ondrejvla
03.03.05,17:44
Chcem sa spýtať všetkých poraďákov, ktorým zákonom sa zrušilo vypisovanie pokladničných dokladov? Ja som ich vo firme, kde je v PÚ okolo 15 až 18 tisíc položiek ročne vypisovala a trvala som na tom, že musia mať všetky náležitosti. Keď som tam bola poradiť v nejakých veciach, s ktorými si po mojom odchode nevedli rady, zistila som, že oni ich vôbec nevypisujú, len lepia bločky na A4. Keď som sa opýtala prečo, bolo mi povedané, že to je zbytočnosť, že som si robila robotu nevyše! Za čas mojej veeeeeeeeeľmi dlhej praxe som považovala za správne, ak doklad mal všetky náležitosti. Alebo, že by začal byť zákon o účtovníctve natoľko benevolentný, že už nikto nie je za nič zodpovedný? A to mám tento zákon prelúskaný!
evina
03.03.05,16:45
Myslím, že ho nemajú prelúskaný oni.
ondrejvla
03.03.05,17:45
Pripojí sa ešte niekto k danej téme, či len dve poraďáčky máme ten dojem, že máme pravdu? Lenkak a Babenko1, vy ste tu dnes nie?
rene
03.03.05,17:48
Nie som, síce Lenkak ani Babenko1, ale pridám sa ...:)
Nič sa nezmenilo. doklady sa musia vypisovať a bodka.
Bez debaty.
ondrejvla
03.03.05,17:54
Nie som, síce Lenkak ani Babenko1, ale pridám sa ...:)
Nič sa nezmenilo. doklady sa musia vypisovať a bodka.
Bez debaty.Ďakujem že si sa pripojil! Mňa upozornili, že firma, ktorá to účtuje, mám X klientov a všetkým to robí takto, ja som už fakt v pomykove s mojimi poznatkami, a vôbec, mňa to urazilo, keď mi povedali, že som si vymýšľala robotu!
rene
03.03.05,18:10
Ďakujem že si sa pripojil! Mňa upozornili, že firma, ktorá to účtuje, mám X klientov a všetkým to robí takto, ja som už fakt v pomykove s mojimi poznatkami, a vôbec, mňa to urazilo, keď mi povedali, že som si vymýšľala robotu! To tá firma, ktorá učtuje tých X klientov asi nemala ešte daňovú kontrolu...
Alebo mala a našli iné väčšie nedostatky, ktoré dali do zápisu a n tento "pozabudli". Inak si to neviem vysvetliť, veď je to povinnosť zo zákona.
učty
03.03.05,18:30
Jasné, že sa vypisujú

Včera som Vám dievčence v téme k Janíčkovým narodeninám písala, že čo sa za mladi naučíš, na starosť už nie je platné http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif tak,tak... Kde sa hrabeme my stareny s baťovskými návykmi ! http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
adam
03.03.05,18:37
,aaaaaaaaaale keď to tej firme všetko spočítajú, neviem, neviem.........-:))),
Zuzka
03.03.05,18:41
veruže sa vypisujú, často si ani ruku necítim, ale píšem :(
evuša
03.03.05,18:48
Svojho času, kedysi dávno som pracovala v účtovnej firme, kde účtovníčky nevypisovali výdavkové doklady, bločky len lepili a doklady vracali podnikateľovi tak, ako ich doniesol. No hrôza. Majiteľ firmy sa veľmi rozčuľoval nad mojou spotrebou fasciklov a pokladničných dokladov. Veľmi rýchlo som stadiaľ zdrhla, aby som si nepoškodila povesť ako účtovníčka. Dnes spracúvavam doklady pre 13 firiem a ani jediný zaúčtovaný doklad nie je bez pokladničného dokladu. A ako dopadli daňové kontroly vo firmách ktorým táto firma spracovávala účtovníctvo? Ani jedna z niššou pokutou ako 200.000,- SK. Takže píšte, píšte, píšte. Šetrí to korunky. Zvlášť keď si chcete uchovať svoju povesť účtovníčky.
Muška
03.03.05,18:51
veruže sa vypisujú, často si ani ruku necítim, ale píšem :(Zuzka, ja to tlačím v PC. Ty tuším tiež máš MRP DOS. Robím si ich cez Knihu daňových dokladov, tam sú bez čísla a na konci ich iba očísluje.
Cmuk
Zuzka
03.03.05,18:53
Z duše mi hovoríš, tiež som toho názoru, že je to aj vizitka účtovníčky. Nakoniec, dnes každý program vytlačí aj pokladničný doklad, takže netreba všetko ručne povypisovať, ale ten doklad tam musí byť.
Zuzka
03.03.05,18:54
:D predbehla si ma, ale vďaka :D
Cmuk aj Tebe :p
adam
03.03.05,19:01
Zuzka, ja to tlačím v PC. Ty tuším tiež máš MRP DOS. Robím si ich cez Knihu daňových dokladov, tam sú bez čísla a na konci ich iba očísluje.
Cmuk
Muška popíšeš ako? Skúšala som, ale vytlačilo mi len zoznam daňových úhrad.
Ďakujem!:confused:
Muška
03.03.05,19:06
Adamko, najskôr urobíš zápis do KDD s úhradou do denníka. a potom doklad ktorý chceš vytlačiť tak na tom riadku v KDD stlačíš D a hotovo. V parametroch si môžeš zadať rôzne formy VPD, alebo PPD
Muška
03.03.05,19:09
Teraz vidím, že si Adamka, ale aj tak odpoveď som napísala ako z "pomocnej".
Ak si ma nepochopila, napíš.
ondrejvla
03.03.05,19:11
Potešili ste ma, že ste sa pripojili, aspoň nemám pocit, že moja robota bola zbytočná. Je to hrejivý pocit, že nás pracantov a precíznych je viac, takže sa nemusíme obávať, že po nás potopa. Ale aj tak by som takejto firme s X klientami, ktorá zosmiešňuje nás poctivých účtovníkov zobrala licenciu!
adam
03.03.05,19:12
Muška ďakujem.Ja som stlačila T, ako tlač dokladov, preto mi to vytlačilo zoznam DD:-)
Pomohla si mi!
lenkak
03.03.05,19:16
Aj ja som tu, len som sa trošku zabávala na fotkách z krstu knižky od p. Mihála. Tak som sa tam zdržala ale určite

PPD A VPD SA VYPISUJÚ.
Muška
03.03.05,19:21
Tak vitaj Lenka. Tak dík, že si sa zabávala, ale skutočnosť bola supernejšia. Myslím, že sa aj zajtra pobavíš, ak dá Lubchenko foto s vycerenými tváričkami. A ešte väčšia sranda bude, ak bude naživo aj Supr hymna.
ondrejvla
03.03.05,19:24
Aj ja som tu, len som sa trošku zabávala na fotkách z krstu knižky od p. Mihála. Tak som sa tam zdržala ale určite

PPD A VPD SA VYPISUJÚ.Lenka, som rada, že si pri nás, a pripojila si sa k tejto téme.
Ešte mi prosím ťa poraď, ako by som im mohla zaslať tieto odpovede na ich mail? Ľúto mi je tej firmy,kde som predtým robila, neprajem im žiadne pokuty, len by som ich chcela upozorniť, aby celé účtovníctvo, teda aj pokladničné doklady viedli v súlade so zákonom, alebo nech si nájdu inú účtovnícku firmu, aby im táto tzv.účtovnícka firma nenarobila viac škody ako osohu.
lenkak
03.03.05,19:25
Teším sa na ďalšie foto, žiaľ ja som bola v Bratislave až dvakrát, z toho raz ako štvorročná ja by som sa určite tam stratila a všetko by som zmeškala. Aspoň že si môžem kuknúť tie fotky.
lenkak
03.03.05,19:31
Stačí si tieto stránky uložiť a to kliknite na Súbor (file), potom Vám ponúkne menu vyberiete si uložiť ako (save as). Zadáte si cestu kam si súbor chcete uložiť. Uložia sa Vám vo formáte HTML. Pravdepodobne máte ich e-mailovú adresu, a máte aj program outlook-tam prijímate e-maily. Neviem či poznáte ten program. Len si tam zadáte písať novú správu, napíšete ich mailovú adresu a tieto súbory v HTML im priložíte.
Zuzka
03.03.05,19:36
Tak vitaj Lenka. Tak dík, že si sa zabávala, ale skutočnosť bola supernejšia. Myslím, že sa aj zajtra pobavíš, ak dá Lubchenko foto s vycerenými tváričkami. A ešte väčšia sranda bude, ak bude naživo aj Supr hymna.
Lenka Muška svätú pravdu vraví :p
lenkak
03.03.05,19:39
To ma ešte viac teší, som rada že ste sa tak dobre zabávali a že to dopadlo tak super.
adam
03.03.05,19:39
Adamko, najskôr urobíš zápis do KDD s úhradou do denníka. a potom doklad ktorý chceš vytlačiť tak na tom riadku v KDD stlačíš D a hotovo. V parametroch si môžeš zadať rôzne formy VPD, alebo PPD
Muška, ešte raz Ťa budem otravovať. Na doklade mi nerozpisuje zákl.bez DPD, DPH...V ktorých parametroch to môžem nastaviť?
ondrejvla
03.03.05,19:41
Lenka ďakujem, toto som veľmi rýchlo pochopila, ja im to pošlem.Prajem vám príjemnú zábavu na stránkach porady.
Muška
03.03.05,19:46
Muška, ešte raz Ťa budem otravovať. Na doklade mi nerozpisuje zákl.bez DPD, DPH...V ktorých parametroch to môžem nastaviť?Adamka, stlačíš "D" otvorí sa Ti okno a stlačíš F7 , otvorí sa Ti ponuka a opäť F1 a môžeš si vybrať možnosť akú chceš.
adam
03.03.05,19:52
........aké jednoduché.......(keď má kto poradiť), ešte raz ďakujem!!!!!:-)))
Muška
03.03.05,19:58
Som dobrá. No nie???? No, nepochváľ sa:D
Zuzka
03.03.05,20:06
... čo dobrá, si super :)
Muška
03.03.05,20:09
Pre veľký úspech. Zuzičke opäť
Cmuky, cmuky, cmuk:) :) :)
Zuzka
03.03.05,20:11
:D ďakujeeeeeemmm :p
michaela25
03.12.05,08:23
Prosím čo píšete na VPD do účelu? Ja som doteraz písala napr. obstaranie materiálu a tak som to nahrala aj do softwaru teraz mi nechali prerobiť celý rok s tým že máteríal mám preúčtovať na tovar /jedná sa o reštauračné služby a podľa mňa múka, cukor atď je materiál ale asi sa mýlim/ a do VPD napíšem obstaranie tovaru a do softu všetko čo nakúpili to isté pri prevádzkových, hygienických,čistiacich aj kancelárských potrebách preto sa chcem spýtať robím to všetko totalne zle a prerobím celý ten rok vrátane vypisovania nových VPD na vlastné náklady, alebo ja už neviem veď si vedú skladovú evidenciu.
michaela25
03.12.05,10:48
Prosím čo píšete do textu VPD už som to začala prerábať ale vyzerá to čudne mám napr, Obstaranie tovaru-soľ,cukor,múka,kečup,zelenina,ovocie,eidam.../niektoré aj na tri riadky/ ak na tom istom bloku sú aj čistiace poreby tak pokračujem Hygienicke a čistiace potreby - Katka,Grilpur,handry a prítom v pokladni na VPD mám napísané iba Obstaranie tovaru a hýgienicke a čistiace potreby ja to vôbec nechápem
dom
03.12.05,11:04
Prosím čo píšete do textu VPD už som to začala prerábať ale vyzerá to čudne mám napr, Obstaranie tovaru-soľ,cukor,múka,kečup,zelenina,ovocie,eidam.../niektoré aj na tri riadky/ ak na tom istom bloku sú aj čistiace poreby tak pokračujem Hygienicke a čistiace potreby - Katka,Grilpur,handry a prítom v pokladni na VPD mám napísané iba Obstaranie tovaru a hýgienicke a čistiace potreby ja to vôbec nechápem
Ja by som si spravila jednoduchú vnútropodnikovú smernicu, v ktorej by bolo
určené, čo sa považuje za materiál, čo za tovar.... Do VPD by som písala len tovar, materiál..... a v prípade kontroly priložila vnptrop. smernicu. Prípadne prevádzková réžia - hygienické úptreby, ďalej by som nerozpisovala, veď to je v smernici, alebo prev. réžia - kancelárske potreby.
Som toho názoru, že to čo sa ďalej spracúvava, napr. múka,cukor, zelenina, ak sa z toho pripravujú jedlá je to jednotnačne materiál, ale v inom podnikaní ak sa nakupuje a predáva v nezmenenej forme je to tovar.
michaela25
03.12.05,11:12
presne to si mýslím aj ja, ale mám prerobiť aj smernicu tak aby z materiálu bol zrazu tovar,a proste chcú do softu tie texty mňa však štve že im to prerábam už druhý krát tento rok najprv chceli v lete rozúčtovať na strediska tak som to urobila od začiatku roka, teraz prišli s tými textami a ja už vôbec nič nechápem je december ja by som si mala pomaly chystať uzávierku a nie prepisovať ich texty a preučtovavať material na tovar
Jarino
03.12.05,17:00
Súhlasím s tým, čo napísal Dom. Múka, cukor, zelenina ... to je materiál, ktorý sa ešte spracuje a nie tovar. Pozri aj túto tému (neviem, či sa mi to podarilo sem prilepiť, téma sa volá reštaurácia a JÚ):

http://www.porada.sk/showthread.php?t=12526&highlight=re%B9taur%E1cia
sklenkova
03.12.05,18:31
Tak a teraz Vám napíšem skúsenosť s pok. dokladom mojej mladej: raz za čas chodí kupovať servítky... do kaderníctva oproti do drogérie vždy tak za 300,-Sk,dostane ručne vypísaný doklad trebárs servítky 200,- DPH 19%-suma žiadna spolu 200,- Razítko podpis,je tam OR,ICO,DICDPH,proste všetko,platí to vôbec.
Muška
03.12.05,19:41
Tak a teraz Vám napíšem skúsenosť s pok. dokladom mojej mladej: raz za čas chodí kupovať servítky... do kaderníctva oproti do drogérie vždy tak za 300,-Sk,dostane ručne vypísaný doklad trebárs servítky 200,- DPH 19%-suma žiadna spolu 200,- Razítko podpis,je tam OR,ICO,DICDPH,proste všetko,platí to vôbec.

Kika klikni na tento link
http://www.porada.sk/showpost.php?p=111994&postcount=16
sybila3
03.03.12,17:29
mám veľmi veľa bločkov, môžem dávať napríklad tri na jeden VPD aj s rôznymi dátumami a dátum platby uvádzam posledný dátum na bločku? Alebo je to nesprávne? dík