Donadze
24.11.07,12:47
Zdravím,

založili sme s.r.o., sídlo bude v bytovom priestore. S majiteľom bytu bude uzatvorená zmluva o výpožičke. Na živnostenskom úrade v PB mi povedali, že doklad o sídle nepotrebujú, že to si vyrieši registrový súd.

Moja otázka znie: Je potrebné k návrhu na zápis do OR k tej zmluve o výpožičke doložiť originál výpisu z LV, alebo stačí "informatívny výpis", ktorý som si vygeneroval na kataster-portáli?

Vopred ďakujem za pomoc!
Zoltán Kovács
24.11.07,11:50
Zdravím,

založili sme s.r.o., sídlo bude v bytovom priestore. S majiteľom bytu bude uzatvorená zmluva o výpožičke. Na živnostenskom úrade v PB mi povedali, že doklad o sídle nepotrebujú, že to si vyrieši registrový súd.

Moja otázka znie: Je potrebné k návrhu na zápis do OR k tej zmluve o výpožičke doložiť originál výpisu z LV, alebo stačí "informatívny výpis", ktorý som si vygeneroval na kataster-portáli?

Vopred ďakujem za pomoc!

Potrebuješ LV, ktorý je dobrý na právne úkony, teda inf.výpis asi nebude postačujúci.
Donadze
24.11.07,11:54
Aha, myslel som si, ale preistotu som sa spýtal... A tento LV bude prílohou zmluvy o výpožičke alebo návrhu na zápis do OR?
KEJKA
24.11.07,11:58
zmluvou o výpožičke riešiš byt?
stačilo by vyhlásenie vlastníka = súhlas vlastníka (je to bežnejšie)
Donadze
24.11.07,12:04
A máte tu niekto také vzorové vyhlásenie? Pretože som tu nič také nenašiel.. Bol by som moooc vďačný..

Mimochodom, to LV bude prílohou Návrhu na zápis do OR? Treba to tam písať do zoznamu príloh? Alebo tam napísať len ten Vyhlásenie vlastníka bytu, a LV bude prílohou toho vyhlásenia?
KEJKA
24.11.07,12:25
aj LV aj Súhlas vlastníka musí byť v prílohách.
vzorový príklad - čo treba uviesť v prílohách
nájdeš na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) ale aj tu na Porade.
Donadze
24.11.07,12:53
Žiaľ, na www.orsr.sk som žiadny vzor súhlasu vlastníka bytu nenašiel a tu na porade taktiež nie...
KEJKA
24.11.07,12:57
A máte tu niekto také vzorové vyhlásenie? Pretože som tu nič také nenašiel.. Bol by som moooc vďačný..

Mimochodom, to LV bude prílohou Návrhu na zápis do OR? Treba to tam písať do zoznamu príloh? Alebo tam napísať len ten Vyhlásenie vlastníka bytu, a LV bude prílohou toho vyhlásenia?

sorry ten odkaz na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) som písala kvôli tejto otázke.
Lebo príloh je viac.
josh
24.11.07,13:06
suhlas vlastnika je: Jozef Mrkvicka ako vlastnik bytu XXXXX suhlasim, aby mala obchodna spolocnost DDD s.r.o. zapisanu adresu AAA 13, Bratislava ako sidlo v obchodnom registri.
Rozalka
24.11.07,13:08
A máte tu niekto také vzorové vyhlásenie? Pretože som tu nič také nenašiel.. Bol by som moooc vďačný..

Mimochodom, to LV bude prílohou Návrhu na zápis do OR? Treba to tam písať do zoznamu príloh? Alebo tam napísať len ten Vyhlásenie vlastníka bytu, a LV bude prílohou toho vyhlásenia?
Také vzorové vyhlásenie sme podpisovali na Živnostenskom odd. (aj poskytli tlačivo), inak by neboli vydali ŽL na uvedenú adresu. Čudujem sa, že v tomto prípade povedali, že je to vec OR.
Donadze
24.11.07,13:23
No, na ŽU v PB mi povedala pani úradníčka, že v prípade PO im potvrdenie o sídle netreba...

A ešte jedna podotázočka: Súhlas majiteľa aj Výpis z LV sa prikladá k Návrhu na zápis do OR tiež po dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)?
KEJKA
24.11.07,14:15
No, na ŽU v PB mi povedala pani úradníčka, že v prípade PO im potvrdenie o sídle netreba...

A ešte jedna podotázočka: Súhlas majiteľa aj Výpis z LV sa prikladá k Návrhu na zápis do OR tiež po dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)?
aj na toto by si našiel odpoved v príklade na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)
Donadze
24.11.07,14:30
Ale veď ja mám ten príklad naštudovaný, ale v prílohe tam je len SZ, živnosťák, a vyhlásenie správcu vkladu... A aj tie živnosťáky neviem ako mám zapísať, keďže po novom treba na každú činnosť osobitný ŽL, ale to je už od témy.. Išlo mi len o to, že či tam musí byť každá tá listina v DVOCH VYHOTOVENIACH?!
KEJKA
24.11.07,15:33
Ale veď ja mám ten príklad naštudovaný, ale v prílohe tam je len SZ, živnosťák, a vyhlásenie správcu vkladu... A aj tie živnosťáky neviem ako mám zapísať, keďže po novom treba na každú činnosť osobitný ŽL, tam musí byť každá tá listina v DVOCH VYHOTOVENIACH?!
ja som to mala takto - zapísali bez problémov
zápisnica VZ z dd.mm.rrrr (dvojmo, 1x do Zbierky listín)
Súhlas vlastníka nehnuteľnosti na zriadenie sídla spoločnosti
List vlastníctva č. 9999 na preukázanie vlastníctva nehnuteľnosti, ulica č., mesto
Zakladateľská listina - úplne znenie (dvojmo, 1x do Zbierky listín)
.................
ked nie je vyslovene dvojmo napísané, stačilo raz.
===============
pre zakladanie - ak treba ŽL, tak by som tam uviedla každý jeden na osobitný riadok.