chlap
24.11.07,19:10
Ahojte,
deti dostali od polovičky sľub, že budúci rok si pôjdu zalietať s Petrom Panom do Disneylandu. :) A tak sa na to začínam pripravovať.
Viete niekto poradiť ? Ísť samostatne alebo cez cestovku ? Ak cestovku, ktorú ? Ak sám, kde sa ubytovať ? Ako ísť ? Lietadlom, autom alebo vlakom ? Láka ma ten vlak, len nemám predstavu, koľko stojí spiatočný lístok.

Odhadovaný rozpočet na cestu je cca. 25.000 až 35.000 pre dvoch dospelých a dve 5 ročné deti na 4-6 dní (rodičia sa chcú pozrieť aj do Paríža - Louvre, Eiffel ...).

Ďakujem
KEJKA
24.11.07,18:12
obávam sa, že do toho rozpočtu sa všetko nezmestí.... cesta, ubytko na 4-6 dní.
Zoltán Kovács
24.11.07,19:02
Ja ten rozpočet vidím medzi 50-60 tis ak nie viac,keď ešte aj Paríž chcete vidieť.
chlap
25.11.07,13:10
Ja ten rozpočet vidím medzi 50-60 tis ak nie viac,keď ešte aj Paríž chcete vidieť.

Čo je najväčšia položka ? Cesta, ubytovanie, vstupenky alebo strava ? ..... aby som vedel, kde mám redukovať požiadavky :) ..... Buď sa zaobídeme bez dospeláckych požiadaviek (pamiatky), alebo skrátime pobyt alebo tatino bude musieť zvýšiť pracovnú aktivitu a zarobiť viac peniažkov :o
padro
25.11.07,13:14
ja som bol 5 dni v londyne 3500 ubytko(ziadny luxus, ale zase londyn je v tomto drahy) 3500 cesta no a + nejake stravovanie..., takze 1osaba cca 10 000 a vtupne som ziadne neplatil lebo tam je skoro vsade zadarmo. Takze radim ti najst co najlacnejsiu letenku, ale s ostatnymi vecami velmi asi nepohnes.
KEJKA
25.11.07,13:19
ubytko - kde platíš za izbu nie za počet osob - myslím že taký spôsob je bežný, alebo ubytko pre 2 osoby plu deti zadarmo.
Strava je porovnateľná - jesť treba aj doma, to by som nebrala do úvahy.
Využiť lacné letenky SKY... sú za 1,-Sk plus letiskové poplatky, ušetríš čas.
Disney letenka je drahá...pomerne, netuším kolko, okrem toho Disney je pri Paríži nie priamo v Paríži, takže aj preprava niečo bude stáť.....
ali_m
25.11.07,13:20
Cestovky bežne ponúkajú víkendové pobyty v Paríži - tak si to pozri a uvidíš ako je to s cenami. Možno sa do 40-50 vmestíš.
padro
25.11.07,13:42
ja by som nesiel cez cestovku, ale ak nemas cas zistovat si veci okolo toho tak zase cestovka by bola lepsia, lenze ak si budes sam sebe panom myslim, ze nie je nad to:)
mili501
25.11.07,14:51
Odporúčam cestovku Coimex, super človek a super sprievodca p. Šurina.
bonita
25.11.07,23:18
Ja som bola v lete s detmi aj s kamoskou autom po kusku europy - mna to vyslo 40 tis. - ja + 2 dcery + 3/5 na benzin a myto. Cesta Bratislava - cez rakusko, nemecko, belgicko - 1 ciel Londyn - 2 noci, 2 ciel Nottingham -3 noci u dcery, - naspat 3 ciel Pariz - 3 noci.Najdrahsie na tom bol Lamansch tunel - auto + 5 osob 220 euro/este neznalci/. Naspat lodou 112 euro. Posledyn den Versai, Nemecko, rak. a domov.
Ak ste 4 oplati sa ist autom a treba si cestu naplanovat tak, aby ste cez Francuzko isli do Pariza najkratsou moznou cestou, lebo myto je tu dost drahe. Nemecko, Belgicko su bez poplatkov na dialnici. V Parizi sme hladali lacnejsi hotel , pochopitelne, po 3 hod. sme nasli, izba za 40 euro, noc - 3 osoby. Bol asi 3 tej cenovej skupiny, ale postele ciste, nemali sme obavy, hoci WC bolo na chodbe. Ak mas zaujem, skusim pohladat mapu pariza a najst tu ulicu. Nebola daleko od centra, od Eifelovky. Metro kupte celodenny listok. Parkovanie bolo na ulici v tom case zdarma. Vo Versai je to dost drahe, vo vnutri dost opravovali, takze nam boli listky tam zbytocne. Daju sa kupit aj take, ze iba do zahrady. Ak si dobre pamatam v uturok maju v Luvri zatvaraci den, inak vstupne je tusim iba 6 euro. Treba si preratat inu moznost cesty ako auto, ze kolko vas to vyjde. Cestovkou by som nesla, obavam sa tych padajucich aut. Odporucam mozno navrat cez Cannes, Monako, Pisa, Benatky, rakusko. My sme to museli vzdat, dostala som zapal str. ucha a nemali sme poistku. Treba sa vsak pripravit na take pokrcene prespavanie v aute, prip. spacaky, deky a da sa na pumpach aj na travniku. Rakusko, Nemecko je v tomto uplne bezpecne a maju vyborne vybavene pumpy - sprchy, ranajky. Co sa hotela tyka - su tam aj dost drahe, a predsa lepsie je usetrit a vidiet nieco viac. Dufam, ze nezabudnem a hodim sem adresu ulice, kde je viacero hotelov.
Inak ak sa niekto chysta do Londyna - existuje tam ulica , dlha a plna hotelov, da sa tiez najst schodne ubytko. Taha sa od Victoria station a do centra, k palacu sa da dostat od hotela pesi. Takto sme si pospali aj v Hyde parku - skratka spali sme kde sa dalo. Ale dovolenka , az na tie bolave prebudenia v aute, bola nezabudnutelna.
VladoaKatka
26.11.07,04:53
Odporúčam cestovku Coimex, super človek a super sprievodca p. Šurina.

Je dobré našu cestovku, ale u zahraničnej Ťa to môže stáť menej ale aj viac. Musíš hľadať čo najviac cestoviek. Ak máš jazykové znalosti je to lepšie individualne s autom, zastavíš sa kde chceš, nemusíš brať na nikoho ohľad, a prispôsobovať sa a hlavne s detmi k potrebám starších ľudí. S takými malými detmi len sami a s autom ba som doporučila.

Ten p.Šurina ak je ten, s ktorým sme boli my v Benátkach pred 3-mi rokmi, tak je naozaj znalý pamiatok.
ludmilla
27.11.07,13:26
Čo je najväčšia položka ? Cesta, ubytovanie, vstupenky alebo strava ? ..... aby som vedel, kde mám redukovať požiadavky :) ..... Buď sa zaobídeme bez dospeláckych požiadaviek (pamiatky), alebo skrátime pobyt alebo tatino bude musieť zvýšiť pracovnú aktivitu a zarobiť viac peniažkov :o

My sme boli na 3 dni v Paríži ubytovali sme sa v blízkosti eiffelovky, boli sme letecky, na eiffelovke sme boli 2x, navstívili sme Versailles, kde bol nutný celý deň, boli sme i v Disneylande, pochodili sme mestom, ale tie 3 dni boli málo, hlavne pre Disneyland je jeden deň málo. Keď som zrátala vstupné - čo chcete vidieť (Disneyland som počítala jeden deň a vstupné len do Disneyland Park) tak výsledok sa pri dnešnom kurze eura pohyboval okolo 8.000,-. Čo sa dopravy týka volila by som tiež SKY, pretože keďže chcete ísť na budúci rok letenky môžeš zabuchovať teraz a budeš ich mať lacnejšie. My sme aj ubytovanie hľadali cez SKY a objednali a zaplatili sme ho cez internet. Tá cena mi taktiež vychádza ako Smith. Osobne si myslím, že na tých dospeláckych múzeách až tak neušetríš napr. vstupné Louvre je okolo 10 eur a deti zdarma, Disneyland -Disneypark - dospelý - 46 eur, dieťa 38 eur, eiffelovka - dospelý 12,- a dieťa 6,70,- a ešte aby som nezabudla v Paríži je aj Parc Asterix tiež plný atrakcií a vstupné dospelý 31,- a dieťa 21,-eur.
Ružena
28.11.07,11:44
Moja skúsenosť s Parížom. Bola som tam viackrát, vždy cez cestovku, ktorú vrele odporúčam. Zhodou okolností v nej pracuje moja známa ale vždy som platila všetko ako bolo v ponuke, nemala som žiadne zľavy. Odporúčam cestovať autobusom, pretože vždy nás vyložil na mieste, ktoré sme chceli vidieť. Cestou do Paríža sme spali v hoteli, takže žiadna únava. Deti máte síce ešte dosť malé, toto je spoznávací zájazd s veľmi bohatým programom a musím povedať, že po tých 6 dňoch sme mali akú takú predstavu o veľkosti Paríža. Úžasná bola večerná plavba po Seine, vysvietená Eifelovka, plavba okolo sochy Slobody...Čo sa týka Disneylandu,úžasná sprievodkyňa vybavila aj pre dospelých detské lístky( akože sme školský zájazd), takže to bolo super ,,lacné,,. My sme boli v Paríži v máji, nie je tam veľa ľudí, múzeá poloprázdne, takisto Eifelovka, Versailes, Louvre nikde sme nečakali a preto sme toho veľa stihli bez naháňania. Autobus sme mali ako taxi,super.
Ak by bol záujem, pošlem program, ktorý sme mali. Teraz tu nechcem robiť reklamu.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
duficek
28.11.07,22:12
tyzden v parizi cez SK cestovku. NEODPORUCAM. dostali sme na vyber 3 hotely, jeden sme vybrali a zaplatili, cestovka nam rezervovala ubytovanie. clovek by cakal, ze to ubytovanie maju formou nejakeho partnerstva a pobyt nas vyde mozno aj lacnejsie ako keby sme ubytovanie objednali sami priamo v hoteli. PRD, cestovka si naratala "proviziu" za rezervaciu ubytovania 20 000 Sk !!! samozrejme stornovat sa to uz nedalo....
nabuduce si pustim google earth a vyberiem peknu polohu a dam vyhladat hotely, bohovsky usetrim :)
letenky sme mali vo vlastne rezii.
ale inak bolo krasne.
Ružena
30.11.07,09:38
Nie je cestovka ako cestovka, ja tú, s ktorou som bola v Paríži vrelo odporúčam. Nastúpili sme v BA do autobusu, v ktorom už boli aj iní klienti, ktorých postupne naložili po ceste, takže mimobratislavskí sa naložili v blízkosti svojho bydliska a nemuseli sa dopraviť do Ba. Myslím, že je to veľmi výhodné, hlavne pre rodiny s deťmi - cena zájazdu sa im nemenila. Ubytovaní sme boli v ekonomických hoteloch, t.j.platíš za izbu, kde sú tri lôžka, ak chceš spať sám platíš cca 35 - 40,- Eur, keď ste traja delíš troma. Dokonca ak máš malé dieťa a ste štyria, dieťa sa bez problémov vyspí s rodičmi na manželskej posteli a cena za troch. V hoteli máš raňajky, v každej izbe soc.zariadenie, uteráky. Je to síce dosť malé, ale na to, že ráno odídeš a vrátiš sa okolo 22,00 hod.je to perfektné za prijatelnú cenu. Večere boli tiež super- formou reštaurácie typu Fluanch - teda za cca 6,- Eur na osobu dostaneš menu podľa výberu a prílohy(dusenú zeleninu od výmyslu sveta, ryžu, hranolky, zemiaky, cestovinu....)
si dávaš sám podľa chuti a koľko chceš. Pokiaľ neopustíš priestor reštiky, môžeš jesť koľko sa ti zmestí do bruška.A zasa, keď máš dve malé deti, stačí keď im spoločne kúpiš jedno menu. A myslím, že bohatá večera za 6,- Eur je fajn. Samozrejme, ak je človek veľmi náročný a chce večerať v hoch reštaurácii, nie je to problém, odtrhneš sa od skupiny, pôjdeš jesť kam chceš a dostavíš sa na miesto, kde Vás naloží autobus. A aby ste boli v obraze prilkladám bohatý program bez názvu CK. Ešte podotýkam, že sa jedná o malú cestovku, ktorá organizuje zájazdy na ,,mieru,, podľa objednávky zákazníka ( pre rôzne firmy, školy, idividuálne)






PARÍŽ + EURODISNEY


Pozývame Vás do Francúzska, na návštevu PARÍŽA – mesta plného šarmu a elegancie – jedného z najdôležitejších centier svetovej kultúry, módy a zábavy. Urobme si spolu výlet po týchto krásach do minulosti s nasledovným programom:

1. DEŇ
ŠT
Zraz účastníkov a odchod z Bratislavy o 06.00 hod. Cesta non - stop s krátkymi zastávkami cez Rakúsko a Nemecko. Ubytovanie v Metz. Nocľah.
2. DEŇ
PIA
Bez raňajok odchod do PARÍŽA. Návšteva Remeša – katedrála. V Paríži autobusová prehliadka Musée d´Orsay, Opera, námestie Concorde. Champs – Elysées, Víťazný oblúk,Trocadero...(večerná prechádzka) Ubytovanie. Nocľah.
3. DEŇ
SO
Raňajky. Prehliadka: Père Lachaise, La Villette – Géode. Návšteva Notre Dame, Centrum G. Pompidou, Forum les Halles a múzea Louvre. Pokračovanie prehliadky. Večera.. Večerná plavba po Seine. Nocľah.
4. DEŇ
NE
Po raňajkách odchod do VERSAILLES – prehliadka zámku a záhrad. Krátka zastávka v La Défense (prehliadka zaujímavostí štvrte dnešného tisícročia). Výstup na Eiffelovú vežu. Autobusová prehliadka Invalidovňe. Pešia prehliadka Montmartru (Moulin Rouge, Sacré Coeur, Place du Tertre...). Nocľah.
5. DEŇ
PO
Raňajky. Celodenná návšteva EURO DISNEYLANDU. Navečer odchod z Paríža. Nočná jazda domov cez Francúzsko a Nemecko.
6. DEŇ
UT
Pokračovanie cez Rakúsko. Príchod domov vo večerných hodinách.
CENA: 7550,– Sk/os. (vrátane DPH) TERMÍN: 10.- 15.05.2007
1000,– Sk/os.(doplatok za dvojposteľovú izbu )

CK si vyhradzuje právo úpravy ceny v prípade výraznej zmeny kurzov koruny voči zahraničiu.

V CENE JE ZAHRNUTÉ:
·doprava klimatizovaným autobusom s bufetom a videom
·4 x ubytovanie v hoteli v trojposteľových izbách s príslušenstvom
·1 x večera (Flunch)
·3 x raňajky
·sprievodca
·poistenie insolventnosti CK a cestovné poistenie
·návšteva pamätihodností v súlade s programom bez vstupov
V CENE NIE JE ZAHRNUTÉ:
·vstupy 50,–EUR/os./pobyt



Želáme Vám šťastnú cestu a veľa pekných zážitkov!
mmiriam
12.05.08,12:00
ahoj, len sa chcem spýtať na tú cestovku, zaujalo ma vaše kladné hodnotenie
dík
miriam
Ružena
14.05.08,08:54
Omylom som vymazala všetky SS správy (mala som už plnú schránku), napíš ešte raz, ak máš ešte záujem. Pa .http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif

Inak, pozri www.intermap.sk
ivetab14
20.05.08,12:01
Ahoj "chlap" - tak ako boli ste v tom Disneylande? Aké máte skúsenosti? My ideme tento víkend, sami sme si našli ubytovanie a zabezpečili letenky. Na čo si treba v Paríži dávať najviac pozor?
jason_m
14.06.08,08:05
ja sa chcem zase spytat na transfer z letiska.Ideme cez skyeurope na orly-sud...je to blizko mesta alebo za prepravu zaplatime viac ako za letenku?dakujem
bibione2
08.08.08,19:03
ahojte,s muzom sme boli minuly rok v disneylande a asterixe parku,vsetko cez cestovku. tento rok ideme tiez,ale na vlastnu past. ta cestovka ma zial len dva terminy rocne a vzdy je hned vypredane. stalo nas to cca 12000sk spolu aj s vecerou, ranajkami a samo s ubytovanim. ale to bolo busom na 5 dni. tentokrat sme si nasli letenku cez sky a fakt super letenku,len 3500sk tam aj spat. nasli sme aj hotel,len 5km od parku za 16eur na noc.
chcem podotknut,ze nas to vyjde este menej,nez by sme sli autom,takze sme very happy:-))
skusali sme aj ine ck,ale to boli milionarske zajazdy.
bibione2
08.08.08,19:05
aby som nezabudla...letecky na pariz-orly..hned pred letiskom je bus za 14eur,kt vas tam rovno dovezie. nemozte ho minut...ma velkym DISNEYLAND:-))
judy
09.08.08,09:27
ja sa chcem zase spytat na transfer z letiska.Ideme cez skyeurope na orly-sud...je to blizko mesta alebo za prepravu zaplatime viac ako za letenku?dakujem
ahoj, chystame sa na jesen tiez cez sky do pariza, napisal by si mi svoje skusenosti ?
:rolleyes:
kamata
12.09.08,14:29
Bibione2, prosim Ta, aj my ideme v novembri do Disneylandu. Zaujalo ma to spojenie z Orly do Disney. Nevies, ci premava stale - aj vecer a ci ide potom aj z Disney na Orly? Vies aj nazov toho autobusu? Ja som nasla zatial iba vlak za 17 eur. Chcela by som to pozriet cez nejaku stranku, casy odchodov a zlavy pre deti. Dakujem
emilie
06.10.08,16:27
zdravim, ja som bola v disneylande niekolkokrat a znovu sa chystam, rozhodne 2 dosp + 2 deti sa nezmestia na 4 dni do toho rozpoctu, ak to planujete takto popredu a nie na poslednu chvilu oplati sa pozriet letenky na letisku prestupit na vlak alebo autobus podla toho kde sa ubytujete v disney lande sa da priamo ubytovat ale za 500 eur na noc, takze ubytko odporucam na severnej periferii a potom si kupit listok na vlak so svstupenkou rodinnou do disneylandu je vsetko podrobne aj na ich stranke spolu s aktualnymi tarifami a zlavami, ale ako tu niekto spomenul ak mate moznost a guraz chodte autom bude to pohodlne a lacne co sa tyka dopravy asi naj ,vlaky ani neuvazujte su drahsie ako letecky, po prichode odporucam na ktorej kolvek vlakovej alebo metro stanici si pytat mapu mesta davaju ju zadarmo, a strava vo fr je draha, ak pojdete autom ubytko sa da velmi lacno zohnat na okrajoch mesta aj za 40 eur na noc, bon voyage
vicky82
22.10.08,09:59
ahojte,s muzom sme boli minuly rok v disneylande a asterixe parku,vsetko cez cestovku. tento rok ideme tiez,ale na vlastnu past. ta cestovka ma zial len dva terminy rocne a vzdy je hned vypredane. stalo nas to cca 12000sk spolu aj s vecerou, ranajkami a samo s ubytovanim. ale to bolo busom na 5 dni. tentokrat sme si nasli letenku cez sky a fakt super letenku,len 3500sk tam aj spat. nasli sme aj hotel,len 5km od parku za 16eur na noc.
chcem podotknut,ze nas to vyjde este menej,nez by sme sli autom,takze sme very happy:-))
skusali sme aj ine ck,ale to boli milionarske zajazdy.
bibione2,
ahoj,boli ste v tom parizi na vlastnu past?co vas to asi stalo?a ten lacny hotelik, mate o nom viac info?aj my by sme tam radi vybehli, tak by sa mi dake info hodilo.Diky
peter kkk.
27.10.09,19:59
emilie (alebo niekto) prosimta nevies mi povedat, ci sa da dostat jednym spojom do disneylandu centra pariza alebo nejakym najjednoduchejsim sposobom odtial? alebo je nejaka kyvadlova doprava?
diky
ludmilla
28.10.09,07:38
emilie (alebo niekto) prosimta nevies mi povedat, ci sa da dostat jednym spojom do disneylandu centra pariza alebo nejakym najjednoduchejsim sposobom odtial? alebo je nejaka kyvadlova doprava?
diky

Z centra Paríža a to konkrétne zo staníc Charles-de-Gaulle-Etoile, Auber, Châtelet-Les-Halles, Gare de Lyon alebo Nation sa dostaneš RER (rýchlovlak) líniou A priamo do Disneylandu, vystúpiš na poslednej stanici Bahnhof Marne la Vallée-Chessy, cesta trvá približne polhodinu.
oklamanýpp
17.03.11,10:18
tak mi pošli tú cestovku, som zvedavý, či je to ozaj tak dobré...
oklamanýpp
17.03.11,10:19
odkaz pre ružena, neviem ako sa tu píše:
pošli mi tú cestovku na Disney park,díky