sisnka
27.11.07,17:19
Ahojte! Obraciam sa na vás s otázočkou a to: klien si teraz otvoril živnosť a chce si dať do podnikania osobné auto s ktorým bude vykonávať bežné pracovné jazdy a aj kontajnér ma odpad. To osobné auto viem ako sa účtuje, ale chcem vedieť ako mu zaúčtovať ten kontajnér a vlastne aj s ním jazdy. Ďakujem
liba2
27.11.07,21:43
Ahojte! Obraciam sa na vás s otázočkou a to: klien si teraz otvoril živnosť a chce si dať do podnikania osobné auto s ktorým bude vykonávať bežné pracovné jazdy a aj kontajnér ma odpad. To osobné auto viem ako sa účtuje, ale chcem vedieť ako mu zaúčtovať ten kontajnér a vlastne aj s ním jazdy. Ďakujem
Nechápem: to bude voziť kontajnér na odpad v osobnom aute? alebo ho bude za autom ťahať? :confused:
Kontajner je zásoba, zaúčtuj tak ako máš v smernici.


---------------------------------------------------------
doplnené: už som to pochopila :D, vlastný súkromný kontajner chce vložiť do obchodného majetku SZČO - však?
duficek
27.11.07,23:01
toto je asi najkrkolomnejsia otazka porady :)
u mna ma 1. miesto zatial :)
tiez nerozumiem zadaniu...
sisnka
28.11.07,06:03
Sory za hlúpe vyjadrenie. V podstate je to tak, že osobné auto bude mať ako firemné a ten kontajnér si chce vložiť do majetku SZČO a s tým vykonávať prácu ako napr. vývoz odpadu zo stavby a pod.
Zoltán Kovács
28.11.07,06:25
PRiznám sa, že ani ja neviem o aký kontajner ide. Taký čo naložia na nákladné auto, alebo niečo iné?
Paula
28.11.07,06:29
PRiznám sa, že ani ja neviem o aký kontajner ide. Taký čo naložia na nákladné auto, alebo niečo iné?


Ja to tiež tak chápem. Niektoré firmy, ktoré robia rekonštrukcie v bytoch, dajú si priviezť (previezť) svoj vlastný kontajner na stavebný odpad.
Paula
28.11.07,06:32
Jedna z tém, kde poradcovia sú v pozícii Columba ;)
duficek
28.11.07,09:09
Sory za hlúpe vyjadrenie. V podstate je to tak, že osobné auto bude mať ako firemné a ten kontajnér si chce vložiť do majetku SZČO a s tým vykonávať prácu ako napr. vývoz odpadu zo stavby a pod.
ten kontajner bude nejako suvisiet s tym autom ked to splietas dohromady? tvrdis za auto uctovat vies, tak neviem naco ho spominas.
kontajner je aky? zmesti sa do kufru osobneho auta, alebo je na kolieskach alebo sa bude prepravovat nakladnym autom?
kto bude ten odpad zo stavby dalej spracovavat, resp. co s nim bude podnikatel robit?

inak kontajner sa pise s kratkym e
sisnka
28.11.07,10:07
Ahojte všedci poraďáci! Ospravedlňujem sa za túto moju krkolomnú otázku. Vidím, že som poplietla nielen vás všedkých,:) ale asi aj samu seba, lebo túto otázku mi dal klient na rýchlo a mňa vôbec nenapadli také otázky načom ten kontajner bude voziť. Viem, že má nákladné auto, ale či ho má v podnikaní tak to už neviem. Skrátka a dobre, prekonzultujem to ešte raz s ním a potom sa ozvem.