Zuzana Boháčová
26.11.07,21:27
Keď počítam diéty zamestnancovi za mesiac október, mám v tomto mesiaci aj slovenské aj zahraničné pracovné cesty.
Mám viac českých pracovných ciest, napr. 5.10, 10.10.-14.10 atd
Akým kurzom prepočítavate takého diéty?
Kurzom NBS ku dňu, ktorý uvádzate na výdavkovom pokladn.doklade (ja na VPD uvádzam posledný deň v mesiaci,keďže diéty spíšem na cestný príkaz za celý mesiac a na výdavk.PD dám dátum posledného dňa,kedy bola pracovná cesta uskutočnená)
alebo použijem kurz NBS stred za celý mesiac príslušnej cudzej meny?:confused:
Ďakujem pekne
alušik
26.11.07,21:12
Použiješ kurz NBS zo dňa vyúčtovania pracovnej cesty.;) Je možné, aby vyúčtovanie bolo urobené jedno za celý mesiac.
liba2
27.11.07,01:33
Keď počítam diéty zamestnancovi za mesiac október, mám v tomto mesiaci aj slovenské aj zahraničné pracovné cesty.
Mám viac českých pracovných ciest, napr. 5.10, 10.10.-14.10 atd
Akým kurzom prepočítavate takého diéty?
Kurzom NBS ku dňu, ktorý uvádzate na výdavkovom pokladn.doklade (ja na VPD uvádzam posledný deň v mesiaci,keďže diéty spíšem na cestný príkaz za celý mesiac a na výdavk.PD dám dátum posledného dňa,kedy bola pracovná cesta uskutočnená)
alebo použijem kurz NBS stred za celý mesiac príslušnej cudzej meny?:confused:
Ďakujem pekne
Na jednom vyúčtovaní môže byť viacero pracovných ciest, avšak odporúčam urobiť vyúčtovanie tuzemských PC zvlášť a zahraničných zvlášť.
Výsledná suma cestovných náhrad sa prepočíta kurzom dňa, ktorým sa vyplácajú z pokladne (odporúčam najskôr nasledujúci deň po poslednej PC).
brikina
27.11.07,04:56
Použiješ kurz NBS zo dňa vyúčtovania pracovnej cesty.;) Je možné, aby vyúčtovanie bolo urobené jedno za celý mesiac.


podla mna by PC mala byt vyuctovana do 10 dni , nemam pravdu?
alušik
27.11.07,06:43
podla mna by PC mala byt vyuctovana do 10 dni , nemam pravdu?
Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na predloženie písomných dokladov potrebných na Vyúčtovanie pracovnej cesty a vrátenie nevyúčtovaného preddavku, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní po dni skončenia pracovnej cesty.

Pozri Zákon o cestovných náhradách §36 ods.3 http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach.html
Zuzana Boháčová
27.11.07,10:07
Ďakujem pekne za odpovede:)