7iro
25.11.07,22:33
Dobry den,

mam nejasnosti, tak sa na Vas obraciam. (dost ma tlaci cas, do utorka to musi byt hotovo:o)

Ideme otvarat e-shop, ktory bude umiestneny na web. stranke, ktora patri obcianskemu zdruzeniu.

Zmluva bude o tom, ze za kazdu predanu vec pojde urcite percento zo zisku tomu obcianskemu zdruzeniu (kedze sa v podstate stara o vsetku reklamu atd.). Ako my som mal zmluvu nazvat, a co vsetko ma obsahovat? Je potrebne podpisanie niekde u notara?

Dakujem!
7iro
26.11.07,14:41
Pravdepodobne pokladám zlé otázky
7iro
26.11.07,21:04
Je nutne podpisovat take zmluvy u notara?
Dakujem
Dáša_
27.11.07,05:29
Z tvojho pohľadu určite netreba u notara.
A nemal by si lepšie napísať zmluvu o využívaní služieb ich webu? Tá by mohla isť aj do nákladov.
Ale zmluva o tom, že niekomu posúvaš nejaké percento zo zisku, to asi moc do nákladov nepojde. Teda aspon podla mna.
7iro
27.11.07,13:19
No, práve by somchcel dostat napad na tu formulku, ako to "vyuzivanie sluziab webu" napisat do zmluvy...Fakturu mi oni vystavia....
Dáša_
27.11.07,13:22
a čo presne ti budú poskytovať?
7iro
27.11.07,18:19
Hlavne priestor na webe....To jemyslim hlavne
Dáša_
27.11.07,18:32
hmm, ja by som asi zmluvu delila na dve časti. Teda ak to nutne chceš naviazať na predaj vyrobkov.
Jedna časť je pevna, poskytnutie webového priestoru. Tu nevidim problém, fakturácia mesačne, kvartálne, ročne, ako bude vyhovovať.
Tažšie je vymyslieť pohyblivu čiastku. Ako presne si to predstavuješ?
7iro
27.11.07,18:39
To by bolo cca nejake % z nasho zisku, cisty zisk pocita automat na webe. Ak to vsak nie je nutne z prav. hladiska, nevyzadujeme to ani mi ani majitel webu. Da sa to spravit tak, ze len spravime zmluvu na poskytnutie web. priestoru, a majitel nam potom vystavi fakturu (kazdy mesiac ina vyska), kde zahrnie tu proviziu (urcite %)?

Ake body by teba mali byt v zmluve o poskytnuti web. priestoru? Ide mi o to, "zrozumitelne, spravne a pochopitelne" to napisat...

Dakujem
Dáša_
27.11.07,18:53
no dobre, ale na zaklade čoho sa bude odvíjať to, že každý mesiac bude za prenájom iná suma? Ja to vidím tak, že prenájom priestoru je do nákladov OK. Ale podiel na zisku si myslim, že nie. Rozumiem tomu, že OZ chce peniaze na zaklade toho, kolko predáš. Len ja si neviem celkom dobre predstaviť, ako to dostať do nákladov.
Viem si ešte skor predstaviť, že by sa to viazalo na návštevnosť webu. (Ale možno sa mýlim a zavádzam ťa)
7iro
27.11.07,18:57
Co keby sa to odvijalo na zaklade dohody (ale realne to bude ta suma ktoru vypocita automat...)?

V zmluve bude len to, ze si u nich prenajimame priestor, ale v podstate to bude ta suma... Ide o to, aky to bolo uznatelne v uctovnictve.

Napr. v zmluve bude nieco ako "vyska sumy za prenajom priestoru zavisi od dohody oboch ucastnikov zmluvy"...

S majitelom sa pozname, vobec nepredpokladam, ze by sme sa v niecom nedohodli...
Dáša_
27.11.07,19:02
nejde ani tak o učtovníctvo, tam nakoniec musíš vedieť zaúčtovať všetko. Ide skor o danový pohľad. No to by si si ale musel každy mesiac urobiť podklady, prečo ti ten nájom ide hore - dole. Podla mna by sa tam nemalo spominat to, že je to podiel na zisku - lebo to nie je danovy naklad, ked sa s niekym dohodneš na rozdeleni svojho zisku.

Naviac ten nájom by mal byť zrejme porovnatelny s inými obdobnými prenajmami webowého priestoru. Mmch, bude ta zmluva pre teba výhodná?
7iro
27.11.07,19:05
Ja by som do reklamy musel investovat cca 2-3x tolko, ako bude ta provizia, takze ano...

"vyska sumy za prenajom priestoru zavisi od dohody oboch ucastnikov zmluvy, kde bude dohliadnute na podiel navstevnosti, prosperity (a neviem co sem este"...


Ja to prave neviem, preto sa tu pytam... :)
Dáša_
27.11.07,19:12
No, ja osobne by som tam davala iba naviazanosť na návštevnosť, keby som zmluvu robila pre seba.
Priznávam, že tu už moje vedomosti končia :(
7iro
27.11.07,19:16
Snad sa este niekto vyjadri, dakujem
7iro
28.11.07,16:10
posuvam
7iro
02.12.07,12:53
Teraz ma napadlo....musíme mat vobec zmluvu? Fakturu nam moze vystavit aj bez nej....Pomoze niekto?

Dakujem
sway
02.12.07,13:10
Dobry den,

mam nejasnosti, tak sa na Vas obraciam. (dost ma tlaci cas, do utorka to musi byt hotovo:o)

Ideme otvarat e-shop, ktory bude umiestneny na web. stranke, ktora patri obcianskemu zdruzeniu.

Zmluva bude o tom, ze za kazdu predanu vec pojde urcite percento zo zisku tomu obcianskemu zdruzeniu (kedze sa v podstate stara o vsetku reklamu atd.). Ako my som mal zmluvu nazvat, a co vsetko ma obsahovat? Je potrebne podpisanie niekde u notara?

Dakujem!

Ja by som to riešila tak ako to v skutočnosti je, do zmluvy ba som dala, že náklady na reklamu bude OZ mesačne fakturovať - čo môže byť vždy iná suma a faktúra by išla do nákladov.
Alebo by som volila formulku o % zo zisku a v tom prípade by faktúra nešla do nákladov, ale by som ju účtovala plusom na 604 príp. 602 , nakoľko pôjde o zníženie výnosov na základe zmluvy.
Ale prvá alt. je podľa mňa čistejšia, aj z pohľadu zmluvy, aj z pohľadu nákladov.
môj názor;)
7iro
02.12.07,13:52
Prikladam moj navrh. Co zmenit?
sway
03.12.07,05:33
Prikladam moj navrh. Co zmenit?

Ja si myslím, že je dobrá, akurát tento bod:
a)kontrolovať resp. presvedčiť sa o hospodárskom stave
by som asi dala von, alebo ho zmenila, na niečo v zmysle len ohľadom nákladov na reklamu, že náklady budú podložené....

..lebo takáto formulka môže narobiť starosti a problémy, hoci dnes vzťahy môžu byť OK, v budúcnosti sa môže prihodiť všeličo..., poznám to z vlastnej skúsenosti. Ja by som to isto do zmluvy nedala - ani s vlastnou rodinou.

môj názor ;);)