Pohar
26.11.07,17:17
Prosím vás, neviem či všade na Slovensku je teraz výmena jódových tabliet, ale zaujíma ma jedna vec. Manžel je odcestovaný, bývame u mojich rodičov, on nemá u nás trvalý pobyt ale inde - v rámci okresu. môžem aj jemu vymeniť na polícii tieto tablety? či to musí len vymieňať obecný úrad??ďakujem.
Kazu
26.11.07,16:27
Prosím vás, neviem či všade na Slovensku je teraz výmena jódových tabliet, ale zaujíma ma jedna vec. Manžel je odcestovaný, bývame u mojich rodičov, on nemá u nás trvalý pobyt ale inde - v rámci okresu. môžem aj jemu vymeniť na polícii tieto tablety? či to musí len vymieňať obecný úrad??ďakujem.

Nerobí sa to náhodou len okolo atómových elektrární? V tomto by ti mohla poradiť abel, tá už tuším jódové tablety fasovala. U nás som o takomto prídele nepočula.
veronikasad
26.11.07,16:28
Polícia a jódové tabletky. Môžeš to prosím vysvetliť bližšie.Asi mi niečo uniklo.

--------
Veronika
kitky
26.11.07,18:19
Prosím vás, neviem či všade na Slovensku je teraz výmena jódových tabliet, ale zaujíma ma jedna vec. Manžel je odcestovaný, bývame u mojich rodičov, on nemá u nás trvalý pobyt ale inde - v rámci okresu. môžem aj jemu vymeniť na polícii tieto tablety? či to musí len vymieňať obecný úrad??ďakujem.

Nebudem tu prepisovat cele clanky, ktore som nasla na internete. Zadaj si do vyhladavaca jodove tabletky a tam najdes vsetko potrebne.
Pohar
26.11.07,18:27
Polícia a jódové tabletky. Môžeš to prosím vysvetliť bližšie.Asi mi niečo uniklo.


--------
Veronika

bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...
Manual
26.11.07,19:28
bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...
Tabletky sa menia na obecnom úrade.
Martin Mocko
26.11.07,20:03
Tabletky sa menia na obecnom úrade.

Presne. Obecný úrad. Viem, že v jednom okolitom meste u nás to menila mestská polícia (asi nemali okrem pokutovania do čoho pichnúť :D). Takže možno preto je tu spomínaná polícia. Ale na mestskom-obecnom úrade budú určite vedieť viac.

PS: ak ich už nemáš doma a potrebuješ nové, tak im proste povedz, že si ich vrátila do lekárne.

PS2: v prípade malej havárie je to na nič. V prípade veľkej havárie ti to predĺži život možno o zopár hodín....

EDIT: jódové tabletky sa týkajú každého, kto má trvalý pobyt v 30km pásme od JE Jaslovské Bohunice...
abel
26.11.07,21:33
bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...
Stačí prísť so svojim občianskym preukazom a môžeš zobrať tabletky pre celú rodinu, trvalé bydlisko sa nesleduje.
http://www.joj.sk/trnavsky-kraj/3-11-2007/clanok/jodove-tablety-budu-vydavat-u-mestskych-policajtov.html
JAJA11
27.11.07,08:53
Aj my patríme do oblasti 30 km od jadr.elektrárne a výmena jódových tabletiek sa na dedine robí na obecnom úrade. V meste sú na to určené viaceré inštitúcie (polícia, mestský úrad, technické služby a pod.) :rolleyes: (Tabletky sú vraj dobré tesne po výbuchu, kedy vzniká rádioaktívny jód a telo má tendenciu ho prijať. Ak však užijeme zvýšenú dávku jódu, potom už telo by nemalo prijímať ten rádioaktívny. Aká je však skutočnosť, to neviem a dúfam, že ani nebudem vedieť.)
Gabi03
27.11.07,09:00
EDIT: jódové tabletky sa týkajú každého, kto má trvalý pobyt v 30km pásme od JE Jaslovské Bohunice...

A čo tí, ktorí žijú v pásme 30km od JE Mochovce? :D
janaGT
27.11.07,09:06
bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...

aj ja bývam blízko Jasl.Bohuníc, tablety sme dostávali na OcÚ, dospelí po krabičke tuším 4 ks, a pre dieťa som dostala 2 ks.
Ale myslím si, že keby niečo s atómkou, nepomôžu nám ani tablety.
A ešte staré sa odovzdávali pri preberaní nových.
belanka
30.11.07,11:56
U nás to bolo rovnako.Keď sa tablety menili,pýtali sa na počet osôb v domácnosti a dali podľa toho.Nezáležalo na trvalom pobyte ani ničom inom.