MartaP
03.03.05,18:50
Pozerala som aj staršie príspevky na Porade ohľadom internej smernice, ale nedozvedela som sa, či živnostník, ktorý nemá zamestnancov, účtujúci v JÚ musí mať vypracovanú internú smernicu. A ak áno, čo by mala obsahovať?
Ďakujem za radu.
Miro77
04.03.05,07:39
Podla mňa by mala niekde vysieť minimálne požiarno poplachová smernica.
Na prevádzke určite, ale ak prevádzka je home-working to si mám obívačku vyzdobiť smernicami, hasiacimi prístrojmi alebo šípkami únikový východ ? ;)

Určite by mal mať každý podnikateľ vypracovaný "Program odpadového hospodárstva", kde by mal mať spísané čo urobí s tou tužkovou batériou čo má v hodinách zavesených na stene (alebo v mobile):D , keď sa mu vypáli. Nebezpečným odpadom je zrazu aj vypálená neónová trubica, ktorá vám tak krásne osvetlovala predajňu;) .

Viac neviem ak je ešte niečo aj mňa by to zaujímalo.
Heni
08.06.05,10:24
podľa mňa by u SZČO vedúceho JU mala interná smernica obsahovať napr. zoznam účt. kníh, číselníkov, číselných znakov symbolov a skratiek, potom postup pri inventarizácii majetku a záväzkov, potom napr. dobrovoľné vymedzenie dlhodobého majetku, archiváciu dokladov...
lenkak
08.06.05,10:26
Presne ako píše Heni, smernicu aspoň na účtovníctvo.
Zužu
08.06.05,11:32
Ja som na porade prvý krát a neviem či som sa správne zapojila. V JU mám vypracovaných kopu všelijakých interných smerníc a poriadkov a stále mi niečo chýba. Teraz by som potrebovala vypracovať smernicu na pracovné oblečenie a pracovné pomôcky. Vie mi niekto pomôcť, čo by mala smernica obsahovať alebo poradiť kde by som našla nejaký vzor? Za radu ďakujem.
Heni
08.06.05,12:25
Ja som na porade prvý krát a neviem či som sa správne zapojila. V JU mám vypracovaných kopu všelijakých interných smerníc a poriadkov a stále mi niečo chýba. Teraz by som potrebovala vypracovať smernicu na pracovné oblečenie a pracovné pomôcky. Vie mi niekto pomôcť, čo by mala smernica obsahovať alebo poradiť kde by som našla nejaký vzor? Za radu ďakujem.Zužu, a aké smernice konkrétne už máš vypracované?
lenkak
08.06.05,16:54
Zužu
13.06.05,12:34
mirisko
27.06.05,07:47
Ahojte, mám second hand, pracovníčku na 4 hod. denne a externú ekonómku živnostníčku na JÚ. Čítam stále niečo o smerniciach, ako mám napr. urobiť účtovnú keď ona má všetko v PC, ale hlavne ja jej len prinesiem bločky pekne nalepená s VPD a dovidenia. Potrebujem nejaku tu smernicu keď o jej kolobehu dokladov nič neviem? http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gifAkurát môžem vyvesiť tie šípky na prevádzke čo mi príde smiešne lebo je tam iba jeden vchod a okno je zamrežované. A čo so žiarovkou? Prosím čo tam mám napísať a potrebujem ju vlastne? A kde ju mám držať doma? Totiž som fyz. osoba podnikateľ, takže všetko mám doma. http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gifĎakujem
jana32
27.06.05,08:09
No ako rpesne podla zakona to je tak to fakt neviem, ale ja mam dohodnute s podnikatelmi tak, ze kedze vsetky doklady spracuvavam ja, tak aj vsetky tieto smernice - od smernice na uctovnictvo, pokladna, smernice o socialnom fonde, tak to spracujem ja ako ekonomka a podnikatelovi to odovzdam aby si to zalozil medzi ostatne spisy.
mirisko
27.06.05,08:17
Ďakujem Janka, http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifporozprávam sa s ekonómkou. Má totiž veľa firiem, vzala ma len na prosik od znamej tak ju chcem zaťažovať čo najmenej.
S21
04.08.05,07:54
Nemá prosím Vás niekto smernicu na vedenie účtovníctva - JU? Na porade som našla len PU. Mohli by ste to tu vycapiť? Ďakujem.
Sefcikova
18.08.05,12:07
skúsim sem vložiť, dúfam že to pôjde otvoriť, niekde už bol vzor na PÚ, tak som to prispôsobila na JÚ, je to pod koncovkov txt., mám Open Office 1.0, pod doc. mi to nešlo, takže sa ospravedlňujem ak to nebude fungovať
Maja