e.v.a.
25.11.07,09:43
Ahojte poraďaci,
veľmi pekne by som vás poprosila o radu.
Dostala som z úradu práce dotáciu. Na základe postupov účtovania som ju zaradila do evidencie záväzkov (ostatné záväzky). Keď som nakúpila tovar, tak som si likvidáciou (v Proluci) zrušila časť záväzku. Avšak teraz moja otázka. Nakúpila som tovar na faktúru, ktorú som hneď v ten deň uhradila. Ale ak faktúru zaradím do evidencie záväzkov, došlých faktúr a chcem ju stornovať, tak mi vznikne dvakrát úhrada v peňažnom denníku. Tak neviem, či faktúru evidovať, alebo ako. S účtovaním dotácie ako takým nemám problém. Len praktická stránka evidencie záväzkov, neviem. Dá sa v Proluci zrušiť záväzok z fa tak, aby mi to neprešlo do peň. denníka? A okrem toho mi takto vzniká dvakrát záväzok. Poradíte?:)
Ďakujem
e.v.a.
25.11.07,17:53
Nikto mi zatiaľ neodpovedal, ale urobila som chybu lebo moje účto robím v Pohode. Tak sa ospravedlňujem. Vie mi niekto poradiť, ako to mám robiť v Pohode. Neviem, či mám zmeniť tému. Alebo mi niekto poradí aj tak.
e.v.a.
25.11.07,18:17
Tuším som prišla na riešenie. Záväzok voči Uradu práce zlikvidujem na konci roka interným dokladom a faktúry budem párovať priebežne.
Majte sa