sisnka
24.11.07,19:01
Ahojte!
Chcela by som sa spítať, ako je to zo zúčtovaním ročného zdravotného poistenia. Klient mi ho nedal ani len do ruky( nerobila som ho ja ), ale vravel mi, že má preplatok a účtovníčka čo ju mal predo mnou mu vravela, že si má zvýšiť odvody do VŠZP z minima na 2 450,-Sk. Som s toho vedľa ako tá jedla. Vlastne ja to ročné zúčtovanie potrebujem aj na zaradenie do jeho účtovnej dokumentácie?
Paula
24.11.07,18:13
Ak mu vyšla táto suma na platenie , je len na ňom, aby ju aj platil. Zaúčtuješ platby na základe ním predložených dokladov, nie je potrebné, aby si videla jeho ročné zúčtovanie. Jeho záväzok voči poisťovni Ti oznámil.
Melnick
24.11.07,18:22
No myslím,že je to prinajmenšom divné - veď potrebovali podklady z účtovníctva od Teba, alebo ani to???:eek: Ak ťa potrebuje len na zaúčtovanie tak mu tie platby zaúčtuj tak ako platí,máš k tým platbám predsa doklad. A netráp sa ,že si RZZP nevidela- vôbec nie je pekné, čiže o nič si neprišla.:D
A máš pravdu v tom, že v prípade preplatku -nedoplatku je to doklad.
Čučoriedka 5
11.12.07,06:13
Prosím Vás, poraďte ako je to z ročným zúčtovaním preddavkov zdravotného poistenia. Uvediem príklad.
Dôchodkyňa pracovala od 1.3.2007 do 30.6.2007 na dohodu o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa a zarobila 50 000,- Sk ; Potom u iného zamestnávateľa mala uzatvorený pracovný pomer od 1.8.2007 do 31.8.2007 a jej príjem bol 5000,- Musí si robiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2007 ?? ( v denníku SME som čítala, že si nemusí robiť )
Ďakujem za radu.