su to nejake moravske kolace a pod. tak na 180stC, daj dva plechy a asi 20 -25 min a mozes jest.
tina1
25.11.07,11:38
Predpokladam, ze mas ruru normalnu plus teplovzdusnu, ak mas vacsi kolac, tak najprv daj na 18O st C a samozrejme vyhrej na tuto teplotu /kym kontrolka nezhasne/, pec nejakych 10 minut a potom prepni na teplovzdusnu, ja znizim na 170 st C a peciem zase nejakych 20 min, vsetko zavisi na velkosti kolaca a ak sa ti zda, ze to este nie je, tak dopec na normale. Ak su to nejake moravske kolace a pod. tak na 180stC, daj dva plechy a asi 20 -25 min a mozes jest.

díky, ano mam normalnu+teplovzdusnu, nejak sa mi nedari. Ked peciem pize, zvacsia su bud dost vysusene, alebo nedopecene. Ak by som piekla 2 plechy a najprv na normalne pecenie tak 1. plech by sa piekol len vrch, a 2.plech by piekol len spodok, alebo pecies rovno na teplovzdusne?
kukučka
25.11.07,11:48
piza sa vysuší keď ju pečieš dlho, daj ju na maximum len na pár minút.
KEJKA
25.11.07,12:00
nezabudnite po upečení z rúry plech vytiahnuť. Ak iba zhasnete a necháte tak, upečené sa vysuší......
tetrisss
25.11.07,12:09
díky, ano mam normalnu+teplovzdusnu, nejak sa mi nedari. Ked peciem pize, zvacsia su bud dost vysusene, alebo nedopecene. Ak by som piekla 2 plechy a najprv na normalne pecenie tak 1. plech by sa piekol len vrch, a 2.plech by piekol len spodok, alebo pecies rovno na teplovzdusne?
Pizu a aj ine male kysnute pec rovno na teplovzdusnom rezime, len hrube kolace tak, ako som hore pisala. Na teplovzdusnom pec kludne dva plechy naraz.