svedia
24.11.07,15:41
prosím čo mám robiť, ešte nie je čas na to ale už na to teraz myslím. Ročné zúčtovanie dane! Daňove priznanie...Môj byvalý zamestnávateľ to má v paži, lebo doteraz mi neposlal započtový list( 2 mesiace po vypovedi), potvrdenie o príjme a atď.. Ako si ho potom urobím, ak mi potrebné dokumentý nepošle?
svedia
24.11.07,15:28
prosím
čo mám robiť, ešte nie je čas na to ale už na to teraz myslím.
Ročné zúčtovanie dane! Daňove priznanie...
Môj byvalý zamestnávateľ to má v paži, lebo doteraz mi neposlal započtový list( 2 mesiace po vypovedi), potvrdenie o príjme a atď.. Ako si ho potom urobím, ak mi potrebné dokumentý nepošle?
KEJKA
24.11.07,15:42
no...musíš ho naháňať.... RZP ti nemôže dať, písomne ho (doporučene) požiadaj. Ostatné si priprav DP urobíš potom bez problémov, ak ostatné budeš mať OK.
Čo vari zamestnávateľ nemá mzdárku?
svedia
24.11.07,17:43
Však práve zrušil firmu a odišiel do Poľska je totiž poliak... Na všetko sa vykašlal, a mňa teraz trafí.. písomne som poslala žiadosť - doporučene, ale sa mi to vrátilo- adresát neznámy. Mám len prac.zmluvu a výpoveď... Super že?
KEJKA
24.11.07,17:44
máš výplatné pásky?
svedia
24.11.07,17:47
ano..
KEJKA
24.11.07,17:56
tak si urob DPFO z pások, k DPFO bud nedoložíš nič, alebo doložíš pásky plus ten neprevzatý list=žiadosť o potvrdenie o zdan.mzde.
svedia
24.11.07,18:33
Ďakujem ešte raz
svedia
27.11.07,11:52
ahojte... takže= v 10/2007 som dala výpoveď doporučene. Do dnešného dňa nemám žiadne iné doklady iba vyplatné pásky, to mi poslala účtovníčka keď ešte mala prístup k účtovníctvu-šanóny, pečiatky ale už nestihla mi ostatné vystaviť. Teraz je všetko pozamykané a ani ona sa k nemu nedostane.. a mne ostáva asi len za hlavu sa chytať... ospravedlňujem sa, že som v tých predchádzajúcich príspekov to trochu dogulašila.. papa a Ďakujem
Gabi03
27.11.07,11:57
Pokiaľ nemáš potvrdenie k daňovému priznaniu (a ani ho nebudeš mať), tak kontaktuj príslušný daňový úrad. Švagor sa dostal do rovnakej situácie. Nakoniec mu poradili, aby si DP spravil z výplatných pások. Mal to o to horšie, že za dva mesiace mu aj výplatné pásky chýbali. Takže tieto preddavky mu "prepadli" no na druhej strane si nepriznal za tieto dva mesiace žiaden príjem.
Odporúčam, s DÚ buď v písomnom kontakte. ;)