Juliette
27.11.07,09:45
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť keďže s týmto som sa vo svojej práci nestretla - som začiatočník. Došli nám faktúry zo zahraničia CZ za naftu s DPH. My sme však tankovali na území SK. Ako teda do ktorých riadkov v priznaní mám uviesť DPH odpočet. Už sme posielali dokumenty do CZ na vrátenie dane, ale zatiaľ nič neprišlo. SOM bezradná. :confused:
kalkulka
27.11.07,10:00
A aké IČ DPH má dodávateľ uvedené na fa? Slovenské, či české? Ste platcami DPH predpokladám.
Juliette
27.11.07,10:46
CZ áno sme plátcami DPH
kalkulka
27.11.07,11:07
Tak toto je akési pomotané.Na Slovensku ste tankovali a fakturovali vám z Čiech s českou DPH? Toto sa mi nezdá?
Vysvetli bližšie, prečo je to tak.
Juliette
27.11.07,11:16
no na fa je DIC CZ , ICje bez znaku len čísla, fakturované je to s DPH 19% v CZK,
Juliette
27.11.07,11:26
no na daktorých faktúrach je fakturované čo sme tankovali v CR, tak vlastne z tých by sme mali si odpočítať DPH, lenže ja neviem ako. Tie faktúry sú smerodajné. Už ma ide z toho poraziť :-(
kalkulka
27.11.07,13:51
Ozvem sa ti zajtra, momentálne nemôžem.
kalkulka
28.11.07,05:30
A kam ste vlastne posielali doklady? Na DÚ do Prahy, alebo máte daňového zástupcu, alebo ako? Vieš tá DPH tak skoro nepríde. Trvá to dlhšie. Skús si zadať do vyhľadávača trebárs - vrátenie DPH zo zahraničia, je tu na túto tému popísané dosť, možno ti to pomôže vyhľadať konkrétnu vec šitú na vaše pomery.