fialka m
28.11.07,13:23
Ahojte poradaci, mame zamestnancov, ktory maju vozidla na sukromne ucely, lenze tieto vozidla su pozicane? Co im mam zdanovat, vykazuju si sluzobne cesty.
Dakujem
liba2
28.11.07,12:35
Ahojte poradaci, mame zamestnancov, ktory maju vozidla na sukromne ucely, lenze tieto vozidla su pozicane? Co im mam zdanovat, vykazuju si sluzobne cesty.
Dakujem
Napíš jednoznačne: vozidlá používajú na pracovné aj súkromné jazdy - a tak to aj vykazujú v knihe jázd ?
fialka m
28.11.07,12:42
Vykazuju si pracovne cesty, sukromne kilometre si platia samy.
Vladimír Ozimý
28.11.07,13:58
par 5 ods 3 pism a) 595/2003 - pozrite si to ak to splňate tak im zdaníte to 1%
fialka m
28.11.07,14:16
Dakujem velmi pekne, super :)
victoria
28.11.07,21:33
Nie je mozne dohodnut v internej smernici nejaky pocet km ktore zamestnanec moze prejst na sukromny ucel ? Je v tomto zakon jednoznacny ? Potom to prebieha sposobom ze pokial zamestnanec pouziva auto na sukromne ucely a to je v obstaravacej cene napr. 800 000 sk budem deklarovat ze som mu poskytla prijem 8000 sk a strhnem mu z tejto ciastky preddavok na dan ?
Orsz
28.11.07,21:59
Nie je mozne dohodnut v internej smernici nejaky pocet km ktore zamestnanec moze prejst na sukromny ucel ? Je v tomto zakon jednoznacny ? Potom to prebieha sposobom ze pokial zamestnanec pouziva auto na sukromne ucely a to je v obstaravacej cene napr. 800 000 sk budem deklarovat ze som mu poskytla prijem 8000 sk a strhnem mu z tejto ciastky preddavok na dan ?

Je možné si v internej smernici dojednať max.počet km, ale nevidím v tom význam, pretože to môže byť každý mesiac rôzne, v niektoré ich môže mať viac, v niektorých dokonca žiadne. Bez ohľadu na to, či tieto súkromné km prejazdí alebo nie, stále mu strhávaš 19% daň z 1% OC vozidla - postup je tak ako si napísala. 8000,- je jeho nepeňažný príjem a 19%daň z toho odvedieš.
fialka m
11.01.08,10:02
ahojte, este mam otazku, zamestnanec ma firemne auto, pouziva ho na sluzobne ucely, sukromne si nevykazu. Treba mu 1% z obstaravej ceny zdanovat. Toto auto sme kupovali na leasing.
dakujem
Paula
11.01.08,10:04
ahojte, este mam otazku, zamestnanec ma firemne auto, pouziva ho na sluzobne ucely, sukromne si nevykazu. Treba mu 1% z obstaravej ceny zdanovat. Toto auto sme kupovali na leasing.
dakujem


A tie kilometre súkromné ak nevykážete, ako vám bude "sedieť" tachometer? To budete umelo vyrábať firemné cesty?
fialka m
11.01.08,12:48
A tie kilometre súkromné ak nevykážete, ako vám bude "sedieť" tachometer? To budete umelo vyrábať firemné cesty?

Vsetky kilometre vykazuju ako sluzobne..Cize vsetko sedi.
Chobot
11.01.08,13:12
Vsetky kilometre vykazuju ako sluzobne..Cize vsetko sedi.

Veď ak vykážete všetky súkromné cesty ako služobné, tak umelo vytvárate služobné cesty.

To ten zamestnanec vykáže v sobotu jazdu z BA na Pezisnkú Babu a späť ako služobnú jazdu? A ako vykáže jazdu z domu do práce a naspäť? Či stále parkujú v sídle firmy a domov chodia MHD?

Nuž, ako myslíte....
Paula
11.01.08,13:14
Navyše sa môže stať, že náíkup PHM bude z opačného smeru, než vykázaná firemná cesta ;)
dvojča
13.02.08,09:25
ahojte, moja otázka nemá nič spoločné s 1%, aspoň dúfam, no chcem sa opýtať. Auto na lízing zaradené do sro parkuje v sídle firmy, no máme prevádzku 9 km od sídla firmy. Môžem dávať služobné jazdy každé ráno a každý večer zo sídla firmy do prevádzky a späť? na aute jazdí konateľ, ktorý má Pracovnú zmluvu ako obchodný zástupca. Auto kvôli bezpečnosti pred krádežou parkuje v sídle firme. ďááákujem
dvojča
16.02.08,21:41
ahojte, zabudli ste na poradu? nikto mi neporadí? dík
Chobot
17.02.08,20:19
ahojte, zabudli ste na poradu? nikto mi neporadí? dík

Nie, nezabudli, len treba pre novú otázku založiť novú tému a nie miešať témy. Takto to môžu ľudia z príslušného oboru prehliadnuť.


ahojte, moja otázka nemá nič spoločné s 1%, aspoň dúfam, no chcem sa opýtať. Auto na lízing zaradené do sro parkuje v sídle firmy, no máme prevádzku 9 km od sídla firmy. Môžem dávať služobné jazdy každé ráno a každý večer zo sídla firmy do prevádzky a späť? na aute jazdí konateľ, ktorý má Pracovnú zmluvu ako obchodný zástupca. Auto kvôli bezpečnosti pred krádežou parkuje v sídle firme. ďááákujem

Myslím, že to môže byť považované za služobnú cestu.