lupos
25.11.07,21:46
Chcem sa spýtať na skúsenosť z celého Slovenska ,či v tomto období na celom Slovensku fabrikujú všetký D.Úrady pokuty podľa § 35 z.č.511/1992 zb
v platnom znení za oneskorené podanie prehľadov za zrazenú daň zo Z.Č. .
Alebo je to len špecialitou vybraných Daňových úradov.
V mojom prípade - 2 dni . Výsledok 2000,- Sk

- je možne sa tomu ubrbrániť a vyhnúť ? a akou formou
Zoltán Kovács
25.11.07,20:48
Chcem sa spýtať na skúsenosť z celého Slovenska ,či v tomto období na celom Slovensku fabrikujú všetký D.Úrady pokuty podľa § 35 z.č.511/1992 zb
v platnom znení za oneskorené podanie prehľadov za zrazenú daň zo Z.Č. .
Alebo je to len špecialitou vybraných Daňových úradov.
V mojom prípade - 2 dni . Výsledok 2000,- Sk

- je možne sa tomu ubrbrániť a vyhnúť ? a akou formou

Asi nie. Nebola zákonom daná povinnosť dodržaná. Ja som zažil pokutu za jeden deň meškania.
betka
25.11.07,20:48
Asi áno, ale snoria už asi mesiac, pátrajú, hľadajú....
Paula
25.11.07,20:49
betka
25.11.07,20:50
Asi nie. Nebola zákonom daná povinnosť dodržaná. Ja som zažil pokutu za jeden deň meškania.

Páčia sa mi naše odpovede:
Smith: Asi nie.....
Betka: Asi áno ...

mimotemy poďme radšej na drink...:D:D
KEJKA
25.11.07,20:58
každý odpovedal na inú časť otázky
Smith na druhú a Betka na prvú, tak mi to aspoň vychádza z jej kontextu.

mimotemy Na ten drink by som šla....:D:D:D
Melnick
25.11.07,21:22
Chcem sa spýtať na skúsenosť z celého Slovenska ,či v tomto období na celom Slovensku fabrikujú všetký D.Úrady pokuty podľa § 35 z.č.511/1992 zb
v platnom znení za oneskorené podanie prehľadov za zrazenú daň zo Z.Č. .
Alebo je to len špecialitou vybraných Daňových úradov.
V mojom prípade - 2 dni . Výsledok 2000,- Sk

- je možne sa tomu ubrbrániť a vyhnúť ? áno a akou formou 500.- Sk kolok, + žiadosť o odpustenie pokuty ,no v prípade,že Ti pokutu neodpustia - predraží sa Ti o 500Sk za kolok..
.................................................. ............

Pokuty letia- sú v kurze na celom Slovensku.
lupos
17.12.07,20:05
Aký je Váš názor na aplikáciu § 30 a ods.1,2,3
z.č.511/92 Zb. v platnom znení - ako dôvod odvolania - Lehoty na rozhodnutia a opatrenia proti nečinnosti. Správca dane má vydať rozhodnutie
bezodkladne v zložitých prípadoch do 30 resp. 60 dní. Nie po 3-4 rokoch.
Jarka 1
18.12.07,09:19
No, myslím, že náš názor to neovplyvní. Správca dane iniciatívne vyrubuje pokuty na pokyn zhora. Najmä vtedy, ak ide o akési hromadné vyrubovanie aj pár rokov pozadu. Toto info mám priamo od správcu dane. A keďže podľa reakcií ide asi o hromadnú iniciatívu, nezostáva mi iné, len si myslieť, že zase niekto prišiel na to, ako zaplátať nejakú dieru.
Žeby niekomu chýbalo na vianočné odmeny?:)
Anelas
18.12.07,14:34
Aj daňový úrad Malacky sa snaží. Vyrubili nám pokutu za 2 dni omeškania pri podaní prehľadu za 4.Q/2003! Klient chcel ísť na daňový úrad a nakričať na nich....povedala som mu, nech zatne zuby, pokutu zaplatí a rýchlo zabudne...
Paula
18.12.07,14:46
Nezastávam sa úradov, ale - ak máme vedomosť o vyrubovaní pokút z omeškania, tak prečo si termíny neustriehneme a tiež už v deň ich prešvihnutia nevynadáme sami sebe?:rolleyes:
lupos
18.12.07,20:52
Nesúhlasím s názorom nakričať sa na nich .
Hlavne z dôvodu,že to určite nieje z hláv bežných pracovníkov DÚ alebo colných úradov ,ktorí v tomto smere sú tiež aktívny,ale na druhej strane ak nieje dodržaná lehota zo strany d. subjektu je to - pokuta . Ak sa človek odvolá na nedodržanie lehoty zo strany správcu dane nemal by to byť podnet na pomstu.
V tomto prípade podľa mňa treba viac na verejnosti diskutovať, lebo práva a povinnosti sú na oboch stranách rovnaké . A ak by toto nemalo platiť ,potom môžeme hovoriť o porušení ústavných práv a aj povinnosti a toto je už iné kafé.
Preto podľa môjho názoru ,treba využívať inštitút odvolania ak človek má právny názor ,že rozhodnutie nebolo vydané v súlade so zákonom podľa ktorého mu bola uložená pokuta. A je treba aj bojať aspoň verejnou diskusiou proti tvrdosti zákona, byrokracii v mnohých prípadoch aj šikonavani zo strany št. inštitúcii za nedodržanie lehôt napr. o dva dni - pri oneskorenom podaní výkazu ,ktorý určite nebol životne dôležitý, alebo život ohrozujúci pre danú inštitúciu alebo štát. Týka sa to totiž všetkých správcov dane , ktorý sa riadia zákonom č.511/92 Zb. ktorí začínajú byť vo vydávaní pokút za nedodržanie lehôt aktívny - pritom sami tieto lehoty nedodržali.
misomiso
18.12.07,21:12
My sme minyly tyzden dostali pokutu za jeden den z roku 2003. Napisal som odvolanie, ktore ma 3 strany A4. Nebudem ho tu teraz publikovat, ale ak sa budu tvarit, ze nepocuju, tak to sem zavesim.

Je pochopitelne, ze som to nepisal kvoli tym 2000 Sk. Ten hlavickovy paopier, cartrige, postovne a hlavne sobotne dopoludnie si cenim podstatne viac ako na 2000 Sk. Ale povazoval som za potrebne napisat im svoj nazor.
Tanče
18.12.07,21:15
My sme minyly tyzden dostali pokutu za jeden den z roku 2003. Napisal som odvolanie, ktore ma 3 strany A4. Nebudem ho tu teraz publikovat, ale ak sa budu tvarit, ze nepocuju, tak to sem zavesim.

Je pochopitelne, ze som to nepisal kvoli tym 2000 Sk. Ten hlavickovy paopier, cartrige, postovne a hlavne sobotne dopoludnie si cenim podstatne viac ako na 2000 Sk. Ale povazoval som za potrebne napisat im svoj nazor.

nerob drahoty, zaves to sem, nech máme návod akko sa brániť. :o
misomiso
18.12.07,21:18
nerob drahoty, zaves to sem, nech máme návod akko sa brániť. :o
Zatial to nie je vyskusane, iba dnes rano som to podaval na poste. Zvyknem radit iba vo veciach, ktore mam overene ze funguju.
vieroslava
06.02.08,14:54
Mohol by si napisať, ako si dopadol?
Lebo tie pokuty išli celoplošne (myslím tým celú republiku).
lupos
06.02.08,16:44
Ešte som nedopadol.
Mám dojem,že v prípade ak nebol podaný nulový prehľad,alebo hlásenie, bude odpustené, resp. odvolaniu bude vyhovené. V prípade, že subjekt mal zamestnancov a bol povinný podať - nebude vyhovené žiadosti, ani prípadnému odvolaniu.
Kathryn
06.02.08,16:54
Jedna známa tiež dostala pokutu za niekoľko oneskorene zaslaných prehľadov o zrazených preddavkoch na daň. A keďže nechcela platiť, osobne sa vybrala na DÚ si to nejako poriešiť. Vraj ona na toto nemá peniaze .... a výsledok. Za pár dní mala daňovú kontrolu na všetko možné. Niekedy je dobré si priznať chybu a radšej zaplatiť za ňu, ako zbytočne víriť prach.
dalilada
06.02.08,18:41
Za správny poplatok 500,-Sk som podala žiadosť o odpustenie pokuty 2000,- Sk, ktorej bolo vyhovené. Poslala som prehľad na starom tlačive-neprepla som si v programe na nové. Záleží od správcu. Iný pracovník DÚ mi volal, nech si to prídem opraviť - vymeniť.
Zoltán Kovács
06.02.08,19:14
Za správny poplatok 500,-Sk som podala žiadosť o odpustenie pokuty 2000,- Sk, ktorej bolo vyhovené. Poslala som prehľad na starom tlačive-neprepla som si v programe na nové. Záleží od správcu. Iný pracovník DÚ mi volal, nech si to prídem opraviť - vymeniť.
To vážne si dostala pokutu za to, že si podala na starom tlačive? :eek:
Blanka Š
06.02.08,19:19
Nám sa stalo že sme poslali prehľad o zrazených preddavkoch na DÚ o 4 dni neskôr z dôvodu náhlej hospitalizácie mzdárky.Vyrubili nám pokutu 2000 Sk,no keď sme sa odvolali tak nám ju správca odpustil.
chudaska
07.02.08,06:18
a ja mam takyto problem stvrtrocny prehlad sme poslali načas,ale robila som opravny,akosi sa nam poplietli datumy,to sme posieleli vcera,za toto hadam pokutu nedostanem!Hodte sem nejaku skusenost s podanim opravnych prehladov,nech sa troska ukludnim...
vikinka
07.02.08,06:53
Pokuty sa vyrubujú len za nepodaný prehľad,za opravný sa nepodávajú,povinnosť podania bola naplnená.
dalilada
07.02.08,06:59
Fakt. Je to všetko o ľuďoch.
chudaska
07.02.08,07:15
ďakujem za odpoved,aj som si to myslela,ale klient mi tvrdil,ze v minulosti mu dali pokutu aj za opravne,čo sa mi velmi nezda.
evina
07.02.08,07:26
ďakujem za odpoved,aj som si to myslela,ale klient mi tvrdil,ze v minulosti mu dali pokutu aj za opravne,čo sa mi velmi nezda.

Možno si pomýlil opravný s nejakým iným dodatočným....Za opravný mzdový prehľad nemá prečo dostať pokutu...
ankah
07.02.08,07:26
No už keď som tu nahľadla, tak napíšem čo sa stalo bratovi, tiež podal neskoro tlačivo - dôvodom bolo že bol na prac. ceste v Trnave a posielal ho poštou odtiaľ v pondelok, pokuta bola 0,4 sk, ale keďže je najnižšia pokuta 2000,- Sk tak musel zaplatiť 2000,- Sk, tak aká je to spravodlivosť, keď niekto mešká mesiac a pokuta takiež 2000,- sk. Hrozné !!!!!
evina
07.02.08,07:38
No už keď som tu nahľadla, tak napíšem čo sa stalo bratovi, tiež podal neskoro tlačivo - dôvodom bolo že bol na prac. ceste v Trnave a posielal ho poštou odtiaľ v pondelok, pokuta bola 0,4 sk, ale keďže je najnižšia pokuta 2000,- Sk tak musel zaplatiť 2000,- Sk, tak aká je to spravodlivosť, keď niekto mešká mesiac a pokuta takiež 2000,- sk. Hrozné !!!!!

To 0,40 si počítala sankčný úrok a ten nemá s pokutou nič spoločné. Táto pokuta je minimálnou pokutou, ktorú DÚ musí vyrubiť za nepodanie DP, prehľadu, resp. hlásenia, čím nechcem povedať, že nemáš pravdu. Sama som o tom písala, že to nie je správne oneskorenie 1 deň = oneskorenie pol roka....
MartinkoK
07.02.08,10:27
Prosím Vás ako zaúčtuje pokutu z DU? Oneskorené oznámenie predaja firemného auta.
evina
07.02.08,10:54
Prosím Vás ako zaúčtuje pokutu z DU? Oneskorené oznámenie predaja firemného auta.
účet 545
elaurie
07.02.08,15:39
Pri zmeškaní lehoty je možné požiadať o odpustenie zmeškania lehoty podľa
§ 13b zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov. Žiadosť je potrebné podať najneskôr do 30 dní odo dňa, keď odpadli dôvody zmeškania pôvodnej lehoty. V tej istej lehote je potrebné urobiť zmeškaný úkon. Zmeškanie však nemožno odpustiť, ak uplynul od posledného dňa pôvodnej lehoty jeden rok.

V prípade, že bola správcom dane uložená pokuta, je možné podať odvolanie podľa § 46 a nasl. zákona č. 511/1992 Zb. Odvolanie má však šancu na úspech iba vtedy, ak rozhodnutie o uložení pokuty bolo vydané v rozpore s právnymi predpismi, skutkovým stavom alebo existujú iné dôvody, ktoré preukazujú nesprávnosť alebo nezákonnosť takéhoto rozhodnutia.

Po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o uložení pokuty možno požiadať o úľavu zo sankcie alebo o odpustenie sankcie podľa § 103 zákona č. 511/1992 Zb.
Marta3
13.02.08,10:20
a v JÚ - je to výdavok - iný NZD? Alebo je do VOZD?
Tiež bola uložená pokuta v 08/07 za oneskorené podanie priznania k Dani z mot.voz. v 03/06.
Dali si trošku načas, ale nezabudli.
evina
13.02.08,10:28
a v JÚ - je to výdavok - iný NZD? Alebo je do VOZD?
Tiež bola uložená pokuta v 08/07 za oneskorené podanie priznania k Dani z mot.voz. v 03/06.
Dali si trošku načas, ale nezabudli.
VNZD.....
abel
03.07.08,13:59
Na daňovom musel niekto urobiť prievan a poprehŕnať papiere, teraz objavili, že bolo neskoro podané hlásenie za rok 2003....
Zoltán Kovács
03.07.08,14:04
Na daňovom musel niekto urobiť prievan a poprehŕnať papiere, teraz objavili, že bolo neskoro podané hlásenie za rok 2003....

mimotemy Vláda potrebujem nahnať tých 7 miliard, na svoj sociálny program. :D
abel
03.07.08,14:07
Možno požiadam o možnosť úhrady 2000.- pokuty v splátkach - z navýšeného bonusu o 27.- Sk to mám za 6 rokov a 2 mesiace z krku.
Ingrid Ondruskova
03.07.08,14:08
Len tak pre poriadok...dnes už netreba podávať to hlásenie o zrážkovej dani zamestnancov, že??? Platnosť od 1.1.2008.
Všetko predsa má DÚ na kvartálnom prehľade.!