ada142
04.03.05,12:38
Prosím Vás o pomoc. Som SZČO a chcela by som zamestnať 1 zamestnanca.Musím ho prihlásiť do sociálnej poisťovne, zdravotnej poisťovne a aj na daňový úrad? A aké sú tam lehoty? Ďakujem za odpoveď.
Janca
04.03.05,11:58
Ak sa nic nezmenilo do poistovni do 8 dni aj ako zamestnavatel, aj prihlasit zamestnanca, pokial viem tak na SP sa od buduceho mesiaca maju zamestnanci prihlasovat VOPRED, t.j. pred nastupom do zamestnania a na DU do 15 dni si rozsirit registraciu o platitela dane z prijmu /ak takato registracia nebola urobena pri registracii ako SZCO, teda platite dane z prijmu.
Eva Farkasová
03.04.05,16:24
:) Skúsení personalisti prosím o radu pre všetkých začínajúcich : Aké doklady by mal mať spis zamestnanca. Myslím tým stáleho s riadnou pracovnou zmluvou: Žiadosť o prijatie do zamestnania, Osobný dotazník .................
petra:-)
03.04.05,18:28
Ja prikladám ešte pracovnú zmluvu, platový výmer (ak nie je súčasťou prac.zmluvy), prihlášky do poisťovní, vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo ZČ, vyhlásenie na uplatnenie zníženia SP (0,5% na dieťa), rodné listy detí resp.potvrdenia o návšteve školy, zápočet odpracovaných rokov, dohodu o hmotnej zodpovednosti, dohodu o používaní súkromného motorového vozidla na pracovné cesty....
Eva Farkasová
03.04.05,20:25
Petka, dakujem pekne. Len som sa chcela utvrdit, ze nic mimoriadne k tomu netreba. Este tam mám aj nejaký sľub mlčanlivosti- ale neviem či je to teraz nutné. Sme verejná služba. Nevieš o tom nič?
nikulik
04.04.05,04:16
:confused: Prosim o pomoc, ked prijimam zamestnanca do trvaleho pracovneho pomeru tak ho prihlasujem na socialku a do poistovne, a ako je to s dohodarom-dohodou o vykonani prace?? kde ho prihlasujem??? dakujem vopred.
petra:-)
04.04.05,04:37
Eva, nemám skúsenosti s verejnou službou, ale ak taký sľub podpísal určite by som to tam priložila.

nikulik, skús pozrieť sem http://www.porada.sk/showthread.php?t=7842&page=1&pp=10&highlight=prihlasovanie+odhlasovanie

Od 1.4.2004 treba prihlasovať pred nástupom do SP aj dohodárov.

:)
nikulik
05.04.05,10:34
Dakujem pekne,akurat som tam dnes bola a nahlasila to, este raz diky :o))