Janula1
26.11.07,07:00
Ahojte,

co sa týka dohody o vykonaní práce, tých 300 hodín ročne sa môže odrobiť za celý rok u viacerých zamestnávateľov alebo 300 hodín u jedného zamestnávateľa.
Dakujem
vikinka
26.11.07,06:06
§ 226
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
vd dolina
26.11.07,06:33
z príšluš.§ a komentára k zákonu, ktorý mám vyplýva, že zamestnanec nesmie odpracovať viac ako 350 hodín, ak má aj viacero dohôd u jedného zamestnávateľa. Neviem, ako by ste sledovali, koľko hodín odpracoval u iných zamestnávateľov...
glglgl
28.11.07,16:46
Od 3.12 do 21.12.07 chcem zamestnat vodiča na dohodu o vykonaní práce,jedná sa mi o zavezenie naloženého tovaru z Sk do Spanielska, ma tento zamestnanec nárok na diety nakolko pojde do zahranicia na základe dohody a neviem vlastne kolko hodin mu mam pocitat ze pracuje, spat bude v aute, viem ze nesmie prekrocit v danom roku 350 hodin spolu zo vsetkých dohod.Uvazujem spravne moze to byt formou DoVP ked sa jedná len o zavezenie tovaru len neviem na co má nárok tento zamestnance.
ZuzanaP
29.11.07,05:20
§ 1 Zákona o cestovných náhradách
Predmet úpravy


(1) Tento zákon upravuje poskytovanie cestovných náhrad, náhrad výdavkov a iných plnení (ďalej len "náhrada") pri pracovných cestách, pri dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe (ďalej len "dočasné pridelenie"), pri vzniku pracovného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu (ďalej len "vznik pracovného pomeru") a pri výkone práce v zahraničí

a) zamestnancom v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu, ak osobitný predpis neustanovuje inak, 1)
b) členom družstiev, ak podľa stanov podmienkou členstva je aj pracovný vzťah,
c) fyzickým osobám činným na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ak je to dohodnuté,
d) osobám, o ktorých to ustanovuje tento zákon.

Myslím, že DOVP môže byť, keďže je vymedzená výsledkom.....
glglgl
29.11.07,08:05
Som zacinajuca podnikatelka, nevie mi niekto poradit aky je jednoduchý postup pri vyplacaní diet zamestnancovi na dohodu.vlastne co mam urobit cim zacat v zivote som to nerobila./ Pojde z Wien do Spanielska zaviest tovar od 03.12 do 21.12 bude na cestách/ a este na co vsetko ma nárok.Dakujem za radu.
Tanče
29.11.07,08:41
z príšluš.§ a komentára k zákonu, ktorý mám vyplýva, že zamestnanec nesmie odpracovať viac ako 350 hodín, ak má aj viacero dohôd u jedného zamestnávateľa. Neviem, ako by ste sledovali, koľko hodín odpracoval u iných zamestnávateľov...

tak z tohto majú aj daňováci hlavu v smútku