patospatos
24.11.07,22:30
mam napr. 10 listov nazvanych VIP1 VIP2 VIP3....VIP10. Vsetky su usporiadane rovnako, takze v bunke c20 je uvedeny obrat za rok 2006.
CHcem si urobit tabulku do dalsieho listu, kde bude zoznam vsetkych VIP s obratom za rok 2006, aby som videl kto ma kolko v porovnani s ostatnymi.
Chcem aby to v tej tabulke vyplnovalo automaticky z dat v jednotlivych listoch.
Takze chcem vypsat pod seba obraty nazorne:
1. bunka - ='VIP1'C20
2. bunka - ='VIP2'C20
3. bunka - ='VIP3'C20 ....

Ked pouzijem automaticke vyplnovanie, tak to spravi´'VIP1'C20, ='VIP1'C21 ...

Ja chcem menit cisla listov a nie cisla buniek. Da sa taketo nieco spravit v Exceli? Pouzivam Office XP

Za kazdu radu vopred dakujem
ali_m
25.11.07,05:53
Keď doplníš pred znak symbol dolár, tak sa ti už údaj pri "automatickom vyplňovaní" nebude meniť. Alebo si predvyplň zo 2 bunky dátami ktoré potrebuješ a ďalšie by už malo ťahať podľa uvedeného pravidla.
babenko1
25.11.07,07:25
a ten dolár dosiahneš F4
Marína
25.11.07,07:56
Najprv do bunky zapíš vzorec a ostaň nastavený na danej bunke. Nastav sa do riadka vzorcov a stlač F4. Tým sa Ti zmení relatívna adresa na absolútnu(vpíše sa znak $). Pokiaľ budeš tento vzorec kopírovať, nezmení sa Ti stĺpec ani riadok. Ak klávesu F4 stlačíš viackrát, mení sa Ti na zmiešanú adresu. Máš 4 možnosti formy zápisu.
A1 – relatívna adresa – pri kopírovaní sa mení stĺpec i riadok
$A$1 – absolútna adresa – pri kopírovaní sa nemení ani stĺpec ani riadok
A$1 – zmiešaná adresa – pri kopírovaní sa mení len stĺpec, riadok sa nemení
$A1 – zmiešaná adresa – pri kopírovaní sa mení len riadok, stĺpec sa nemení
patospatos
26.11.07,06:58
ano, toto mi je jasné, ale asi sme sa celkom nepochopili. Viem, ze ked dam k bunke absolutnu adresu tak sa adresa bunky nemeni. Ja ale potrebujem docielit aby sa pri kopírovaní danej bunky smerom dolu automaticky menili hárky. Ablolutna adresa v bunke riesi iba to aby to pri kopirovani robilo toto:
='VIP1'C20
='VIP1'C20
='VIP1'C20 teda kopíruje to stále to isté

ale ja chcem aby to pri kopírovaní robilo toto:
='VIP1'C20
='VIP2'C20
='VIP3'C20
teda aby sa po skopírovaní o políčko dolu vždy zmenilo číslo hárka o +1

viem, že v nejakej inej verzie excelu bolo toto riešené cez nastavenie konceptov automatického vyplňovania ale neviem či je to možné v Office XP. Zatiaľ vám aj tak všetkým ďakujem a poďme to skúšiť poriešiť ďalej :)
Chobot
26.11.07,10:09
ano, toto mi je jasné, ale asi sme sa celkom nepochopili. Viem, ze ked dam k bunke absolutnu adresu tak sa adresa bunky nemeni. Ja ale potrebujem docielit aby sa pri kopírovaní danej bunky smerom dolu automaticky menili hárky. Ablolutna adresa v bunke riesi iba to aby to pri kopirovani robilo toto:
'VIP1'C20

'VIP1'C20
'VIP1'C20 teda kopíruje to stále to isté

ale ja chcem aby to pri kopírovaní robilo toto:

'VIP1'C20
'VIP2'C20

'VIP3'C20
teda aby sa po skopírovaní o políčko dolu vždy zmenilo číslo hárka o +1

viem, že v nejakej inej verzie excelu bolo toto riešené cez nastavenie konceptov automatického vyplňovania ale neviem či je to možné v Office XP. Zatiaľ vám aj tak všetkým ďakujem a poďme to skúšiť poriešiť ďalej :)

Tým spôsobom, ako by si to chcel, sa to v Exceli urobiť nedá. Excell postupuje pri kopírovaní vzorca po bunkách, nie po hárkoch.

Práca s viacerými hárkami je komplikovanejšia, možno by sa to dalo riešiť cez Konsolidovanú tabuľku (Pivot table), ale záleží od toho, čo chceš dosiahnuť ako výstup.