saglucka
28.11.07,11:10
Ahojte,
prosim poradte mi.
Som zivnostnicka ale este stale som si svoj sukromny mobil, ktory pouzivam na podnikanie nebola prehlasit v T-mobile. Mozem si ich dat do nakladov??? Ako to mam spravit? Mam podrobny vypis tak si mam vyciarkat sukromne a zbytok mozem dat do ako VoZD??? Je to tak spravne alebo nemozem s tym vobec nic? Dakujem za reakcie :)
Jozef I
28.11.07,10:18
chod do T-mobilu a povedz ze chceš svoj telefon zaregistrovať na firmu, čiže FO-živnostníka. Vypýtajú si od teba živnostenský a iné údaje o firme. Zmluva sa zmení, ty zaplatíš za admistratívny úkon a nasledujúca fa. už bude znieť na firmu a dáš si ju do nákladov a od toho momentu budeš o telefone účtovať. To je všetko.
saglucka
28.11.07,10:21
Hej toto viem, lenze ja som na to nejako pozabudla a uz nejaky ten mesiac...
Ide mi o to ako dat telefon co som volala doteraz do nakladov...
Chobot
28.11.07,10:27
Hej toto viem, lenze ja som na to nejako pozabudla a uz nejaky ten mesiac...
Ide mi o to ako dat telefon co som volala doteraz do nakladov...

Myslím, že pokiaľ nebol telefón v majetku firmy, tak tie náklady do firemných nedostaneš. Tých pár sto korún ti nestojí o to, aby si v prípade daňovej kontroly mala s nimi nezrovnalosti.
saglucka
28.11.07,10:33
Nie je to par sto korun, je to dost. Ale dakujem za nazor. Myslela som ze ked mam podrobny vypis tak by sa to nejako dalo... Ale co uz :( Moja chyba
vikinka
28.11.07,10:35
Ak vieš preukázať hovory,ktoré boli použité v rámci podnikania,tak môžeš sumu na základe podrob.výpisu dať do nákladov.A samozrejme je lepšie hneď usklutočniť zmenu u svojho operátora.
saglucka
28.11.07,10:37
No to viem lebo podrobny vypis mam. Ja by som to uz zmenila lebo som tam bola ale nestacila im kopia zivnostenskeho listu :( a znovu som sa tam nedostala a poznate tie rady ake tam su a vsetko dlho trva....
Lenka1979
28.11.07,16:03
Urob tak, ako Ti radí Vikinka, podľa výpisu si vyčiarkaj hovory,ktoré si využila pre účely firmy (samozrejme ich musíš vedieť zdôvodniť/, urob si podiel, aké percento z týchto hovorov ti tvorí "firemné volania" a to si môžeš dať do nákladov. Tak som to robila aj ja, ibaže na pevnú linku, a nebol problém. Samozrejme v prípade daňovej kontroly je dobré mať vypracovanú aj internú smernicu k takýmto hovorom. Pekný večer.Lenka