Lubica H
28.11.07,13:59
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať - firma sídlila v prenajatých priestoroch, so súhlasom majiteľa vykonala TZ - bezpečnostné dvere (cca 35.000) zaradila do 4. skupiny a odpisovala ako iný majetok. toto TZ vykonala v roku 2006. v októbri tohto roku ukončila nájomnú zmluvu a odpredala prenajímateľovi TZ ale za nižšiu sumu (cca 13 tis) ako je ZC (cca 30 tis). Mám rozdiel medzi ZC a predajnou cenou účtovať ako dar (543)? (momentálne mám celú ZC na 541)? alebo stačí, keď na konci roka tento rozdiel dám ako pripočítateľú položku?
zatiaľ ďakujem.
Zoltán Kovács
28.11.07,13:04
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať - firma sídlila v prenajatých priestoroch, so súhlasom majiteľa vykonala TZ - bezpečnostné dvere (cca 35.000) zaradila do 4. skupiny a odpisovala ako iný majetok. toto TZ vykonala v roku 2006. v októbri tohto roku ukončila nájomnú zmluvu a odpredala prenajímateľovi TZ ale za nižšiu sumu (cca 13 tis) ako je ZC (cca 30 tis). Mám rozdiel medzi ZC a predajnou cenou účtovať ako dar (543)? (momentálne mám celú ZC na 541)? alebo stačí, keď na konci roka tento rozdiel dám ako pripočítateľú položku?
zatiaľ ďakujem.

Zostatková cena neodpísaného majetku bude daňovým nákladom v plnej výške. Ak sa mýlim opravte ma.
betka
28.11.07,20:02
Iné by bolo, keby ste nemali súhlas vlastníka s vykonaným TZ, iné by bolo, keby išlo o beodplatný prevod vykonaného TZ, potom by ste postupovali, že by ste upravili ZD.

mimotemy
Len tak pomimo podotknem, ak by súhlas vlastníka nebol, nemohli by ste si ani odpis za rok 2006 uplatniť ako daňový výdavok, :)
Lubica H
04.12.07,12:23
takže - keď predám TZ za nižšiu cenu ako je jeho zostatková hodnota, pozerá sa na to ako na normálny predaj, zostatková hodnota je normálne daňový náklad, nie že mu časť dávam bezodplatne? (lebo predávame za polovičnú cenu ako je zostatková hodnota) a zásada opatrnosti?
KEJKA
04.12.07,13:08
to je v poriadku.
boza1
04.12.07,13:23
Dobry den, est esa chcem vratit k tejto teme. Nasa firma tiez robila TZ prenajateho majetku so suhlasom prenajimatela, a v marci tr. sme sa prestahovali do ineho najmu. TZ sme prenajimatelovi po dohode nefakturovali, ako preuctujem ZC prenejateho majetku? dakujem
KEJKA
04.12.07,13:29
nedaňový náklad
Lubica H
08.12.07,20:48
ďakujem za rady.;)