andrea
16.05.04,10:01
Prosím láskavo všetkých diskutujúcich o radu. Som začiatočníčka v podnikani. Prosím poradte mi: miesto podnikania mám byt v ktorom bývam. Čo všetko si můžem dávať do nákladov(telefón, energiu, auto ....... v akej výške). Všetkym vopred ďakujem.
accad
16.05.04,09:10
V prípade, ak má živnostník na podnikateľské účely vyčlenenú časť bytových priestorov, pričom tieto sú zároveň miestom podnikania podľa živnostenského oprávnenia, výdavky spojené s prevádzkou bytu možno uplatniť ako daňové výdavky. A to v pomere, v akom pripadá časť vyňatých priestorov na celkovú plochu (napr.časť výdavkov na nájomné, spotrebu elektriny a pod.), teda výdavky spojené s prevádzkou časti bytových priesotorov súvisiacich s výkonom podnikateľskej činnosti. Súčasne je treba správcovi dane preukázať súvislosť vynaložených výdavkov s dosiahnutými príjmami. K uplatneniu si výdavkov za telefón je najlepšie dokladať výpis o volaných číslach a na základe toho si uplatniť výdavky, prípadne si urobiť prehľad platieb za telefon niekoľko mesiacov pred začiatkom podnikania a počas podnikania. Rozdiel deklarovať ako výdavky za telefón spojené s dosiahnutím zdaniteľných príjmov. Pri uplatnení výdavkov za auto v osobnom vlastníctve na zabezpečenie príjmu z podnikateľskej činnosti si musíte viesť knihu jázd a do výdavkov si môžete dať len spotrebu PHM za skutočne prejazdené km na podnikateľské účely + zaplatiť cestnú daň.
ekin
16.05.04,11:50
aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..
ankap
16.05.04,16:26
ekin aj ja mám záujem o to hm, hm. Dík
ekin
16.05.04,19:49
spravy som poslala...snád pomôzu :)
viktoria
17.05.04,04:41
ekin aj by som poprosila o tu správu. Dakujem
Katarina
17.05.04,10:31
ekin aj veľmi pekne poprosím o tú súkromnú správu. Dakujem
Aťka
18.05.04,06:05
ekin aj mne preposles tie hm,hm triky? dakujem
judy
19.05.04,14:19
ekin, aj ja poprosim o tu spravu. dakujem
elena
20.05.04,05:01
čo to všetci chcú, aj ja chcem.....
Janca
20.05.04,05:28
Az to nie je nic v rozpore so zakonom, ide o legalnu optimalizaciu danoveho zakladu, nevidim dovod, preco to nemoze ekin dat na tuto poradu. Usetri na emailoch ...
jarina
20.05.04,11:08
aj mne prosiiiiiiiiiiiim
Janca
20.05.04,12:14
Dufala som, ze mi odpoviest ekin, nevadi ...
Monika
20.05.04,12:26
aj ja prosím o tú správu ekin

VĎAKA
Dada
21.05.04,04:57
Aj ja poprosím o to hm hm.... :) Ďakujem.
Janca
21.05.04,06:29
Ekin omluvam sa, ako to vyznelo nejak tvrdo, chcela som len povedat, ze myslela som, ze portal je na to, aby sme si navzajom verejne vymenili skusenosti a dobre rady a "cierne diery v zakonoch" k nim tiez patria. Ked ich mozu vyuzivat poslanci, preco nie my?
ekin
21.05.04,18:41
a vari som neodpovedala? snazim sa kazdemu vyhoviet, a ..... nemozem to pisat celkom verejne...Ak som ti nic neposlala, posli mi sukr.spravu a ja ti odpoviem, plati?
Dada
25.05.04,11:57
Aj ja som prosila o zaslanie tých hmmm informácii a ešte ste mi ich neposlali. :-(
ekin
25.05.04,14:39
mila janca, ucim sa najst chronologiu v diskusnom fore, zatial sa mi celkom nedari...vzdy sa objavi nejaky disk.prispevok, ktory som necitala, tak sa ospravedlnujem, ze nereagujem vcas ..
skutocne tuna nie je miesto na urazenu jesitnost - osobne rada citam, co pisu ini a porovnavam svoje poznatky, uz si ani netrufam povedat, ze svoje vedomosti - s tym, co sa tu dozviem. A to som si myslela, ze viem uz toho dost, ale JEDEN NIKDY NEVííííí
:-))
gaga
26.05.04,08:54
Pozdravujem ekin, prajem veľa pracovných úspechov a len odkaz, že nie si sama, keď si si myslela, že už vieš toho celkom "dosť" a následne si prišla na to, že sú ešte ďalšie oblasti, ktoré je treba preskúmať a prijať určité odborné stanovisko "ako nájsť v legislatíve možnosti", ktoré sú v súlade so zákonom,
diskusie sú úžasná vec, umožňujú sa pozerať na problematiku rôznymi pohľadmi, a tým práve správne riešiť. Všetkým diskutujúcim v období po vstupe do EÚ: nič nie je nezvládnuteľné, čo ťa nezabije, to ťa posilní ...

zdraví gaga ;) ;) ;)
Hanka
26.05.04,09:56
Nebolo by lepsie, keby si tie hm,hm rady rovno zavesil tu?
ekin
27.05.04,07:01
hanka, keby som to tu uplne pravdivo napisala, tak by sa mohli niektori "zobudit" a zmeniť bud čosi v zakone, alebo v pristupe k nam, klientom či stránkam, či ako nas volaju...a potom by to uz zas bolo o inom :-)
Luna
27.05.04,08:37
Drahý Ekin,keďže si teraz vybavujem živnosť,bola by som rada keby si nejakú dobrú radu poslal aj mne. Dík za pomoc.
Naďa
28.05.04,10:36
Túto stránku som objavila nedávno a žasnem. Skôr, ako si sadnem k práci, pozriem sa, čo je nové. Mám pocit, akoby som sa dostala medzi dobrých priateľov, ktorí si navzájom pomáhajú. Dolu klobúk pred všetkými diskutujúcimi. A na záver prosba. Môžem dostať tú zaujúmavú odpoveď aj ja?
dôchodca
28.05.04,10:37
dobrý ekine aj ja mám záujem
Eva
03.06.04,05:54
ekin aj ja prosím o zaslanie súkromnej správy o hm, hm triku. Ďakujem.
Hlinkovx
03.06.04,10:23
Ekin, aj ja si poprosim tie tvoje rady DAKUJEM
Mickya
03.06.04,11:32
Ekin,
aj ja veľmi prosím ten trik.
Ďakujeeeeeeeeeeeem.
Janna
03.06.04,11:36
Aj ja prosim info. Dakujem
J.
Didia
04.06.04,07:18
Poprosila by som aj ja o spravu dakujem ..Pomohlo by :-))
leonq
04.06.04,07:22
Ekin chapem Vase obavy len rozmyslam aky je rozdiel v tom, ze to to vyvesite (o tom toto forum asi je) alebo to poslete kazdemu, kto o to poziada a Vy ani neviete kto to je.
P.S. ak vam to nerobi problem tiez by som rad poznal vasu fintu.
Janna
04.06.04,07:26
Ekin, ja som dostala duplicitne info ohladom repre, ja by som poprosila to tajomstvo z tejto temy.
dakujem
j.
iva
04.06.04,07:49
Ekin, aj ja by som chcela poprosiť o zaslanie tvorich rád a skúseností pre živnostníkov, ak sa dá, aj info o repre. Ďakujem vopred.
Ešte taká malá otázočka : účtovníci - živnostníci - máte uzavretú nejakú poistku o zodpovednosti za spôsobené škody ? Prípadne aké máte skúsenosti s plnením od poisťovne ? Ja žiadnu poistku zatiaľ nemám, uvažujem o tom, dobrú ponúka vraj ČP.
zuzi
04.06.04,07:51
Ekin, keď budete mať čas zašlite tie hmhm rady aj mne.
Vďaka. Zuzka
ekin
04.06.04,09:23
preco nechcem verejne, aj ked .... je to z mojej praxe? lebo ked volakto popyta, tak sa bude jednat o par ludi, ale ak to bude verejne citat kooooopec osob, tak mnohi hostia su prave tí, pre ktorych to nie je :-), nech sa registruju...
posielam SS :-)
gray
08.07.04,15:57
Ahoj ekin, aj ja by som chcel dobru poradu. Začiatočník- podnikateľ (v IT).
Luckasari
08.07.04,16:13
ahoj ekin, aj ja by som mala zaujem o dobre rady nad zlato, tych nikdy nie je dost
vopred dakujem pekne
bea
08.07.04,19:37
ekin, už zase vidím, že sa hovorí "drobnom triku .. hm,hm ...". Tak teraz som už veľmi zvedavá a poprosím o radu tiež?!
Janca
12.07.04,08:28
Ekin, chcela by som vediet Tvoj nazor na moje dve nove temy v katalogu "Podnikanie". Dakujem
martina
12.07.04,08:37
Aj ja prosím o zaslanie tých dobrých rád.

Ďakujem
Ekonomko
12.07.04,12:41
pripajam a ku kamaratom na porade a ak je moznost nejakej rady ci finty rad sa poducim aj ja Dakujem
tana
12.07.04,12:53
Ekin,prosim,prosim aj ja
dakujem
lenkak
12.07.04,15:38
Ekin, prosím Vás o zaslanie dobrých rád, rada sa priučím.
Ďakujem. Lenka
Janca
14.07.04,06:01
EKIN, uz to vidim tak, aby si si urobila databazu vsetkych pritomnych na tejto porade a urobila "sukromne" skolenie, lebo vsetci chceme Tvoje rady na sukromne e-maily.
Nemas nahodou aj skoliacu agenturu ?
beatas
16.07.04,14:31
Ekin tiez by som ta rada poprosila o tvoju radu, vopred pekne dakujem,
Beata
17.07.04,19:27
Ekin, už aby si vyzdravela a začala makať, lebo tu máš taký dlhý rad zákazníkov... horšie ako za totáča v mäsiarni ;)
Ak by si potrebovala brigádničku na výpomoc, tak ma ber, ak treba pošlem aj CV. Mohla by som robiť napríklad pokladníčku. Len aby si nemala vysoké ceny, lebo sa nám ten rad hneď minie :)
ekin
19.07.04,14:19
konečne doma /rozumej na porade/, uz ...sa citim lepšie, takze len co zistim, komu som co nenapisala, tak napisem...:-))

ale je tu toho...čo musim precitat...Vdaka vám
:p
ekin
19.07.04,14:22
moja agentura by skrachovala....musela by som požiadat o dotáciu z EU- lebo ja radím za dobré slovo....:-))
alena
22.07.04,06:27
aj ja by som poprosila o tie drobne triky, dakujem
ekin
22.07.04,09:49
komu som neposlala.... tie drobnosti - prosim cez SS, a ja to pošlem, lebo skutocne uz nemam prehlad, nakolko SS môze byt iba 50 a ja ich akosi mam stale zaplnene..
A necakajte navrhy, ktore by vas zachranili ... su to iba malickosti:)
vladan
22.07.04,09:53
tak keď už posielaš (si zlatá), tak to môžeš poslať aj mne. Som vďačná aj za maličkosti. Pekný deň
Vlasta
22.07.04,10:10
Môžem poprosiť aj ja, ďakujem. Som začiatočníčka, pomôže mi každá rada.
bea
22.07.04,11:05
ekin, prosim pošli aj mne. Ďakujem vopred.
ekin
22.07.04,11:14
bea,tebe som poslala dáááávno, ale pre istotu este raz, mas to v SS..nič nove som nevymyslela :-);)
Monika
22.07.04,11:39
ekin, prosím aj ja o tú super správu.
Ďakujem veľmi pekne a pekný deň.
McMarti
22.07.04,12:24
bea,tebe som poslala dáááávno, ale pre istotu este raz, mas to v SS..nič nove som nevymyslela :-);)ekin čo tu všetkým posielaš preboha?? nejaký koln či vírus? ak maáš niečo zaujimavé tak pošli aj mne :) aspon nech to chladí v tomto teple
ďakujem
siman01
22.07.04,14:03
Ekin, diky za message ;)
akov
22.07.04,18:00
Môžem poprosiť aj ja ekin o tú správu, určite sa poučím. Ďakujem!
Anna Sekeráková
23.07.04,05:52
aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..
ekin, aj ja mám záujem o tie hm,hm triky, vďaka
Mickya
23.07.04,07:25
:) Ekin, prosím aj ja.;)
:rolleyes: Ďakujem. :p
Janca
27.07.04,05:12
Prosim poradit, na co nemam zabudnut, ak chcem viest ucto pre moju priatelku.
Prikladam zatial zistene skutocnosti:
Bola na UP /z nutnosti/ si vybavila ZL, na ktorom je uvedeny zaciatok zivnosti
od 1.8.2004 /kadernictvo/. Zamestnancov zatial nebude mat od 1.8.2004.
UP jej v tychto dnoch podpisal zmluvu na dotaciu /myslim, ze na nakup HM/.
Vybavila si prenajom priestorov v blizkej obce /zrejme to bude fakturovane/.
Zatial som jej poradila, ze:
- musi sa zaregistrovat od 1.8.2004 na DU ako platitel dane z prijmov,
- musi mat registracnu pokladnu, ktoru si zaregistruje na DU tiez,
- musi si vybavit inspekcnu knihu na ziv. urade a riadne si oznacit prevadzku,
- bude viest JU.

Udajne nechce platit do SP, len povinne do ZP. /Ja osobne by som do SP platila
aspon nemocensku/.
Neviem ako je to teraz celkom s tymi dotaciami, lebo nieco sa mi mari, ze sa rozpustali do prijmov vo vyske, ako sa zahrnovali do nakladov, ked sa z nich nieco
kupilo, neviem vsak ako pri majetku, ktory sa bude odpisovat.
Ak by ste mi vedeli este poradit na co sa nema zabudnut, budem rada.
Dakujem vsetkym, ktori maju tieto problemy uz za sebou.
anam
03.09.04,13:35
Práve som pozerala účtovanie dotácií. Tak mozno Ti to pomoze: celú dotáciu na obstaranie DHM na tarchu úctu 384 - výnosy budúcich období a tieto rozpústat cez úcet 648 vo výske odpisov z DHM nakúpeného z dotácii. V prípade pouzitia aj vlastných prostriedkov na obstaranie IM, sa do výnosov premieta iba tá cast, ktorá je zaúctovaná na 384 - teda do nákladov sa dostane to, co je kúpené za vlastné prostriedky.
deha
10.11.04,06:40
Mam priatelku, co ma kaderníctvo v dome rodičov, tiež tento rok začala, ma s nimi nájomnú zmluvu, kde su spec. veci okolo

prerábky priestorov, aby si to mohla dať do nákladov,myslim že zo strany Mesského úradu by nemali mať problém okolo dane z nehnuteľnosti, alebo áno?
Má nahlásenú prevádzku, vyrúbia jej poplatok za odpad a tým to asi skončí, nie?
dominika
10.11.04,08:11
Prosím, prosím, prosím aj mne.

Veľmi som zvedavá na radu.



Ďakujem a teším sa.
zpk
10.11.04,13:51
I keď s väčším časovým odstupom, ale i ja by som veľmi pekne poprosila o tú súkromnú správu na príspevok zo 16.5.2004 ohľadom začiatku podnikania a s tým súvisiaceho jednoduchého účtovania v mojom prípade.
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný večer.
ajri
10.11.04,19:50
trochu neskoro som objavila tuto super temu, ale ako sa vravi nikdy nieje neskoro, a tak prosim ta , ak este vladzes odpovedat, posli aj mne to tvoje hm hm, lebo po precitani vsetkych tychto riadkov horim zvedavostou, co len to môze byt.Vopred ti pekne dakujem
Lubina
11.11.04,12:06
I keď s väčším časovým odstupom, ale i ja by som veľmi pekne poprosila o tú súkromnú správu na príspevok zo 16.5.2004 ohľadom začiatku podnikania a s tým súvisiaceho jednoduchého účtovania v mojom prípade.
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný večer.
Aj ja by som veľmi pekne poprosila o SS. Kedže som si tento rok založila živnosť, pomohlo by mi to.
Ďakujem http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
atomant
19.11.04,10:34
Ekin, tiez by som ta rad poprosil o tvoju radu, vopred pekne dakujem!
Planujem podnikat ako Zivnost od 2005 v oblasti IT.
thanx once more
koalko
19.11.04,15:14
Mám podobné podnikanie,ale stále pomáham len tým druhým a na seba zabúdam, takže keď nejaké triky máte, budem rada keď mi ich pošlete. Vopred díky. Lebo veru ja som si dala do nákladov aj písací stôl, stoličku aj regále však len nech prídu ja im ukážem.
sway
19.11.04,15:51
Mam priatelku, co ma kaderníctvo v dome rodičov, tiež tento rok začala, ma s nimi nájomnú zmluvu, kde su spec. veci okolo

prerábky priestorov, aby si to mohla dať do nákladov,myslim že zo strany Mesského úradu by nemali mať problém okolo dane z nehnuteľnosti, alebo áno?
Má nahlásenú prevádzku, vyrúbia jej poplatok za odpad a tým to asi skončí, nie?

DAŇ z nehnuteľnosti mi povedali, že musím platiť keď doma podnikám mám RD a mala by som byť oslobodená od platenia dane z nehn., ale keď doma podnikám tak ju vraj musím platiť. :mad:
Ibaka
19.11.04,19:30
EKONKOOOOOOOOOOOOO, prosim prosim o dobrúo hm.. informáciu. Tieťňž sa ma to bytostne dotýka
klasika
25.11.04,16:01
prosim tiez
DELI
25.11.04,22:11
aj ja prosím...
evelina
29.11.04,13:04
Ekin, aj ja by som poprosila o tvoju radu - triky, ci hmm, hmm ak to este plati. Dakujem
kori
29.11.04,14:11
poprosím aj ja, nech viem čo už všetci vedia ďakujem.
luba3
29.11.04,15:22
ekin aj mne preposles tie hm,hm triky? dakujem
aj ja chcem ten trik na zníženie daň.základu.
Tatiana
01.12.04,21:11
Ahoj Ekin, keď to nie je ešte neskoro, môžeš tú pomôcku poslať aj mne? Horím strašne zvedavosťou a netrpezlivosťou. Budem Ti za to veľmi vďačná. Pááááá
jarkra
02.12.04,05:54
Ja budem tiež povďačná za pár dobrých rád. Ďakujem
milvin
02.12.04,10:29
Aj ja mam zaujem o tie dobre triky.Prosim.Vdaka.
Lenuška
03.12.04,05:35
môžem sa aj ja zapojiť_? aj aj aj ja mám záujem, blíži sa koniec roka hm.

Ďakujem pekne.
mela
03.12.04,06:05
ahoj ekin, aj ja by som poprosila o dobrú radu. ďakujem vopred.
habrina
03.12.04,06:15
Aj ja mám veľký záujem o radu.Končí sa rok a každá dobrá rada je DOBRÁ.Veľmi pekne ďakujem!
llenkaa
10.01.05,18:46
Ahoj Ekin, mohla by som ťa aj ja poprosiť o tú zaujímavosť? vďaka.
Ajulka
11.01.05,06:02
a mne neprezradíš drobný trik, ak je to vhodné na adresu ajula@pobox.sk, díky
Milka
11.01.05,09:40
Ekin, veľmi som zvedavá na Tvoje "tajomstvá", prosím o zaslanie na: urba@pobox.sk a vďaka za trpezlivosť s nami...
gita
11.01.05,11:45
Ekin, ako si preverujes, kto sa skryva pod tymi prezyvkami? Je tam aj dost novych. Si si ista, ze to precitaju len ti ktori to potrebuju? Ja si neviem naskrabat ako účtovníčka dosť výdavkov, tak používam paušál.
sway
11.01.05,16:31
komu som neposlala.... tie drobnosti - prosim cez SS, a ja to pošlem, lebo skutocne uz nemam prehlad, nakolko SS môze byt iba 50 a ja ich akosi mam stale zaplnene..
A necakajte navrhy, ktore by vas zachranili ... su to iba malickosti:)


......co to mate za tajnostky Ekin? - mozem i ja poprosit?? - díííík

:D :) :o :p :D :) :o :p
ekin
11.01.05,17:40
wooooooow, az dnes som sa dostala k tejto téme.....asi uz bola kdesi zapadnutá prachom a hľa, vy ste písali a ja ....som mlčala:confused:
ospravedlnujem sa za to, kazdemu som odpovedala na SS, ak mi napísali, ale tu som nebola a vidím, že túžite po info. Tí, čo dostali moju správu už mozno usudili, že to nie je nič svetoborne.....a dnes by som už asi dávala stale iné rady, pretoze za ten čas si človek vyskúša aj iné moznosti...
A či to čítajú iba osoby, ktoré to skutočne potrebujú? Ak si to prečíta niekto z danového úradu, tak je to jednotlivec a verím, že je to aj ČLOVEK, ktorý to nebude chápať ako vyhýbanie sa odvodovým povinnostiam, iba ako drobné % optimalizovania hospod.výsledku..(kde sa hrabeme na tých...hm, horných desaťtisíc a ich úniky?)
A čo by som mohla aj verejne napísať?
Dívajte sa po okolí, obzerajte sa po skusených, vyuzite ich informácie...pouzívajte kúpne zmluvy, mandátne zmluvy, príkazné zmluvy, zmluvy o dielo, rodičov, súrodencov, babky a dedkov - prečo nie? ved ak vy budete platit mensie dane, nemusíte od nich čakať na podporu, ba skôr naopak - pomôžete im...Známych, priatelov, príbuzných - máme všetci dosť...aj v obchodoch (hm,hm), aj nepracujúcich, aj....iných, čo môžu dostat príležitosť si u nás ........ zarobit;) , haloooo, viete, o čom píšem?
:p ...ak ani teraz nie, tak....SS
radorohal
28.01.05,10:34
Ekin posli to please aj mne, mozno sa to zide
uka
28.01.05,11:12
Ekin aj ja by som veľmi prosila o poslanie na pucherova@post.sk. Ďakujem.
aduska
05.02.05,11:22
mohol by si to aj mne poslat?:)
jankoP
06.02.05,15:16
Aj ja som začiatočník a tiež by mi pomohla ttak dobra správa
jozef_r
06.02.05,17:11
Tiež Vás prosím o zaslanie tipov.

Ďakujem
felixh
06.02.05,17:59
prosim o zaslanie tipov , Dakujem
jeso
06.02.05,19:40
pripájam sa ku všetkým a prosím o zaslatie tipov-každá pomoc je dobrá a vopred ďakujem
inge57
06.02.05,21:33
Ahoj! A samozrejme aj ja Vás poprostím o zaslanie dobrých tipov resp. rád.
brozova maria
07.02.05,14:38
Ahoj! A samozrejme aj ja Vás poprostím o zaslanie dobrých tipov resp. rád. Re:začiatočnik - učtovnik(začiatočník podnikateľ)
Elkin:ak ťa to ešte neomrzelo-(dnes som sa prihlasila do porady ) pošli aj mne tie múdre info.pomôže každa maličkosť. Dakujem Podnikala som pred 5 rokmi teraz som začala znovu a patram v porade po info o archivacii učtovných dokladov neviem to nikde najsť-asi zle hladam som už na nete 3 hod.
brozova maria
07.02.05,14:44
Elkin mohla by som tiež oprosiť o dobre rady ,som novačik na nete neviem či sa to podari spravne poslať ak ano tak vopred dakujem. mikina7@centrum.sk (dakujem.mikina7@centrum.sk)
rage1
07.02.05,14:54
Ahojcek Ekin. Aj ja pekne prosim o zaslanie tej supis rady. Dakujem :-D
bisou
08.02.05,05:01
ekin aj mne prosim ta, uz teraz dakujem
zuso
08.02.05,05:38
Ekin ak by ťa to moc neobťažovalo tak prosím aj ja o tie zlaté rady.
Tiež patrím medzi začiatočníkov čo sa účtovania týka, a moc by sa mi to hodilo. A mám nejaké plány do budúcnosti s podnikaním, takže by som ti za to bola moc vďačná.
MajaL
09.02.05,11:59
ekin ak ťa to nebude obťažovať tak aj ja poprosím o radu
Yvvetta
09.02.05,12:30
Čo to je super rada EKIN ?

Aj ja by som chcela poprosť a takú radu.
Roman.S
17.03.05,10:52
EKIN, aj ja poprosím o info, diki ... :o
slavinka
18.03.05,10:29
Môj manžel začína podnikať - takže behám po poradách a hltám informácie, ak by ste mi vedeli poslať pár rád a nápadov (čo sa dá odpísať,...a tak...) budem za to vďačná. Ďakujem za Váš čas EKIN.
s úsmevom na tváry:)
Monica
19.03.05,19:33
Milá ekin! Od januára mám živnosť. Aj ja by som rada prijala dobrú radu od skúsenej živnostníčky. Vopred pekne ĎAKUJEM !!!
anto
19.03.05,19:55
Milé dámy, tá rada znie.: - prečítajte si zákon o dani z príjmov a tam je to všetko lopaticky. Kto zákonu nerozumie, tak mu to dańový poradca vysvetlí. Za peniaze. Kto obíde tento zákon, dostane sankciu od DÚ. Kto pozabudne sa nahlásiť na Živnostenskom úrade, má tiež šancu na nejakú pokutu. Takže, ak ste ešte nezačali podnikať, tak máte pri začatí dve možnosti.:

- máte dosť peňazí, a môžete platiť pokuty alebo penále, alebo daňového poradcu, ktorý na Vás zarobí
- nemáte dosť peňazí tak, potom snažne do porady a pýtať sa, pýtať sa a pýtať sa. Inak nezačínajte.
Žiadná privátna rada, inak mám podozrenie, že dotyčná dáma si necháva platiť za tajné tipy, čo by mohlo zaujímať nejakého pracovníka daňového úradu
bepo
19.03.05,21:41
Ja teda nemám také podozrenie na ekin ako opisuje anto
Monica
20.03.05,11:34
Milá anto!
Náhodou nie ste Vy tá pracovníčka daňového úradu , ktorá by si rada zgustla na človeku, ktorý je ochotný a chce pomôcť inému? Keby chcela zarobiť, tak by tu svoje vedomosti vo viac ako 400 príspevkoch nerozdávala zadarmo!
Manual
20.03.05,11:50
Milá anto!
Náhodou nie ste Vy tá pracovníčka daňového úradu , ktorá by si rada zgustla na človeku, ktorý je ochotný a chce pomôcť inému? Keby chcela zarobiť, tak by tu svoje vedomosti vo viac ako 400 príspevkoch nerozdávala zadarmo!Dámy a páni, nezdá sa Vám, že to trošku vybočuje z tejto Porady ??? Už len podorievanie tu chýbalo !!! Pán Mihál spracoval akýsi kódex Porady. Niekde to nájdete pod názvom Etiketa porady alebo tak nejak.
Pekný nedelný deň...
Naďa
20.03.05,12:17
Vážená anto,

občas sa mi aj dnes stane, že niektorú vetu v zákone čítam raz, dvakrát, trikrát a keď chcem počuť stanovisko DÚ, zisťujem, že občas viem viac, ako pracovník daného DÚ. A zdá sa, že to nie je len a len moja skúsenosť. Vtedy ďakujem autorom Porady a všetkým prispievajúcim, ktorí pomáhajú bez koruny a bez toho, aby vôbec vedeli, kto sa im poďakuje. A oplácam to svojimi radami tým, ktorí to potrebujú.
Podľa počtu Vašich príspevkov sa mi zdá, že ste tu nová. Keby ste sa v Porade zorientovali lepšie, zistili by ste, aké vzťahy a nepísané pravidlá si tu vytvorili diskutujúci. Takže, ak chcete pomôcť, pomáhajte, ak nechcete, nechajte tak, ale "súdy" vynášať Vám neprináleží.
ondrejvla
20.03.05,14:23
Milé dámy, tá rada znie.: - prečítajte si zákon o dani z príjmov a tam je to všetko lopaticky. Kto zákonu nerozumie, tak mu to dańový poradca vysvetlí. Za peniaze. Kto obíde tento zákon, dostane sankciu od DÚ. Kto pozabudne sa nahlásiť na Živnostenskom úrade, má tiež šancu na nejakú pokutu. Takže, ak ste ešte nezačali podnikať, tak máte pri začatí dve možnosti.:

- máte dosť peňazí, a môžete platiť pokuty alebo penále, alebo daňového poradcu, ktorý na Vás zarobí
- nemáte dosť peňazí tak, potom snažne do porady a pýtať sa, pýtať sa a pýtať sa. Inak nezačínajte.
Žiadná privátna rada, inak mám podozrenie, že dotyčná dáma si necháva platiť za tajné tipy, čo by mohlo zaujímať nejakého pracovníka daňového úraduVážený pán Anto,
som presvedčená. že Váš - nazvime to sarkazmus-nepatrí na tieto stránky, Ekin už svojimi radami pomohla viacerým členom PORADY, a to vám garantujem, že bez toho, aby si nechala platiť za tajné tipy!!!
Určitá etika na týchto stránkach existuje, a vám by mal mravný kódex povedať aspoň to - nepodozrievaj ľudí z toho, čo činíš ty!
Donda
20.03.05,14:24
Ekin, taktiež veľmi rada privítam dobré tipy...Nádherné nedeľné popoludnie, vopred ďakujem!
pyton
20.03.05,14:45
Ekin, aj ja ťa poprosím o tie info o tom byte a tak. Díky! Momentálne o tom dumám.
Zuzka
20.03.05,15:44
Milý Anto, žasnem nad Tvojím príspevkom, ekin tu skutočne nezištne pomáha svojimi radami ostatným. Na túto stránku chodím už dosť dlho, aby som to vedela posúdiť, zato o Tebe, prepáč, som veľmi nepočula. Pekný deň.
Bibika22
20.03.05,15:57
aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..
Môžem Vás aj ja poprosiť o hm,hm?;)
fantoci
21.03.05,06:15
Ekin,poprosil by som tiez o dobru radu.Dakujem.
BeaY
21.03.05,07:10
aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..
dakujem dopredu , poprosim spravu
erybka
21.03.05,08:03
Ekin, môžem aj ja poprosiť o zaslanie tipov? rybarova@martin.sk. Vopred veľmi ďakujem!!!!!!http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
kika25
21.03.05,08:09
Ak ešte máš na to nervy, prosím pošli aj mne súkromnú správu.
Ďakujem
JMO
21.03.05,20:15
Ahoj Ekin.
Mohla by si, prosim, prosim aj mne poslat dobru radu? :confused:
Vdaka. Teraz si zacinam viest JU a zistujem kolko toho este neviem...
ondrejvla
21.03.05,20:19
Ekin,

vôbec sa ti nečudujem, že sa neozývaš nikomu z tejto témy. Tá poznámka, od pána Anto by určite zdvihla zo stoličky každú z nás!
Takže, ak vieš rady, daj ich len dobrým známym, ale urážať sa rozhodne nenechaj!
ekin
23.03.05,13:55
az dnes som sem kukla...ked som dostala info, ze je tu volaco pre mna: Anto, uz ma mnohí poznajú osobne, podnikam od .....to bolo dávno, robím viac charitatívne, nez za peniaze a od nikoho z porady som nevzala ani Sk...Ak môžem pomôžem, poradím, .... a ak niekoho úctujem, od toho vezmem odmenu na faktúru..a poctivo zdanim. Mrzí ma, že si vyriekla ortiel...Ale tvoj názor ti neberiem...
A všetkým dotazujúcim, aj tým, čo mi písali cez SS: prosím vás, je čas najnevhodnejsí na vypisovanie rád...tipov, trikov...
To, čo som dávno /máj 2004/ napísala, nebolo nic svetoborné..Niekomu pomohlo, iný potreboval este rady doplniť - urobila som všetko, čo som mohla. Ale dnes nestíham, takze moja odpoved pre kolektív je: prosím, čítajte poradu, nájdete tu viac trikov a nápadov, ako kdekolvek. Mozno ked sa ukludní, dodaní..atd, ze tu pár hláv dáme dokopy a nejaky elaborát "ako na to" dáme dohromady..Urcite pomôzu aj ostatní, ved aj v téme "optimalizácia" su pekné rady..
Pekný den zelám a ............. ved mna to prejde, nebudem sa mračiť kvôli jednému obláčiku :-)
sway
23.03.05,15:16
az dnes som sem kukla...pekné rady..
Pekný den zelám a ............. ved mna to prejde, nebudem sa mračiť kvôli jednému obláčiku :-)

Ekin, veľa zdaru a ani nevšímaj negatývne snahy - máme ťa tu radi !!!!!

pózri koľko veľ lentiliek pre robotku aby išla od ruky ti posielam :p :D :o :p :) ;) :p :) :D ;) :p :)

tiež makám, nestíham, ale toto mi nedalo......:)
anet
23.03.05,17:15
Ja posielam tiez zopar lentiliek.:) ;) :o :o :) :p ;) :o :)
Len sa dobry ludia nedajte odradit,lebo co si taky "cloviecik"ako ja pocne bez ludi na porade,co by mi poradili.
Nie som tu dlho,ale prezeram poradu takmer denne a hltam dobre rady kolko sa do mna zmesti.:confused:
ekin
23.03.05,18:18
vdaka za podporu tých, čo moje slova berú tak, ako ich píšem:) ...a kedze mám kopancov plnú zbierku i batoh rád o tom, že tak, ako podnikám ja, že nikdy nebudem mať na viac, nez "bublinkovú vodu"....nič ma nezdolá..
Udržiavajú ma pri eláne práve tí, čo mi veria, čo ma poznajú a hlavne, dobrý pocit, že som niekomu pomohla a mozno to raz /tam hore alebo dolu? tam je predsa veselšie/ ktosi zapíše na môj zoznam dobrých skutkov.
Este raz, vdaka:)
RenataK
23.03.05,18:40
ekin, prosím i ja o radu cez SS. Ďakujem
Hlinkovx
23.03.05,19:10
Evi..
dúfam, že tu budeš pomáhať ešte dlho svojimi cennými radami..
a neodradia ťa "hlúpe" poznámky od ľudí typu ANTO...
a nech dumám ako dumám neviem, kde ANTO na to došiel, že sa tu vyberá niečo za poskytnuté rady..
pokiaľ ja viem, tak kto vie - poradí..kto nevie - môže sa niečo naučiť...
a ja za seba všetkým ľuďom, ktorí sú tu ochotní kedykoľvek poradiť a samozrejme tebe ..môžem povedať jedine ĎAKUJEM ZA CENNÉ RADY A ČAS
ferdo
23.03.05,19:37
Ďalší začiatočník, ktorý objavil PORADU, ďakuje všetkým prispievateľom za získané drahocenné informácie a tiež prosí ekin o radu. Ďakujem.
ekin
24.03.05,06:19
prosím, ak čítate príspevky, napísala som, že po marcovom ošiali skúsime dať dohromady "kuchárku nápadov, postrehov a rád" pre začínajúcich podnikateľov - bude zverejnená tuná kdesi, dohodneme to s Richardom...Lebo denne odpovedať na SS a aj tieto verejné prosby - to nie je v mojich silách. Nebojte sa, nič nezatajíme, nič za to nebudeme chciet - len trpezlivosť, lebo nie sme platení za to, že tuna píšeme... a preto to robíme iba ako bokovku (v noci, cez den, vo sviatok... a tak ;) )
stahus
29.03.05,13:28
môžem ťa poprosiť tiež o tu "sukromnu správu"? Ja som ešte len študujúca mládež. Ale uvedomujem si že tých 5 rokov čo "stratim" na výške sa z veľkej časti nedá nahradiť praxou. môžeš mi nejak pomocť, čo stále sledovať, kde to slevoť a tak? Dokonca nemôžem najst medzinárodné účtovné štandardy po slovensky ani po anglicky (v nejakom suvislom celku, to čo som nasla je hruza, chaoz). Ďakujem
ata
29.03.05,13:58
Dobrá rada /soľ nad zlato /,prosím Ťa mysli aj na mňa ,keď už sa rozpíšeš.

Ďakujem !!!
hanulla
30.03.05,09:43
prosím, ak čítate príspevky, napísala som, že po marcovom ošiali skúsime dať dohromady "kuchárku nápadov, postrehov a rád" pre začínajúcich podnikateľov - bude zverejnená tuná kdesi, dohodneme to s Richardom...Lebo denne odpovedať na SS a aj tieto verejné prosby - to nie je v mojich silách. Nebojte sa, nič nezatajíme, nič za to nebudeme chciet - len trpezlivosť, lebo nie sme platení za to, že tuna píšeme... a preto to robíme iba ako bokovku (v noci, cez den, vo sviatok... a tak ;) )
Držím Ti palce a prajem úspešné prežitie mesiaca. Potom ti želám aspon tyždenný spánok a ked sa vzchopíš a napíšeš tú kuchárku tak by som ta poprosila o jednu SS za čo ti z celeho srdca dakujem a praJEM štastíško vo všetkom čoho sa dotkneš. :) :) :)
Evelynka
01.04.05,11:35
Keď som už objavila túto výbornú tému, poprosím aj ja o zaslatie SS -:)
Ďakujem.
ekin
05.04.05,10:19
ako som uz napísala...nebudu SS,
- lebo uz to nie je tak výsostne aktuálne
- a spracovaním "kuchárky" by ste tam mohli nájsť viac, nez jednou radou

prosím, neziadajte SS...čítajte poradu a len čo bude niečo napísané, zverejníme..Vdaka aj tým, čo sa mi hlásia, že sa pridajú k tvorbe..Je to skutočne prííííma;)
mhucikova
18.10.05,13:08
aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..

Pekne prosím o zaslanie spomínaných info.
Ďakujem Maša