sisnka
24.11.07,18:55
Ahojte! Poprosila by som vás o radu. Mám klienta, ktorý pri svojom kolotoči okolo podnikania celkom zabúda na platenie povinných odvodov do VŠZP a So. poisťovne. Tým pádom sa mu to nakopí a platí samé nedoplatky. Aj som mu vravela, aby si dal trvalý príkaz na sťahovanie platieb, no nemá čas ani len na to. Ako mu mám zaúčtovať nedoplatky? Do platieb do fondov?
Zita5
24.11.07,18:00
Zaúčtujete to ako platby do fondov .Bude to výdavok ovplyvňujúci ZD v roku zaplatenia platby do ZP a SP .
Heleč
24.11.07,20:22
Ja som si spravila mesačné predpisy, lebo malý živnostník platí ako sa mu chce (alebo má peniaze?). No ak to nevyplatí v roku tak to pekne vidím na záväzkoch
Heni
24.11.07,20:26
Ja som si spravila mesačné predpisy, lebo malý živnostník platí ako sa mu chce (alebo má peniaze?). No ak to nevyplatí v roku tak to pekne vidím na záväzkoch
ja tiež tak.
a ešte takto lepšie vidím, že v ZP to majú posunuté a píšu mu na príjmový doklad úhradu za celkom iný mesiac... :cool:
ekopo
25.11.07,08:39
To je aj dokonca povinnosť. cit. zo zákona o účtovníctve § 15 účtovné knihy:

(3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o
g) pohľadávkach voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

(4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o
g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)
tetrisss
25.11.07,11:28
Ahojte! Poprosila by som vás o radu. Mám klienta, ktorý pri svojom kolotoči okolo podnikania celkom zabúda na platenie povinných odvodov do VŠZP a So. poisťovne. Tým pádom sa mu to nakopí a platí samé nedoplatky. Aj som mu vravela, aby si dal trvalý príkaz na sťahovanie platieb, no nemá čas ani len na to. Ako mu mám zaúčtovať nedoplatky? Do platieb do fondov?

Ja by som tu naozaj doporucila podla vlastnej skusenosti dat trvaly prikaz pokial je to len ozabudani, pretoze potom vznikaju zbytocne starosti a mozne naklady. Sposob uctovania uz bol povedany.