Delacka
25.11.07,15:53
Vie mi prosim niekto poradit, ked si slovensky obcan kupil osobny automobil od belgickeho obcana: najazdenych 2800 km a 8 mesiacov bol uz uzivany, t.j. podmienky na posudenie noveho doprav. prostriedku z aspektu DPH NIE su splnene. ako sa v tomto pripade zdani tento os. automobil resp. kto ma povinnost ho zdanit?dakujem!
Rozalka
25.11.07,18:08
Vie mi prosim niekto poradit, ked si slovensky obcan kupil osobny automobil od belgickeho obcana: najazdenych 2800 km a 8 mesiacov bol uz uzivany, t.j. podmienky na posudenie noveho doprav. prostriedku z aspektu DPH NIE su splnene. ako sa v tomto pripade zdani tento os. automobil resp. kto ma povinnost ho zdanit?dakujem!
AK nejde o NOVÉ MV, daň odviedol Belgičan, ktorý belgickému občanovi auto predal. Náš občan neodvádza DPH.Ale podľa popisu ide o NOVÉ MV - pozri nasledujúci príspevok.
KEJKA
25.11.07,18:17
upozorňujem na znenie

§11 (12) Novým dopravným prostriedkom na účely tohto zákona je
a) pozemné motorové vozidlo podľa odseku 11 písm. a), ak nemá najazdených viac ako 6 000 km alebo v čase jeho dodania neuplynulo šesť mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky

kedže ide o spojku alebo, IDE podľa mňa o NOVE motorové vozidlo a dodaňuješ ty.
Rozalka
25.11.07,18:32
upozorňujem na znenie

§11 (12) Novým dopravným prostriedkom na účely tohto zákona je
a) pozemné motorové vozidlo podľa odseku 11 písm. a), ak nemá najazdených viac ako 6 000 km alebo v čase jeho dodania neuplynulo šesť mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky

kedže ide o spojku alebo, IDE podľa o NOVE motorové vozidlo a dodaňuješ ty.

Dávam ti zaslúžene bod, poriadne som si to asi neprečítala (blbla mi Porada - ale to nie je dôvod na výhovorku) :)

Prečo to ocenenie nevidno? druhýkrát už mi nedovolil pridať, vraj musím aj iného oceniť, tak prečo nevidno?
KEJKA
25.11.07,18:35
ďakujem za ocenenie, ja som chcela odpovedať, ale Porada blbla aj mne....žeby sme Richarda prechválili?