pivko
27.11.07,14:55
Kamarát odchádza zo zamestnania USS Košice k 31.12.2007 a dostane 36 mesačné odstupné , čo v jeho prípade je cca 1.300.000,-Sk.
Čo by mal urobiť aby zaplatil čo najmenšiu daň z prímu?:confused::confused::confused:
Paula
27.11.07,13:57
Môže sa s nami podeliť, my vďačne na daň prispejeme:cool:
Zoltán Kovács
27.11.07,14:15
Kamarát odchádza zo zamestnania USS Košice k 31.12.2007 a dostane 36 mesačné odstupné , čo v jeho prípade je cca 1.300.000,-Sk.
Čo by mal urobiť aby zaplatil čo najmenšiu daň z prímu?:confused::confused::confused:

Daň mu zrazia automaticky, takže on to už dostane v čistom.
Chobot
27.11.07,14:28
Kamarát odchádza zo zamestnania USS Košice k 31.12.2007 a dostane 36 mesačné odstupné , čo v jeho prípade je cca 1.300.000,-Sk.
Čo by mal urobiť aby zaplatil čo najmenšiu daň z prímu?:confused::confused::confused:

No skoro som z tej sumy na zadok padol!

Ale dani sa nevyhne, veď je to príjem. Legálne by si ju mohol znížiť jedine tak (ak to dostane vyplatené v roku 2008), že by si v tom roku narobil kopec detí, na ktoré by si uplatnil daňový bonus.

Ale pripomínaš mi jednu riaditeľku, ktorá sa po výplate odmien v jednej banke (bolo to pred rokom 1995) sťažovala sekretárke, že musí platiť také dane, ako má ona celú výplatu.:confused::confused::D:D

Akú potom mala ona výplatu....?
pivko
27.11.07,16:20
No skoro som z tej sumy na zadok padol!

Ale dani sa nevyhne, veď je to príjem. Legálne by si ju mohol znížiť jedine tak (ak to dostane vyplatené v roku 2008), že by si v tom roku narobil kopec detí, na ktoré by si uplatnil daňový bonus.

Ale pripomínaš mi jednu riaditeľku, ktorá sa po výplate odmien v jednej banke (bolo to pred rokom 1995) sťažovala sekretárke, že musí platiť také dane, ako má ona celú výplatu.:confused::confused::D:D

Akú potom mala ona výplatu....?
Neviem prečo sa čuduješ sume veď je to 36 mesačné odstupné ,ktoré teraz ponúka USS každému zamestnancovi ktorý odpracoval vo VSŽ 20 rokov.
Mesačne ma cca 35.000
A nezdania mu to pri vyplatení , má si to samozdaňovať.
Čo keby začal podnikať ako f. osoba? dosiahol by niečo ak by napr. kúpil do f. napr.auto?
Zoltán Kovács
27.11.07,16:31
Zamestnávateľ zo zákona musí zdaňovať odstupné, a aj odchodné.
pivko
27.11.07,17:01
Zamestnávateľ zo zákona musí zdaňovať odstupné, a aj odchodné.
O.K.ďakujem , v piatok s ním budem asi ho nepoteším že mu to zdania pri výplate.:(
veronikasad
27.11.07,17:12
Neviem prečo sa čuduješ sume veď je to 36 mesačné odstupné ,ktoré teraz ponúka USS každému zamestnancovi ktorý odpracoval vo VSŽ 20 rokov.
Mesačne ma cca 35.000
A nezdania mu to pri vyplatení , má si to samozdaňovať.
Čo keby začal podnikať ako f. osoba? dosial by niečo ak by nakúpil do f. napr.auto?
Odstupné je príjmom zo závislej činnosti, ktorý zdaňuje zamestnávateľ.
Podnikanie na živnosť mu v tomto prípade nepomôže, ak by aj vykazal stratu z podnikania, táto sa nekompenzuje so "ziskom" zo závislej činnosti.
---------
Veronika