Maňuša
28.11.07,06:38
Vedel by mi niekto poradiť ako mám urobiť želatínu na tortu,ktorú mám v tortovom okrúhlom plechu tak,aby keď plech roztvorím tá želatína pekne držala ? Veľmi pekne ďakujem.
Elena Navrátilová
28.11.07,05:41
Dada
28.11.07,05:44
Kúp si tortové želé od Dr. Oetkera. To bežne dávam na koláče, či na ovocné torty v okrúhlom plechu.
sway
28.11.07,05:45
Ja robím želatínku zo zlatého klasu - dám šťavu z kompótu dolejem vodou, ak nemám dám vodu a sirup , rozmiešaný zlatý klas a cukor.
Želatína nie je celkom priesvitná, ale je chuťovo výborná - pudingová a dobre drží.;)
Maruška54
28.11.07,06:07
Ja nechám želatínu Dr. Oetkera stuhnúť v nejakej miske, potom ju nožom nasekám na malé kúsky a navrstvím na tortu. Je to na pohľad pekné a lepšie sa to krája.
Dan1
28.11.07,06:26
Môžem len súhlasiť s doporučeniami hore na želatinu od DR.Oetker a pokiaľ chcete aby bola naozaj tuhá, tak pridajte trocha menej vod, resp. šťavy než je písané a je to zaručené. Nenalievať však horúcu, ináč Vám rozpustí krém a vmieša sa do želatiny a nie je taká číra. Nech sa Vám podarí prajem.
Mackovka
28.11.07,07:12
Recepty na želatínu vhodnú na ovocné zákusky – tieto mám z Porady

1. Zlatý klas (nie želatínu), šťavu z kompótu, ktorý použiješ na zákusok - urobíš vlastne niečo podobné ako puding s vodou, šťavou a zlatým klasom(samozrejme, že hustejší, aby zmes dobre stuhla).

2. Zlejem šťavu z kompótu, doplním vodou do 800- 900 ml, rozmiešam 2 Zlaté klasy a uvarím do zhustnutia, podľa potreby pridám cukor. Možno urobiť aj zo šumienky Tang (namiesto kompótovej šťavy). Je krásna červená a chutí sladko-kyslo. ¬

3. Používam aj Fruttinu. Je to puding(nech Ťa to nemýli, je priesvitný) s príchuťou citrónu(k tomu napr. kivi), čerešne(jahody), marhuľa. Príprava je s vodou alebo s ovocnou šťavou. Používam na zákusok s kyslou smotanou a šľahačkou, na tenko narežem a poukladám ovocie a zalejem Fruttinou.

4. Robím želatínu tak, že použijem zlatý klas - do hrnca nalejem malinovku dľa ľubovôle napríklad pomarančovú, a do toho vysypem zlatý klas, miešam do ztuhnutia, je to super, alebo do vody pridám šumienku v prášku, alebo práškový nápoj roztopím ho, potom
pridám zlatý klas a miešam do zhustnutia.
Maňuša
28.11.07,14:03
Ďakujem všetkým za recepty,ale asi som sa zle vyjadrila.Chcela som vedieť ako to mám urobiť,ako naliať želatinu do tortovej formy tak,že potom je pekne okrúhla na torte a nie je rozliata po bokoch.Ale aj tak všetkým ďakujem.
sway
28.11.07,14:14
Ďakujem všetkým za recepty,ale asi som sa zle vyjadrila.Chcela som vedieť ako to mám urobiť,ako naliať želatinu do tortovej formy tak,že potom je pekne okrúhla na torte a nie je rozliata po bokoch.Ale aj tak všetkým ďakujem.

ja vždy ešte po zatuhntí torty ozdobím boky, nastrúhanou čokoládou - nechám si trochu krému, alebo šľahačky, aby sa to dobre prilepilo, alebo kokosom-to je najlepšie. A tým zakryjem všetko obtečence ;)
Maruška54
28.11.07,15:29
Robila som už aj tak, že som tortu obložila dlhými cukrárenskými piškotami, na výšku trošku viac ako torta, povrch až po piškoty som zatrela krémom a želatina nestiekla.
Mackovka
29.11.07,07:24
Možno by sa to dalo aj naopak. Dať do tortovej formy želatínu, nechať ju ztuhnúť a potom dať krém, piškóty, ovocie... alebo ju ztuhnutú vybrať a potom dať na vrch torty. Cez sviatky to skúsim.