tetrisss
26.11.07,18:48
Hodim vam tu jeden recept, ktorym som trochu obabrala mojich dospelych synov, ktori nikdy nechceli zjest husaciu mast, ani s oskvarkami a pecienkou/to su deti!/, ale aj preto, ze je to velmi jednoduche:
Asi 3/4 kg husacej masti pokrajame a dame prazit na hlbsi primerany hrncek, ked je mast spustena, pridame pol kila kuracej ocistenej pecienky, prihodime 5ks klincekov, 5ks noveho korenie a malu ocistenu cibulu. Nechame to prazit, vlastne varit vsetko odokryte, asi pol hodiny. Hotove je to, ked z pecienky, ked do nej pichneme vidlicku, netecie krv a mast je cira. Vyberieme korenie a cibulu, co zahodime, nechame mierne vychladnut a potom ponornym mixerom rozmixujeme pecienku i skvarky. Nalejeme do cistych poharov a dame do chladnicky a na druhy den mozeme dodrzovat zdravu vyzivu a rozmyslat, ako schudnut.:D
petovsan
29.01.08,22:26
Túto som našla kdesi na nete, je rýchla a výborná, zaradila som ju do svojho repertoáru ... konečne sa už nemusím s nevôľou pozerať na to, ako sa môj manžel z času na čas kŕmil tými kupovanými :D.

Ingredience:

- 700 g chlazených kuřecích jater
- 200 - 250 g másla anebo sádla
- 1 menší cibule
- 2-3 stroužky česneku
- 2 špetky sušeného nebo čerstvého tymiánu
- 0,5 dl koňaku nebo 1 dl portského vína
- 2 velmi tenké plátky šunky od kosti
- 1 PL nahrubo nasekaných oloupaných mandlí
- sůl, pepř

Postup:

Játra se opláchnou, zbaví se žilek a nakrájí na malé kousky. Jemně nakrájená cibule a česnek se na tukue opeče do hnědé barvy, přidají se játra, lehce orestují, poté se dochutí tymiánem, lehce osolí a opepří a dusí se do hotova. Těsně před koncem dušení se přidá koňak případně portské víno.

Směs se nechá pod pokličkou vychladnout. Vychladlá směs se rozdělí na dvě části (cca. 3/4 + 1/4). Menší část se umixuje nahrubo (aby v ní byly patrné malé kousky jater), větší část najemno. Následně se obě části důkladně smíchají, přidá se pepř či mandle. Vhodné misky či forma se vyloží plátky šunky, nandá se směs, sklepne a upěchuje lžící. Na povrch se položí potravinářská fólie a celé se to zatíží nějakým vhodným předmětem dle tvaru misky či formy a spolu se zátěží se zaparkuje do ledničky. Paštika je konzumovatelná tak po 24 hodinách ležení v chladu.
Kazu
29.01.08,22:36
No nehnevajte sa baby :--- Vidíte koľko je hodín? O pol jednej v noci mi predhadzujete takého dobroty?:eek::D:D:D
liba2
29.01.08,22:58
Ja som po prečítaní dostala hlad a samozrejme chuť na paštétu :)
petovsan
29.01.08,23:03
Ja som po prečítaní dostala hlad a samozrejme chuť na paštétu :)
...to ma mrzí, že takto v noci útočím na Vaše dekagramy ... verte, nebolo to mojím zámerom ... ja že niekoho poteším novým odskúšaným recepisom na niečo dobré .... a Vy na mňa takto ? :eek:
liba2
29.01.08,23:31
...to ma mrzí, že takto v noci útočím na Vaše dekagramy ... verte, nebolo to mojím zámerom ... ja že niekoho poteším novým odskúšaným recepisom na niečo dobré .... a Vy na mňa takto ? :eek:To ťa vôbec nemusí mrzieť :D, naopak - ja som sa tomu receptu potešila, a určite ho vyskúšam. Práve predvčerom som improvizovala niečo veľmi podobné ako tetrisss, ale nebolo to ono. Takže ja ďakujem :D.
Kazu
30.01.08,08:25
...to ma mrzí, že takto v noci útočím na Vaše dekagramy ... verte, nebolo to mojím zámerom ... ja že niekoho poteším novým odskúšaným recepisom na niečo dobré .... a Vy na mňa takto ? :eek:


Jááj, petovsan. Dnes už mám na tú tvoju paštétu úplne iný pohľad. Ale včera? ..... včera to bol pohľad vyhladovaného vlčiaka :--- veď ja som včera ani nevečerala a o polnoci si prečitam také mňamko :D:D:D
alabut
04.02.08,05:41
Pridam lacnu pomazanku na chlieb:

2 l bravcovych oskvarkov
3 dl leca
4 struciky cesneku
2 PL cervenej kapie

Vsetko pomelieme na masovom mlynceku s najmensimi dierkami. Premiesame, prisame 1 KL horcice, sol, korenie, vegetu podla chuti.