grušina
27.11.07,07:19
Dobrý deň,
vie niekto prosím vás, ako by sa mala správne viesť evidencia alebo predaj v takomto prípade - ideme robiť vianočný predaj s tým, že ak si niekto kúpi 2 ks výrobku, dostane 1 ks zadarmo. Neviem ako postupovať pri tom 1 ks zadarmo.
Musí byť na pokl.bloku napísané npr. 1 ks XY....0 Sk, DPH 0% ?
A ako sa účtovne vysporadúva zo zásob ?

Ďakujem vopred za všetky rady...
AHA
27.11.07,06:36
My to robíme cez kalkulácie
a tým pádom sa vyhneme predaju pod nákupnú cenu.
napr. 1 výrobok skladová cena
500,- predajná 1.300,-
2 výrobky skladová cena 1000,-
predajná cena 1301,-
grušina
27.11.07,08:17
Ďakujem pekne,
ale ako máte vedené na bločku z registr.pokladne ten výrobok, ktorý je zadarmo?
Ja ho vydám zo skladu v skladovej cene, ale nepredám ho, lebo ho dám zadarmo, alebo musí tam byť min.1 Sk ? Ako firma nemôžem výrobok dať len predať. Ale zákazník musí mať na bločku, že za neho nezaplatil....Som z toho jeleň..
betka
27.11.07,18:10
Nie si jeleň.
Zákon o DPH mi hovorí v par. 8/3-...dodá bezodplatne alebo na iný účel ako na podnikanie, považuje sa toto dodanie za dodanie tovaru za protihodnotu..........(prečítať par.)

Treba si da´t pozor na tieto veci. Ak dodáš za 1 Sk, ide o dodanie za protihodnotu, nedávaj zdarma, ale hoď na to SK.

ak si kúpil čokoládu za 10 Sk. 3x10=30 Sk.
Chceš robiť akciu. Kúpim si 2 čokolády, pričom 1 Ks stojí 18 Skx2=36 Sk+1 Sk (akože zdarma). Dostaneš 37 Sk, pričom nákup bol 30 Sk. Zo skladu Ti odídu 3 ks-30 Sk.

Tieto predaje ošetriť v IS, ide o podporu Tvojho predaja, pričom dosiahneš zisk, zvýšiš si predajom svoj obrat, a nakoniec zákazníci kúpia i to, čo by by kúpiť nechcelii, ale hlavne, že čokoládu dostali za 1 Sk.;)
ekopo
27.11.07,18:16
A ja, že kde míňam peniaze. Veď kupujem všetko akciové, a ono to akciové vlastne nieje. :D
betka
27.11.07,18:27
To asi všetci tak.:D:D:D
ľudia milujú akcie, a teraz bude bitka.:D
Tieto akcie sú dobré ťahy,.......len "niektorí" ľudia si to neuvedomujú a nedá sa im to vysvetliť. Nepochopia, že inde to kúpia lacnejšie aj bez nejakej akcie. ale kúpil som v akcii:D:D:D:D:D:D:D:D (a súsed to kúpil bez akcie a omnoho lacnejšie:---:---:---:---:---)
Rozalka
27.11.07,18:31
To asi všetci tak.:D:D:D
ľudia milujú akcie, a teraz bude bitka.:D
Tieto akcie sú dobré ťahy,.......len "niektorí" ľudia si to neuvedomujú a nedá sa im to vysvetliť. Nepochopia, že inde to kúpia lacnejšie aj bez nejakej akcie. ale kúpil som v akcii:D:D:D:D:D:D:D:D (a súsed to kúpil bez akcie a omnoho lacnejšie:---:---:---:---:---)
NO A NEKUP TO, KDYŽ JE TO TAK LEVNÝ!;)
betka
27.11.07,18:37
NO A NEKUP TO, KDYŽ JE TO TAK LEVNÝ!;)

Nekúpim, :mee::mee: nemám kedy, .......ale kúpila by som, keby bolo kedy.. (neznášam nákupy:))
padro
27.11.07,18:59
mimotemyja rozmyslam dat v shope postovne zadarmo od mikulasa do vianoc:) aj ked teraz mam len 50,- na slovensko a 100,- do ciech, no ale podla mna to je skutacna akcia :D:D pretoze proste postovne bude zadarmo :D
misomiso
27.11.07,19:23
...a j asom sa podla nazvu temy nadejal, ze tu niekto ponuka 1 ks niecoho zadarmo...:)
grušina
28.11.07,07:26
Za tieto perfektné odpovede váM každému pošlem po jednom kuse toho čo chceme dávať zadarmo. Takže akcia !!!
Píšte adresy...