Saturejka
25.11.07,18:41
Konateľ a zároveň spoločník jednoosobovej s.r.o. chce zapísať do OR sídlo s.r.o. na adresu svojho trvalého pobytu - svojho rodinného domu (má LV, trvalý pobyt). Uzatvorí medzi sebou a s.r.o. nájomnú zmluvu ako vyžaduje OR. Môže byť nájomné 1 Sk ročne? Alebo aj 0 Sk? A ak by chcel v budúcnosti predať dom, bude tento dom posudzovaný tak, že bol zaradený v obchodnom majetku alebo môže byť predaj oslobodený po splnení podmienky 2 rokov trvalého pobytu? Do nákladov s.r.o. si nebude uplatňovať žiadnu energiu ani iné výdavky na dom len to minim. nájomné.
Vďaka.
KEJKA
25.11.07,18:03
OR nevyžaduje nájomnú zmluvu. Úplne stačí okrem LV aj Súhlas vlastníka so zriadením sídla s.r.o. na uvedenej adrese.
Dom je alebo nie je zaradený v majetku. Nie že bude posudzovaný.
Zoltán Kovács
25.11.07,18:13
Doplním len s tým, že nájomné sa dá stanoviť aj do takej výšky, že majiteľ nehnuteľnosti nemusí platiť dane z toho. Čiže príjem z prenájmu je do výšky 5x životného minima oslobodená od platenia dane z príjmov. Pričom tieto náklady spoločnosti môžu byť na prospech, z hľadiska optimalizácie daňových povinnosti.
KEJKA
25.11.07,18:16
máš pravdu. Ale ak zadávateľ má v úmysle dom predať, aj minimálne nájomné je príjem z majetku, mohol by mať problém s oslobodením od dane z príjmu... ale to je mimo témy.
Saturejka
25.11.07,18:22
Tak je teda dom zaradený do majetku? Bude sa musieť zdaniť príjem z predaja domu?
Zoltán Kovács
25.11.07,18:23
Tak je teda dom zaradený do majetku? Bude sa musieť zdaniť príjem z predaja domu?

Či je zaradený alebo nie je musíš vedieť ty. Účtuje o dome ako o majetku sro? Asi nie, potom ani zaradený nie je.
KEJKA
25.11.07,18:24
ved zaraduješ ty...ak si ho nezaradíš - nepredáš do s.r.o., tak ho zaradený v sro nebudeš mať.
Saturejka
25.11.07,18:33
Ak úplne stačí LV a súhlas vlastníka so zriadením sídla s.r.o. na uvedenej adrese, tak sa nebude robiť ani nájomná zmluva. Majiteľ = konateľ. Dom sa nebude zaraďovať na kartu DM a ani účtovať na 021.

Záveru rozumiem tak, že keď sa použije adresa domu len pre účely zápisu do OR a na účely korešpondencie s.r.o., tak stále platí oslobodenie pri predaji domu.
Zoltán Kovács
25.11.07,18:35
Ak úplne stačí LV a súhlas vlastníka so zriadením sídla s.r.o. na uvedenej adrese, tak sa nebude robiť ani nájomná zmluva. Majiteľ = konateľ. Dom sa nebude zaraďovať na kartu DM a ani účtovať na 021.

Záveru rozumiem tak, že keď sa použije adresa domu len pre účely zápisu do OR a na účely korešpondencie s.r.o., tak stále platí oslobodenie pri predaji domu.

Áno správne si interpretovala naše príspevky.
Saturejka
25.11.07,18:42
Ďakujem, ďakujem.
pminarik
25.11.07,20:00
ahojte, ja sa na tuto temu chcem poradit tiez s Vami. podal som navrh na zmenu do OR (sidlil som cez spolocnosti COMPANYHOUSE). zmena sa tykala nazvu a sidla spolocnosti. sidlo so dal na rodinny dom ktory vlastni moja sestra a nebudem tam nic robit ziadne sklady, kancelarie skratka nic. len aby mi chodila posta. zameranie spolocnosti je vylucne na konstrukcne prace v strojarenstve. v OR prebehlo vsetko bez problemov (poplatok bol 2000SK) odhlasenie z DU kedze prechadzam do druheho okresu prebeho OK taktiez aj prihlasenie na DU v novom okrese. Odhlasenie zo zivnostenskeho uradu (ZU) (poplatok 100SK) prebehlo OK a ked som prisiel sa spytat slusne co vsetko budem musiet urobit aby som neporusil nejaky ten zakon pani to ste mali vydiet. no nic to ja Vas chcem poprosit o radu. ako s.r.o. musim oznacit na viditelnom mieste sidlo spolocnosti to je OK a myslim ze aj rozumne, dalej pani mi tvrdia ze dom musi byt vyradeny z bytoveho fondu????? je to pravda? musim mat suhlas hygienieka??? je to pravda? musim mat suhlas obce??? ten mam ale je to tiez pravda? veskera cinnost ktoru vykonavam vykonavam je u zakaznikov nepotrebujem sa vobec zdrziavat na sidle spolocnosti a spolocnost nezamestnava ziadnych zamestnancov dokonca ani ja nie som zamestnany. ak potrebujem vypomoct zariadim si to vsetko cez zivnostnikov ktory mi vystavia fakturu. myslim ze je to cista hra a mna to vobec nazatazuje. no moc moc ma vytocili na to novom ZU. na starom som nemal ziaden problem s nicim a sidlo som mal takpovediac podobne zriadene ako teraz na sestrinom dome. dakujem za radu
KEJKA
25.11.07,20:26
vidím, že si z toho riadne vytočený, ešte že si dal medzery aspoň medzi slovami.
Podaj písomne prihlášku doporučene aj s kolkom - ak budú namietať, musia písomne a potom musia aj uviesť §§-y.
A až na základe toho budeš konať.
Dom nemusíš vyraďovať z BF, kedže tam nemáš prevádzku, ani nájomnú zmluvu nemáš, tak si nerob zatiaľ starosti.
pminarik
25.11.07,20:37
Dakujem Kejka, tu prihlasku mam podat na hygienika?
KEJKA
25.11.07,20:54
na živnostensky úrad, resp.oddelenie.
DRack
29.04.08,11:54
ahojte.. jednu asi uz opakovanu otazku mam na Vas.. dakujem vopred za radu.

chceme prepisat sdlo spolocnosti nakolko sme sa ako firma prestahovali do novych prenajtych priestorov. Suhlas majitela zo zriadenim SRO je nejake tlacidvo? Alebo staci napisat ze Prenajimate.. najomca.. a text ze suhlasi so zriadenim sro.. to by malo stacit nie?

add2 ohladom papieru, musi byt oveorene tlacivo notarom? ale staci prilozit najomnu zmluvu z vypisom OR atd..

este raz dakujem za Vas cas..

Rasto.