duficek
26.11.07,12:05
ake doklady mozu pozadovat policajti pri beznej cestnej kontrole od
1 - vodica referentskeho vozidla pri firemnej jazde
2 - vodica referentskeho vozidla pri jeho sukromnej jazde

3 - je nutne mat knihu jazd fyzicky v aute, nestaci ju viest elektronicky na PC?

EDIT - resp. ma zaujima, pri nepredlozeni ktorych dokladov moze dat prislusnik organ pokutu
enad
26.11.07,11:25
ake doklady mozu pozadovat policajti pri beznej cestnej kontrole od
1 - vodica referentskeho vozidla pri firemnej jazde
2 - vodica referentskeho vozidla pri jeho sukromnej jazde

3 - je nutne mat knihu jazd fyzicky v aute, nestaci ju vies elektronicky na PC?


Toto by aj mňa zaujímalo:)
Zita5
26.11.07,11:56
Mala som skúsenosť

http://www.porada.sk/t44365-kontrola-knihy-jazd-prislusnikom-pz.html

Požadovali knihu jázd .
duficek
26.11.07,12:39
tak skusim
1 - TP automobilu, osvedcenie o STK (a EK), vodicsky preukaz, preukaz totoznosti - toto by malo byt jasne.
kniha jazd alebo cestovny prikaz na preukazanie cesty? vid bod 3
moze prislusnik pozadovat nejake lekarske osvedcenie a doklad o skoleni BOZP na vedenie vozidla?

2 - TP automobilu, osvedcenie o STK (a EK), vodicsky preukaz, preukaz totoznosti.
moze prislusnik pozadovat nejake lekarske osvedcenie a doklad o skoleni BOZP na vedenie vozidla?
kniha jazd, kde je jazda vyznacena ako sukromna = nepovinne, ale prislusnik moze mat potom podozrenie z "utajovania" sukromnych jazd a moze predat podnet na presetrenie na DU. DU moze prist skontrolovat knihu jazd a ak je jazda deklarovana ako sukromna, je vsetko OK.
kvoli sukromnym jazdam je dobre mat od zamestnavatela zmluvu alebo dohodu o prideleni vozidla aj na sukromne ucely

3 - myslim ze momentalne ziadny zakon neprikazuje mat knihu jazd fyzicky vo vozidle (aj ked "online" zapisovanie do nej je "vernejsie" ako dorabat ju na PC) (bavime sa o osobnych autach)
http://www.porada.sk/148547-post22.html
Danila
26.11.07,13:10
Príslušník môže požadovať čokoľvek. Ty ale čokoľvek nie si povinný predložiť. Určite nie je povinnosťou predkladať doklady v bode 1 a 2. Taktiež, ak nemáš vo vozidle knihu jázd, nie je to dôvod na sankciu od policajta. Ja by som ju určite vo vozidla mala vzhľadom k tomu, že súbežne s políciou kontrolujú vodičov aj pracovníci IP.
duficek
26.11.07,13:18
Príslušník môže požadovať čokoľvek. Ty ale čokoľvek nie si povinný predložiť.
to nie som, ale urcite za nepredlozenie niektorych dokladov hrozia sankcie a tomu sa chcem vyhnut.

policajt teda nie je opravneny vyzadovat "potvrdenie" o absolvovani BOZP a potvrdenie o lekarskej prehliadky - to moze iba povereny zamestnanec IP?
Danila
26.11.07,13:22
to nie som, ale urcite za nepredlozenie niektorych dokladov hrozia sankcie a tomu sa chcem vyhnut.

policajt teda nie je opravneny vyzadovat "potvrdenie" o absolvovani BOZP a potvrdenie o lekarskej prehliadky - to moze iba povereny zamestnanec IP?Policajt určite nie, pracovník IP áno. Ale v prípade, že ich ZC nemá pri sebe, nie je to dôvodom na sankcie, pretože v prípade potreby si náležitosti overí u zamestnávateľa. IP aj tak najviac zaujíma, či jazdia vodiči na čierno, alebo majú pracovné zmluvy, riadne prestávky v práci, či sú im poskytované OOPP a tak podobne.
Danila
26.11.07,14:02