MarcelkaT
27.11.07,13:24
Zamestnankyňa je prijatá do PP na dobu určitú od 4.12.2006 do 4.12.2007. Medzi tým otehotnela a na MD nastupila 22.11.2007. Čo teraz, predĺžiť jej PP na neurčito alebo ukončiť PP s tým, že bola prijatá na dobu určitú alebo ako ďalej. Prosím o radu a ďakujem.
Gabi03
27.11.07,12:28
Pracovný pomer nevznikol a zrejme ani nevznikne napriek tomu, že PZ je podpísaná. Podmienkou vzniknutia PP je nastúpenie v dohodnutý deň do zamestnania. Predpokladám, že sa toto nestane, tak PP ani nevznikne. ;)
Pre istotu by som jej poslala nejaké oznámenie o tejto skutočnosti, aby ste sa vyhli problémom v budúcnosti.
Zoltán Kovács
27.11.07,12:32
Zamestnankyňa je prijatá do PP na dobu určitú od 4.12.2007 do 4.12.2008. Medzi tým otehotnela a na MD nastupila 22.11.2007. Čo teraz, predĺžiť jej PP na neurčito alebo ukončiť PP s tým, že bola prijatá na dobu určitú alebo ako ďalej. Prosím o radu a ďakujem.

Len pridám, že ak ste ju prihlásili už aj do SP a Zp, treba poslať zrušenie prihlášky.

To keď ste s ňou podpisovali prac.zmluvu ste asi nevedeli, že je tehotná, alebo ste prac zmluvu podpisovali veľmi predčasne. Veď na MD sa nastupuje 6 týždňov pred predpokladaným termínom pôrodu. Tak to podľa toho vychádza, že tehotná bola už cca. marec-apríl.
MarcelkaT
27.11.07,12:33
Gabi,smith -ospravedlňujem sa za zlé dátumy, pomylila som si roky. Aj tak ďakujem za rýchlu odpoveď, prepáč.
ľudka
27.11.07,12:38
Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania v decembri roku 2006, teraz už jej končí PP na dobu určitú. Asi si prehliadol roky.
Keďže je to PP uzatvorený na dobu určitú, môžete ukončiť PP podľa pracovnej zmluvy. Ak ju teraz prepracujete na dobu neurčitú, budete ju po MD a prípadnej RD potrebovať? Ak áno, tak ju môžete znova prijať.
Gabi03
27.11.07,12:39
:D Tak to je úplne iná situácia. :D:D

No ak sa nič neudeje, jej PP končí 4.12.2007. Z hľadiska zákonníka práce je to správne (aj sa mýlim, opravte ma).
No neviem, či by to malo vplyv na sociálne poistenie a nárokov z neho. Tu nech sa vyjadria odbornejší odo mňa.
Zoltán Kovács
27.11.07,12:39
Gabi,smith -ospravedlňujem sa za zlé dátumy, pomylila som si roky. Aj tak ďakujem za rýchlu odpoveď, prepáč.

Pracovný pomer jej končí dohodnutým dňom, teda 4.12.2007. Pri prac.pomere na dobu určitú nemá vplyv na ukončenie to, že zamestnankyňa je na MD. K 4.12.2007 ju odhlásíš, vystavíš výstupné doklady (zápočtový list, potvrdenie o príjme). Nezabudni na nevyčerpanú dovolenku, ktorú eventuelne ešte nevyčerpala, treba preplatiť.
MarcelkaT
27.11.07,13:01
Ďakujem všetkým za cenné rady. Teraz zaleži na zamestnávateľovi ako sa dohodnú či ukončí PP alebo predlží na dobu neurčitú.