jalenka
25.11.07,13:44
Dobrý´deň. prosím o radu ako zaučtovať. Naša SRO dodala zákaznikovi HIFI techniku -komponenty. Sprostredkovali sme firmu, ktorá mu robila montáž týchto komponentov a zároveň mu dodala ešte nejaký tovar (ten vyvydajkovali zo svojho skladu + všeobecne napísali ešte skrutky + montáž na mieste dodania + doprava na miesto montáže. Faktúru dali na našu firmu a my mu to teraz zákaznikovi refaktúrujeme. Môžem to všetko hodiť na 518 ako refakturácia služieb, alebo to musím všetko porozpisovať, napríjemkovať na náš sklad (neviem ako napríjemkovať, keď mám uvedené len skrutky. No a potom na tej faktúre pre zakaznika by som to napísala všetko na 602 účet.
Zoltán Kovács
25.11.07,12:56
Dobrý´deň. prosím o radu ako zaučtovať. Naša SRO dodala zákaznikovi HIFI techniku -komponenty. Sprostredkovali sme firmu, ktorá mu robila montáž týchto komponentov a zároveň mu dodala ešte nejaký tovar (ten vyvydajkovali zo svojho skladu + všeobecne napísali ešte skrutky + montáž na mieste dodania + doprava na miesto montáže. Faktúru dali na našu firmu a my mu to teraz zákaznikovi refaktúrujeme. Môžem to všetko hodiť na 518 ako refakturácia služieb, alebo to musím všetko porozpisovať, napríjemkovať na náš sklad (neviem ako napríjemkovať, keď mám uvedené len skrutky. No a potom na tej faktúre pre zakaznika by som to napísala všetko na 602 účet.

Budeš to fakturovať ako službu (602), aj to zaúčtuješ ako prijatú službu (518). Dodaný materiál je súčasťou vykonaných prác. Je to dádávka s montážou.
KEJKA
25.11.07,12:59
ide o poddodávku služieb. Nič nepríjemkuješ. Zaúčtuješ na 518 ako prijaté služby (z hľadiska DPH sa na takéto dodanie pre vášho zákazníka musí pozeať tak, ako keby ste to prijali Vy ) a zákazníkovi vyfakturujete ako službu dodanú Vašou firmou. Slovko "refakturácia" radšej zo slovníka vynechajte.
jalenka
25.11.07,13:02
Takže nakoniec to čo vyzeralo tak zlozito, je jednoduche.Obom vam velmi pekne dakujem.
jalenka
25.11.07,13:21
Kejka, len sa chcem spýtať, prečo nie slovicko refakturacia nepouzivat
KEJKA
25.11.07,13:24
lebo nejde o refakturáciu......
Ty máš zmluvu so svojim zákazníkom, zabezpečíš plnenie predmetu zmuvy (objednávky.... to je jedno).
Prijaté plnenia od svojich partnerov berieš ako vlastné a ich ceny zahrnieš do ceny svojho plnenia.....
inak povedané...Voči svojmu klientovi vystupuješ ako jediný dodávateľ, ktorý zodpovedá za to, čo dodáva.