danielocka
27.11.07,14:28
:confused: Ahojte som tu úplne nová, prosím poraďte mi. Urobila som zrejme chybu vo výkaze na Sociálnu poisťovňu, pretože čo sa týka miezd tam som tiež nováčik.
Moj problém: Zamestnali sme dohodára - DoVP 15.4. - 31.5.
V dohode sme sa dohodli, ze odmena bude vyplatená vo výplatnom termíne t.j. za apríl od 15.-30.4 bude odmena vyplatená 30.5. a za máj podľa toho kedy dokončí prácu. Ušili sme si búdu sami na seba.
No a ten zamestnanec splnil pracovnú úlohu presne 29.5.2007.
30.5. bola výplata tak si prišiel pre odmenu a my sme mu vyplatili dohodnutú odmenu za apríl, a hneď aj odmenu za máj.
Ako som to mala dať do mesačného výkazu na poisťovňu? Nešlo o veľkú sumu 3000 + 2000, a keďže vyhlásenie mi podpísal, nezdaňovala som mu odmenu. Avšak celú sumu t.j. 5000,-- Sk som uviedla vo výkaze, ktorý som dávala na Sociálnu poisťovňu 30.5. za mesiac apríl. Správne?:confused: Asi nie čo?:mee: Mám teraz podať opravný výkaz? A ako? Nebudeme platiť nejakú pokutu?
mysimis
27.11.07,13:32
Sumu 3000,- Sk si mala dať do výkazu za mesiac apríl a sumu 2000,- Sk do výkazu za mesiac máj.
Odporúčam urobiť opravné výkazy a podať ich do SP.
danielocka
27.11.07,13:42
jasné, aj ja som teraz na to prišla, že keď odrobené bolo v máji, vyplatené v máji tak asi ťažko to mohlo byť v apríli. A ak podám opravný výkaz predpokladáš, že nebude z toho nič? Žiadna pokuta?
mysimis
27.11.07,13:43
Za opravné výkazy sa pokuty nedávajú.
IvetaH
07.02.08,04:52
Ahoj, podávam opravný výkaz do SP prvý raz. Mám tam dať len rozdiel, alebo tak ako pri DP k DPH, že všetko ako má byť.
Ďakujem
Libusa
07.02.08,05:09
Opravovala som výkaz mala som chybu v rodnom čísle vtedy som opravila len chybný riadok pričom som zachovala číslo riadku z pôvodného výkazu. Tebe sa zmenia sumy poistného za zamestnávateľa teda sa ti zmení aj prvá strana výkazu. Nedáva sa len rozdiel medzi sumami dáva sa správny údaj .