Lulatko
27.11.07,13:53
Caute,

mohol by mi niekto poradit s mojim "problemom"? rozhodli sme sa s priatelom kupit byt, kedze nie sme manzelia hypotekarny uver zobral na seba priatel. Tak isto v kupnej zmluve je spominane len jeho meno, to mi je jasne.. Chcem sa len spytat na koho sa treba obratit a aku dokumentaciu treba vyplnit ak chceme na zmluvu pridat aj mna ako spoluvlastnicku bytu.. /Hypotekarny uver este stale splacame/.

Dakujem...
najag
27.11.07,13:05
Byt, ako nehnutelnost, moze byt predmetom aj podieloveho vlastnictva. Takze nevidim dovod, preco by ste nemohli byt kupujucimi obaja, ak vymedzite v kupnej zmluve, ake su vase podiely na byte. Tak, ako bol kazdeho z Vas financny podiel na jeho uhrade.
Chobot
27.11.07,13:36
Caute,

mohol by mi niekto poradit s mojim "problemom"? rozhodli sme sa s priatelom kupit byt, kedze nie sme manzelia hypotekarny uver zobral na seba priatel. Tak isto v kupnej zmluve je spominane len jeho meno, to mi je jasne.. Chcem sa len spytat na koho sa treba obratit a aku dokumentaciu treba vyplnit ak chceme na zmluvu pridat aj mna ako spoluvlastnicku bytu.. /Hypotekarny uver este stale splacame/.

Dakujem...

Pokiaľ ešte nedošlo k prepisu bytu na tvojho priateľa (spísaná zmluva nebola ešte doručená na kataster), tak kontaktujte predávajúceho, nech spíšete novú zmluvu, kde budete obaja uvedení ako kupujúci.

Pokiaľ už došlo k prepisu, t.j. byt je písaný výlučne na tvojho priateľa, tak nemá význam čokoľvek riešiť s kúpnou zmluvou, ale spoluvlastníctvo môžeš získať jedine tým, že ti priateľ daruje darovacou zmluvou časť nehnuteľnosti.
duves
27.11.07,13:46
Ak budes na kupnej zmluve aj ty, rozhodne budes vystupovat ako spoludlznik. S vasou poziadavkou treba kontaktovat banku, kde mate zamer brat hypoteku. Povedia vam dalsie nalezitosti.