radioxxl
24.11.07,22:27
Vie niekto ci musi byt na internetovy obchod aj nejaky specializovany software, resp. certifikovany, v ktorom by som si tlacil faktury a nemusel to hadzat stale vsetko rucne z objednavok na internete do interneho softwaru ( k tomu este platenemu ) ako alfa atp.?

Lebo ak uvazim ze faktury musia mat svoju formu a musia tam byt urcite nalezitosti bez ktorych asi nie su platne a je asi jedno aky software ich posle na tlac... a k tomu este uvaha ci je podla vas vsetkych "poradakov" mozne takto vies na internete cele uctovnictvo ak vezmeme v uvahu ze by mi tam trebalo uz len evidenciu pohladavok, zavazkov + penazny dennik...

Dakujem!
Dáša_
25.11.07,06:13
Ospravedlnujem sa, že teraz pojde iba o predpoklad. Nemám to vyskúšané, ale MRP má aj internetovú predajnu, preto predpokladá, že tam to ide priamo. Že je to celé poprepájané.

Myslím ale, že to pojde vo viacerých sw. Lebo ja mám napríklad v obchode možnosť exportu z a do ekonomického sw. (používam inshop)

(Ked tak čítam ešte raz tvoju otázku, tak tuším ty sa pýtaš ale na niečo ine)
radioxxl
29.11.07,05:54
pytam sa na to ci si clovek moze svoj uctovnicky software tak zlahka naprogramovat a napr. tlacit si faktury, a pohladavky zavazky si viest vo vlastnej databaze, potom tlacit podla vlastnej sablony na papier a bez dodatocnych softov, exportov a inych straasne dlhotrvajucich zlozitich veci :)
Dáša_
29.11.07,06:10
určite nemusí byť certifikovaný. Je na tebe, ako si to urobíš. Faktúry môžeš robiť aj "na kolene"
michelle84
29.11.07,06:26
Najlepšie je prepojiť internetový obchod s účtovníctvom. Niektoré softy to majú, len nemám s tým skúsenosť. Alebo keby sa dalo naimportovať faktúry zo shopu do účtovného programu. Treba popozerať účtovné softwary, ktoré to umožňujú a ktoré by boli schopné (resp. ich programátori) prepojiť shop s účtovníctvom.