clovek11
28.11.07,16:49
Dobry den, som tu uplne novy, nevedel som kam umiestnit moju otázku, tak sa prosim nehnevajte. -- Mam taku dilemu, je mozne aby ste boli poistený bez toho aby ste to vôbec vy sami chceli?? Predstavjte si situaciu: ste žiakom strednej školy, pride za vami Triedny/a , a vravi ze mate doniest kazdý 30,-SK. že ide o poistenie v pripade straty alebo krádeže nejakej vašej sukromnej veci v škole./samozrejme s nejakym cenovým limitom..asi 2 000,-/ Vy nemate záujem o taketo poistenie,, mate na to dôvody....neobavate sa straty alebo kradeze nejakej z vasich veci.... a ked vam ukradnu prezuvky botasky zo skrinky..za 3 000,- tak uz nedostanete nic, JEDNODUCHO to poistenie nechcete. Ale Triedny/a nadalej tvrdí, že zaplatenie jednorazoveho poistneho je povinne a záväzne pre všetkých. NIE JE TO CHORE???.....ved predsa to poistenie nechcem a nepotrebujem!!! a nemam ani ziadnu poistnu zmluvu ..ani nic.....TAK sa pytam kde to uz vlastne sme? ....co mam robit? alebo na koho sa mam obratit??.... dakujem Vam.....
Ofélia
28.11.07,15:58
Poistenie je dobrovoľné. Tu to skôr zaváňa niečim iným od poradcu poistenia až po riaditeľa či triedneho učiteľa.
clovek11
28.11.07,17:35
Viem, že poistenie takéhoto tipu je dobrovoľné. To som aj vravel triednemu/ej , že je to dobrovoľné a ja takéto poistné jednoducho nechcem a ho nezaplatím. Triedny/a na mna, že to jednoducho zaplatiť musím, inak to nejde. Škoda, že nás v triede nie je viac takých, čo sa nechcú nechať ošklbať, a to ešte takým primitívnym spôsobom. Kazdy blbec si povie: dám 30,- a mam pokoj. Ale ked nejaky "macher" si najde 600 ludi na skole, ktorí mu daju po 30sk, tak rázom ma 600.30 = 18 000,- . Neviem, čo mam s tým robiť, ale takéto "poisté" nemienim zaplatiť. Existuje nejaký spôsob ako anonymne to oznámiť niekomu, neviem, nejakej inšpekcií , ktorá by sa mohla ta to pozrieť lepšie??? dakujem
Ofélia
30.11.07,11:31
1. Ministerstvo školstva
Gabi03
30.11.07,11:43
Trochu mimotemy.
Musím ťa pochváliť za to, že ak ťa nútia robiť niečo, čo ty nechceš, ideš si zisťovať informácie. Kiežby bolo viac takých mladých. ;)