besnavila
27.11.07,14:37
Chcela by som si otvorit cajovnu v Bratislave,velmi sa v tomto obore nevyznam,ale velmi ma to laka a zaujima a mam o tom uz svoju a myslim originalnu predstavu,chcem hlavne investovat do zariadenia.

.....chcela by som poradit v ktorej casti BA by ste mi odporucili otvorit takyto podnik,aby bol dopyt a este ci je lepsie si kupit dane priestory,alebo prenajat...lebo iste to bude financne narocne a ci mozem v cajovni ponukat aj alkoholicke napoje?zeby som spojila prijemne s uzitocnym.Rada uvitam rozne nazory aj laikov....dakujem:)
mysimis
27.11.07,13:47
Chcela by som si otvorit cajovnu v Bratislave,velmi sa v tomto obore nevyznam,ale velmi ma to laka a zaujima a mam o tom uz svoju a myslim originalnu predstavu,chcem hlavne investovat do zariadenia.

.....chcela by som poradit v ktorej casti BA by ste mi odporucili otvorit takyto podnik,aby bol dopyt a este ci je lepsie si kupit dane priestory,alebo prenajat...lebo iste to bude financne narocne a ci mozem v cajovni ponukat aj alkoholicke napoje?zeby som spojila prijemne s uzitocnym.Rada uvitam rozne nazory aj laikov....dakujem:)

Nie som z BA, takže lokalitu Ti určite neodporučím. Rozhodne je lepšie podnikať vo vlastných priestoroch ako platiť si nájomné. Pokiaľ chceš zriadiť čajovňu, zdá sa mi Tvoj nápad s alkoholickými nápojmi nevhodný, ale je to Tvoj nápad, ale potom to už nebude čajovňa, ale niečo iné /kaviareň?/
dushan
27.11.07,18:35
Takisto s lokalitou neporadim a takisto si myslim ze je lepsie vo svojom, ak si to mozes/te dovolit. Ohladne alkoholu v cajovni, preco nie? Vela zavisi od typu cajovne aku chces/te prevadzkovat. Na Slovensku je v mode len jeden druh cajovni, urceny iba jednemu "typu" ludi. To neznamena, ze by sa nemohlo darit aj cajovniam urcenym pre sirsiu verejnost. Nie vsade musi byt v pozadi ezotericka hudba a silna vona vonnych tyciniek... Ja osobne nevidim konflikt v popijani caju a napr. kvalitneho bylinneho likeru pocas jednej navstevy cajovne. No pivo by som capovat neodporucal:---
Mariana42
27.11.07,19:12
Niečo viac ako čajovňa je v Banskej Štiavnici v budove Klopačky / aspoň v auguste 2006 ešte fungovala/. Vonia umením. Po stenách sú práce domácich majstrov z východu, pred vstupom do jednej miestnosti sme sa vyzuli, na podlahe bol molitan a vankúše.Utiahli sme sa do kúta, z poličky sme si mohli zobrať zaujímavé knižky na čítanie. Strávili sme tam celý večer a výborne sme sa cítili. Podľa môjho názoru aj to je dôležité, aby takýto podnik malo svoje čaro.
Cítili sme sa tam výborne, vedeli sme sa odreagovať od každodenných starostí.
Odporúčala by som tú čajovňu navštíviť - pre inšpiráciu/dúfam že ešte je otvorená/.

M.
seeky
27.11.07,19:50
Chcela by som si otvorit cajovnu v Bratislave,velmi sa v tomto obore nevyznam,ale velmi ma to laka a zaujima a mam o tom uz svoju a myslim originalnu predstavu,chcem hlavne investovat do zariadenia.

.....chcela by som poradit v ktorej casti BA by ste mi odporucili otvorit takyto podnik,aby bol dopyt a este ci je lepsie si kupit dane priestory,alebo prenajat...lebo iste to bude financne narocne a ci mozem v cajovni ponukat aj alkoholicke napoje?zeby som spojila prijemne s uzitocnym.Rada uvitam rozne nazory aj laikov....dakujem:)

alkohol podla na v pohode, v zilinskej cajovni capuju pivo.

skus obehat nejake cajovne v ba, mam pocit ze niektore su celkom rodinne zalozene a prevadzkuju ich majitelia, ktotych to bavi. napr. cajovna biela lalia v ruzinove. mohli by ti poradit s tym ako to funguje, ak im nebudes konkurovat tym, ze si otvoris cajovnu za rohom:) (to by sa ani tebe neoplatilo)
katarina.j
27.11.07,19:52
Vela asi bude zavisiet od mentality navstevnikov cajovne, som sice z BA, ale tažko radit v ktorej casti -kde presne. Napr. v BA5 je dost cajovni, rozhodne by som neodporucala miesat caje s alkoholom, aby sa potom cajovna nezmenila na krčmičku.Vela zavisi aj od vasich podnikatelskych napadov a zamerov, napokon aj tak zostane vsetko na vas a nie na nas, my môžeme dojst maximalne asi len na cajicek.....
gutan52
27.11.07,22:17
Nie som z BA, takže lokalitu Ti určite neodporučím. Rozhodne je lepšie podnikať vo vlastných priestoroch ako platiť si nájomné. Pokiaľ chceš zriadiť čajovňu, zdá sa mi Tvoj nápad s alkoholickými nápojmi nevhodný, ale je to Tvoj nápad, ale potom to už nebude čajovňa, ale niečo iné /kaviareň?/KRČMA; a tých je už priveľa, ale predstavte si prosperujú. A vieme , aj prečo je to takto na tom našom Slovensku.
Filip Glasa
28.11.07,08:56
ak chcete mať alkohol, ale nie krčmu, tak sa to rieši vyššími cenami alkoholu. Je to tam ako doplnok ak by niekto chcel koňak a čaj, ale nie krčma na opíjanie.
besnavila
28.11.07,09:36
ahoj ludkovia,dakujem za nazory......no chcem to urobit na exoticky turecky styl,mala by to byt bomba....a s tym alkoholom iste nechcem capovat pivo,len dake likery ci tvrde k caju,nech pomozu zahriat:---.......vlastne by som tam chcela dat vela neobvyklich prvkov......nieco neobycajne......prosim poradte mi aj v ktorej lokalite ba