gabika.le
26.11.07,18:06
Dobry vecer.
Precitala som si uz ohladom valutovej pokladne prispevky, ale zasa mam trochu iny pripad. Takze:
Do CR nam prisiel tovar, po ktory isiel sef. Zo svojich vlastnych penazi v ceskych korunach zaplatil clo a DPH v CR. Donesie mi doklad o zaplateni s tym, ze chce,aby som mu to preplatila v Skk. Doteraz som neviedla valutovu pokladnu, ani nemame devizovy ucet. Ako to co najjednoduchsie zuctovat? Cim dlhsie nad tym rozmyslam, tým mam v tom vacsi chaos. :( Prosim o radu.
gabika.le
27.11.07,05:44
Nikto mi neporadi? prosim...
kalkulka
27.11.07,09:08
Urobila by som prepočet kurzom NBS zo dňa, kedy to preclil a vyplatila by som mu SKK.
Najprv by som zaúčtovala pôžičku do firmy a potom by som ju takýmto spôsobom splatila.
Gabi03
27.11.07,09:13
Nekomlikovala by som to pôžičkou. Pretože by musela mať valutovú pokladňu. Normálne sprav VDP s kurzom NBS v deň nákupu a ten vyplať a hotovo.
gabika.le
27.11.07,11:22
Dakujem za rady. Ja som si tiez myslela, ze to tak urobim, len som si myslela, ze bude problem s tym, ze doklad o zaplateni bude v CZK a ja vystavim moj VPD v SKK. Cize netreba tu valutovu pokladnicu?
AHA
03.12.07,12:42
Nie nakoľko on použil vlastné valuty a vy ste mali len výdaj v SKK
lillian
15.01.08,08:19
ahojte viete mi poradit?
1.v zahranicnom metre som kupovala tovar,platba bola uskutocnena kartou. Na vypise bola suma samozrejme prepocitana na SKK. Musim vypocitat aj kurzovy rozdiel?
2.v zahranici som si zamenila SKK na HUF,mam aj doklad zo zmenarne.nasledne bolo kupene oblecenie,ktore si mozem vlozit do uctovnictva ako VOZD. Vytvorim si valutovu pokladnu.Vklad do pokladne prepocitam kurzom NBS alebo kurzom zo zmenarne?
atka4
15.01.08,16:15
ahojte viete mi poradit?
1.v zahranicnom metre som kupovala tovar,platba bola uskutocnena kartou. Na vypise bola suma samozrejme prepocitana na SKK. Musim vypocitat aj kurzovy rozdiel? Použila by som komerčný kurz, čiže ti nevzniknú KR
2.v zahranici som si zamenila SKK na HUF,mam aj doklad zo zmenarne.nasledne bolo kupene oblecenie,ktore si mozem vlozit do uctovnictva ako VOZD. Vytvorim si valutovu pokladnu.Vklad do pokladne prepocitam kurzom NBS alebo kurzom zo zmenarne?
Vklad prepočítaš opäť komerčným kurzom zmenárne
certik
22.01.08,08:15
Ahojte mám takýto problém a neviem si s ním poradiť.
Konateľ si chce vybrať svoju výplatu v Kč. Máme ich v pokladni. A teraz neviem či mu mám vyplatiť mzdu kurzom, ktorým mi budú odchádzať Kč z pokladne /používam metodu FIFO/, alebo mám najskôr určiť nárok na mzdu tak že ju prepočítam kurzom NBS /neviem či dátumom výplaty mzdy/ aby som zistila koľko Kč mu mám dať. A tieto Kč mi zase odídu kurzom pokladne? Alebo si to zbytočne komplikujem a jednoducho vyplatím mzdu prepočítanú kurzom pokladne?
Dúfam že som to nenapísala príliš nezrozumiteľne