ivana184
28.11.07,08:45
Prosím Vás poraďte mi, chcem skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa a neviem či dať výpoveď, alebo dohodu o skončení pracovného pomeru.

S dohodou, neviem, či by zamestnávateľ súhlasil, a v prípade výpovede mi hrozí výpovedná doba min. 3 mesiace, ak som u neho odpracovala viac ako 5 rokov, alebo sa môžeme dohodnúť na kratšej výpovednej dobe?

Ak by som dala dohodu o skončení pracovného pomeru, tak stačilo by, ak by sa písomne vyjadril, že so skončením pracovného pomeru súhlasí, ale až dňa....XY(napr. o 2 mesiace)?

Jednoducho ide mi o to, že žila som v tom, že sa na mňa vzťahuje 2-mesačná výpovedná doba, aj tak som sa s novým zamestnávateľom dohodla, že nastúpim od 01.02.2008, a práve v tomto roku 2007 mi odbilo 5 rokov pracovného pomeru u súčasného zamestnávateľa, a teraz mám v hlavu v smútku, a o nové zamestnanie nechcem prísť, čo mi poradíte?
ivana184
28.11.07,07:56
Prosím Vás poraďte mi, chcem skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa a neviem či dať výpoveď, alebo dohodu o skončení pracovného pomeru.

S dohodou, neviem, či by zamestnávateľ súhlasil, a v prípade výpovede mi hrozí výpovedná doba min. 3 mesiace, ak som u neho odpracovala viac ako 5 rokov, alebo sa môžeme dohodnúť na kratšej výpovednej dobe?

Ak by som dala dohodu o skončení pracovného pomeru, tak stačilo by, ak by sa písomne vyjadril, že so skončením pracovného pomeru súhlasí, ale až dňa....XY(napr. o 2 mesiace)?

Jednoducho ide mi o to, že žila som v tom, že sa na mňa vzťahuje 2-mesačná výpovedná doba, aj tak som sa s novým zamestnávateľom dohodla, že nastúpim od 01.02.2008, a práve v tomto roku 2007 mi odbilo 5 rokov pracovného pomeru u súčasného zamestnávateľa, a teraz mám v hlavu v smútku, a o nové zamestnanie nechcem prísť, čo mi poradíte?
veronikasad
28.11.07,07:56
Prosím Vás poraďte mi, chcem skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa a neviem či dať výpoveď, alebo dohodu o skončení pracovného pomeru.

S dohodou, neviem, či by zamestnávateľ súhlasil, a v prípade výpovede mi hrozí výpovedná doba min. 3 mesiace, ak som u neho odpracovala viac ako 5 rokov, alebo sa môžeme dohodnúť na kratšej výpovednej dobe?

Ak by som dala dohodu o skončení pracovného pomeru, tak stačilo by, ak by sa písomne vyjadril, že so skončením pracovného pomeru súhlasí, ale až dňa....XY(napr. o 2 mesiace)?

Jednoducho ide mi o to, že žila som v tom, že sa na mňa vzťahuje 2-mesačná výpovedná doba, aj tak som sa s novým zamestnávateľom dohodla, že nastúpim od 01.02.2008, a práve v tomto roku 2007 mi odbilo 5 rokov pracovného pomeru u súčasného zamestnávateľa, a teraz mám v hlavu v smútku, a o nové zamestnanie nechcem prísť, čo mi poradíte?
Do konca novembra t.r. doruč zamestnávateľovi - najlepšie osobne, daj si potvrdiť kopiu - výpoveď v zmysle § 67 Zákonníka práce /osobne píšem preto, že ak to pošleš poštou a zamestnávateľ zasielku preberie po 1.12. výpovedná doba začne plynúť až od 1.1.08/.
V priebehu výpovednej doby sa pokús so zamestnávateľom dohodnúť na skončení prac. pomeru dohodou k 31.1.08.
Ak máš so zamestnávateľom uzatvorený dodatok k pracovnej zmluve v zmysle § 62 odst. 3 ZP, môžeš skončiť PP aj v priebehu plynutia výpovednej doby. Zamestnávateľ však má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku

---------
Veronika
Aljok
28.11.07,08:11
Pozri Zákonník práce
§62
Výpovedná doba
Na začiatok

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

Výpovedná doba 3 mesiace by sa na Teba vzťahovala iba vtedy keď by Ti dával výpoveď zamestnávateľ.
blondy
28.11.07,08:14
§ 62
Výpovedná doba
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

Keď dáš výpoveď ty, pre teba je výpovedná doba dva mesiace, skutočnosť že si uzamestnávateľa pracovala viac ako 5 rokov to neovplyvní. To platí iba v tom prípade keď výpoveď dáva zamestnávateľ tebe, v tom prípade by výpovedná doba bola 3 mesiace. Teda odporúčam, podať výpoveď tak aby výpovedná doba začala plynúť dňom 1.12.07. a koniec PP nastane 31.1.08, tak ako to bolo popísané v predchádzajúcom príspevku od veronikasad.
Chobot
28.11.07,08:30
Prosím Vás poraďte mi, chcem skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa a neviem či dať výpoveď, alebo dohodu o skončení pracovného pomeru.

S dohodou, neviem, či by zamestnávateľ súhlasil, a v prípade výpovede mi hrozí výpovedná doba min. 3 mesiace, ak som u neho odpracovala viac ako 5 rokov, alebo sa môžeme dohodnúť na kratšej výpovednej dobe?

Ak by som dala dohodu o skončení pracovného pomeru, tak stačilo by, ak by sa písomne vyjadril, že so skončením pracovného pomeru súhlasí, ale až dňa....XY(napr. o 2 mesiace)?

Jednoducho ide mi o to, že žila som v tom, že sa na mňa vzťahuje 2-mesačná výpovedná doba, aj tak som sa s novým zamestnávateľom dohodla, že nastúpim od 01.02.2008, a práve v tomto roku 2007 mi odbilo 5 rokov pracovného pomeru u súčasného zamestnávateľa, a teraz mám v hlavu v smútku, a o nové zamestnanie nechcem prísť, čo mi poradíte?

Pokiaľ nemáš v PZ dohodnutú inú výpovednú dobu, platí pre teba zákonná výpovedná doba, ktorá je v prípade, že výpoveď dáva zamestnanec, vždy 2 mesiace:

Pozri môj príspevok pod č. 196:

http://www.porada.sk/t13295-p7-skoncenie-pracovneho-pomeru-zo-strany-zamestnanca.html


Samozrejme, môžete sa aj dohodnúť na konkrétnom skončení PP napr. o mesiac. Ale o dva mesiace netreba, to je riadna VD.
ivana184
28.11.07,08:40
Ďakujem Vám, vydýchla som si, ste super......