Franta
27.11.07,18:53
Dobrý deň/večer!
Chcem sa vás spýtať milý poradáci, ako postupovať v prípade že chcem dať výpoveď, respektíve dostať výpoveď od zamestnávateľa pre zdravotné problémy???:o
Od akého lekára mám doniesť papier, že nie som pre zdravotné problémy spôsobilý vykonávať pracovnú činnosť? Musí to byť priamo posudok? a ak áno, tak od koho, aj od obvodného lekára? Alebo to musí byť posudkový lekár?
Eulalia
27.11.07,18:02
Dobrý deň/večer!
Chcem sa vás spýtať milý poradáci, ako postupovať v prípade že chcem dať výpoveď, respektíve dostať výpoveď od zamestnávateľa pre zdravotné problémy???:o
Od akého lekára mám doniesť papier, že nie som pre zdravotné problémy spôsobilý vykonávať pracovnú činnosť? Musí to byť priamo posudok? a ak áno, tak od koho, aj od obvodného lekára? Alebo to musí byť posudkový lekár?
Nerozumiem celkom, prečo chceš dávať výpoveď s takýmto dôvodom. Výpoveď môžeš dať kedykoľvek a bez akéhokoľvek dôvodu. Pokiaľ Ti ale ide o to, aby si mohol skoončiť pracovný pomer okamžite zo zdravotných dôvodov, potrebuješ posudok - to znamená od lekára, ktorý je oprávnený posudky vydávať, čiže posudkový lekár. Nestačí odporúčanie od obvodného lekára, že práca nie je pre Teba vhodná. Alebo by to mal byť posudok nemocnice. Výslovne však v ňom musí byť napísané, že nesmieš určitú prácu vykonávať z dôvodu vážneho ohrozenia Tvojho zdravia. Kým absolvuješ všetky potrebné vyšetrenia tak Ti bez problémov ubehne aj normálna výpovedná lehota na základe klasickej výpovede.
Zoltán Kovács
27.11.07,18:06
Eulalia
27.11.07,18:08
Dupluješ tému:

http://www.porada.sk/t64068-vypoved-zo-zdravotnych-dovodov.html

Sorry, práve som to zaregistrovala. Išla som jednoducho z hora a čo ma zaujalo som otvorila.
Franta
27.11.07,18:15
No ja mám už určité vyšetrenia za sebou. . . a posudkový lekár mi nemôže môj nepriaznivý zdravotný stav potvrdiť na základe týchto vyšetrení? Čiže budem musieť všetko pobehať ešte raz?
Myslel som že posudkový lekár posúdi iba posudok od obvoďáka..
Franta
27.11.07,18:17
Dupluješ tému:

http://www.porada.sk/t64068-vypoved-zo-zdravotnych-dovodov.html
Ospravedlňujem sa, nebol som si istý, či má význam vkladať novú otázku, do už vytvorenej témy :mee::o
Eulalia
27.11.07,18:25
No ja mám už určité vyšetrenia za sebou. . . a posudkový lekár mi nemôže môj nepriaznivý zdravotný stav potvrdiť na základe týchto vyšetrení? Čiže budem musieť všetko pobehať ešte raz?
Myslel som že posudkový lekár posúdi iba posudok od obvoďáka..

Ak máš vyšetrenia porobené, porozprávaj sa o tom s posudkovým lekárom.
Franta
28.11.07,05:55
ďakujem zatiaľ za odpoveď