majkaaa
28.11.07,22:11
Ahojte chceme s priateľom kúpiť jeho rodičom vysavač, lebo ich už je v hroznom stave. Prosím poraďte mi aký je lepší, lebo sme chceli kúpiť ten bezvreckový, ale počuli sme, že tie keď sa povysávaja jedna, dve miestnosti už ťažko ťahaju a treba ich vyčistiť. A aký typ vysavača je dobrý do tých 2tis. Sk. Dakujem
evelien
29.11.07,06:35
Tazko povedat, ktory vysavac do 2.000 je dobry. Ale urcite kupujte vysavac s vreckami. Bezvreckove su narocne na udrzbu. A aj tie filtre nieco stoja. Ked sme kupovali vysavac, tak predavacka nam len tak bokom povedala, ze tie bezvreckove ludia casto reklamuju. (Ja mam dobru skusenost s EIO.)
Chobot
29.11.07,06:54
Ahojte chceme s priateľom kúpiť jeho rodičom vysavač, lebo ich už je v hroznom stave. Prosím poraďte mi aký je lepší, lebo sme chceli kúpiť ten bezvreckový, ale počuli sme, že tie keď sa povysávaja jedna, dve miestnosti už ťažko ťahaju a treba ich vyčistiť. A aký typ vysavača je dobrý do tých 2tis. Sk. Dakujem

Nedá sa povedať jednoznačne, ktoré sú lepšie. S vreckovými je jednoduchšia manupulácia, lebo vrecko po naplnení jednoducho vyhodíš a je to, kým ten bezvreckový, ktorý má plátené vrecko, musíš vyprášiť, čo nie je praktické ani pohodlné.

Na druhej strane máš nižšie náklady, lebo nemusíš kupovať vrecká, ktoré tiež nie sú lacné (najmä u tých zahraničných, jedno vrecko môže vyjsť aj na 100 SKK, naše ETA stoja okolo 20-50 SKK). Napriek tomu starší ľudia uprednostňujú bezvreckové, buď z dôvodu šetrenia alebo možno zo zvyku, lebo v minulosti boli len bezvreckové (my sme tiež mali doma prvý vreckový až niekedy na konci 70. rokov).
ekopo
29.11.07,06:59
My sme si pred dvomi rokmi kúpili s vodným filtrom. (na podobný išla v TV reklama). Kúpili sme ho v akcii komplet za 2.990,- a nedám naň dopustiť. Stačí napustiť trocha vody, nakvapkať zopár kvapiek vonnej esencie - prevonia byt. Voda sa len potom vyleje, umyje nádoba a to je celá údržba. Voda zadrží dokázateľne viac mikročastíc prachu ako hocijaké filtre.Aby som nezabudol, aj tento má ešte HEPA filter.

Tu je vhodnejšie pokračovať. Druhá téma je založená v ohlasoch na poradu.
Bastian
29.11.07,08:57
Nedá sa povedať jednoznačne, ktoré sú lepšie. S vreckovými je jednoduchšia manupulácia, lebo vrecko po naplnení jednoducho vyhodíš a je to, kým ten bezvreckový, ktorý má plátené vrecko, musíš vyprášiť, čo nie je praktické ani pohodlné.

Na druhej strane máš nižšie náklady, lebo nemusíš kupovať vrecká, ktoré tiež nie sú lacné (najmä u tých zahraničných, jedno vrecko môže vyjsť aj na 100 SKK, naše ETA stoja okolo 20-50 SKK). Napriek tomu starší ľudia uprednostňujú bezvreckové, buď z dôvodu šetrenia alebo možno zo zvyku, lebo v minulosti boli len bezvreckové (my sme tiež mali doma prvý vreckový až niekedy na konci 70. rokov).
Majkaaa mala na mysli bezvreckový, t.j. bez vrecka (či už je to z plátna alebo z papiera). Tie s pláteným vreckom sa už asi nevyrábajú:).

Podľa mňa je lepšie, keď je tá odsatá špina v sáčku. Môžeš to potom jednoducho odstrániť - zahodiť. Nezašpiníš si ruky a aj všetky povysávané roztoče a jemný prach poputujú do koša. Tie bezvreckové treba vždy poriadne poumývať a filtre sa logicky tiež oveľa skor zanesú. Keď ich nebudeš často meniť, tak bude filtrácia dosť slabá (bude Ti fúkať do priestoru znečistený vzduch), alebo žiadna - keď sa to upchá a bude ti vysávač pekne hučať).
Ja by som Ti odporučil klasiku napr. Elektrolux Mondo. Má ho veľa mojich známych a sú s ním veľmi spokojný.;)
Infarkt
29.11.07,09:02
Ahojte chceme s priateľom kúpiť jeho rodičom vysavač, lebo ich už je v hroznom stave. Prosím poraďte mi aký je lepší, lebo sme chceli kúpiť ten bezvreckový, ale počuli sme, že tie keď sa povysávaja jedna, dve miestnosti už ťažko ťahaju a treba ich vyčistiť. A aký typ vysavača je dobrý do tých 2tis. Sk. Dakujem

Tak na dobrý vysávač do 2 litrov zabudnite ! A čo ja môžem doporučiť, tak ELEKTROLUX, alebo PHILIPS... :)
Leila2006
29.11.07,09:31
Keď sme kupovali vysavač v nayke, tak nám bolo povedané, že dobré vysávače sú nad 5 tisíc. Z tých lacnejších je potom lepšie kúpiť vreckový, je s ním lepšia manipulácia. Alebo ešte je možnosť vystihnúť nejakú akciu, stáva sa, že aj 5 tisícové idú dole na polovicu, ale to do Vianoc asi ťažko...
Infarkt
29.11.07,09:40
Keď sme kupovali vysavač v nayke, tak nám bolo povedané, že dobré vysávače sú nad 5 tisíc. Z tých lacnejších je potom lepšie kúpiť vreckový, je s ním lepšia manipulácia. Alebo ešte je možnosť vystihnúť nejakú akciu, stáva sa, že aj 5 tisícové idú dole na polovicu, ale to do Vianoc asi ťažko...

Každý predavač na celom svete ti povie, že drahší je lepší :) :D

V prvom rade treba zvážiť konkrétne účely vysávača ( koberce, plávajuce podlahy, dlažba, linoleum) , potom by som zvážil doplnkové funkcie, napríklad možnosť čistenia sedačky...možnosť vysať rozliatu tekutinu a pod... no a v druhom rade sa popytam známych a rodiny vo svojom okolí na skúsenosti s tým-ktorým vysávačom...
a potom mi môže predavač tvrdiť čo chce :D
durisovad
29.11.07,15:46
Trochu zneuzijem tuto temu a poprosim vas, ak niekto vlastnite akumulatorovy vysavac, taky, ktory ma aj rucku - palicu, ake s nim mate skusenosti? Ide mi o to, aby som mohla povysavat schody a nemusela by som tahat za sebou snuru.
Bionda
29.11.07,17:07
Na margo tých schodov , my sme to vyriešili centrálnym vysavačom a tým pádom sme vyriešili vírenie prachu, hluk a tiež prenášanie ťažkého a objemného vysavača a hocikedy pichneme do zásuvky hadicu a vysávame. Raz za mesiac - závisí od plnosti a objemu zbernej nádoby, ho vysypeme do kuky. Vrele odporúčam a cena sa veľmi už nelíši, najmä ak už chete investovať do dobrého vysávača a bývate v dome a máte viac poschodí.
durisovad
29.11.07,17:40
O centralnom vysavaci som aj ja pocula len chvalu, ale u nas by to predpokladalo buranie v dome a do toho nemam velkej chuti. Okrem toho to nie je lacny spas.
kukučka
30.11.07,10:19
veľký máš, tak si kúp si malý ručný. Mám ho v kuchyni pri ruke a povysávam všetko. Aké máš schody? Ja drevené a vytieram ich švédskou handrou, netreba ani vysávač.
Blanka Š
30.11.07,12:32
Môj manžel už asi 10 rokov robí s domácimi aj priemyselnými vysávačmi-predaj ,servis ,montáž centrálnych vysavačov a on tvrdí že domáce bezvreckové vysávače sú nevýhodné pretože majú slabý cyklón,hned sa zapchá filter a zníži sa výkon vysavača.Čo sa ušetrí na sáčkoch,prerobí sa na filtroch /ak chcem aby vysávač vysával a nie iba hučal/
durisovad
30.11.07,14:19
veľký máš, tak si kúp si malý ručný. Mám ho v kuchyni pri ruke a povysávam všetko. Aké máš schody? Ja drevené a vytieram ich švédskou handrou, netreba ani vysávač.
Na schodoch mame nalepeny koberec. Schody su od pivnice az po povalu. Maly vysavac mam tiez, ale na elektriku. Islo mi o to, aby som nemusela po kazdom poschodi prepinat snoru do zasuviek. V obchode som videla rucny vysavac na akumulator, ale taky do ruky a musela by som sa k nemu zohybat. A na jedno nabitie baterie pracuje len 10 minut, co sa mi zda malo.
majkaaa
30.11.07,14:26
dakujem za vase nazory, tak uz teraz viem, ze kupime s vreckom a asi slovensky vyrobok kvoli tym lacnejsim vreckam, aby buduca svokra nemala velke vydavky. Poznacujem mam super svokru, aby to nevyznelo inak
Bionda
07.12.07,15:49
durisovad, never tomu, netreba búrať dom, aj my sme si ho dávala inštalovať už do existujúceho domu- kúpili sme starší dom. Montovali nám to pár dní pred Štedrým dňom a bordelu nebolo nejako špeciálne veľa, oveľa menej ako keď sme vymieňali okná. Závisí od technika, ktorý robí zakreslenie, cenovú ponuku a odporučí koľko zásuviek treba na celý dom, my máme 3 na celá dom vrátane garáže.
Blanka Š
07.12.07,17:20
Súhlasím s Biondou,ak je dom dobre riešený,búrania je úplne minimálne.Niekeby stačí na celé poschodie jedna zásuvka,prípadne do kuchyne štrbina
Roman Svoboda
20.12.07,12:50
Kúpil som si vlani bezvreckový vysávač v supermarketu za cca 1500 Sk. Použil som ho dva razy a od tej doby leží. Nedá sa s nim dlho vysávať, veľmi skoro sa upcháva. Napíšem o ňom viacej po Vianociach tu: www.sk.vysavace-domacnost.cz/recenzie (http://www.sk.vysavace-domacnost.cz/recenzie) . Som plne na strane tých, čo tvrdí, že dobrý vysávač sa pod 2.000 nedá. Podľa mňa ani pod 4 tis....
Marína
05.09.08,16:06
Ak dovolíš Roman, opravím. Stránka je www.vysavace-domacnost.cz
balci
05.09.08,16:15
My máme bezvreckový vysávač (prach sa nasáva do vody, ktorú potom velejeme). Pravdou je, že nebol práve z tých lacných, ale je skvelý.
olybaba
05.09.08,18:54
pozdravujem,
- ja som kupila tento vysavac s papierovym vreckom, som velmi spokojna, vykonny, dlha hadica, dlha snura
- papierovy sacok je dost drahy, cca 50 Sk za kus, ale manipulacia super - cista robota
http://olybaba.napady.net/image/10589012 (http://olybaba.napady.net/galerie#)
Renkafb
31.10.09,21:49
Na margo tých schodov , my sme to vyriešili centrálnym vysavačom a tým pádom sme vyriešili vírenie prachu, hluk a tiež prenášanie ťažkého a objemného vysavača a hocikedy pichneme do zásuvky hadicu a vysávame. Raz za mesiac - závisí od plnosti a objemu zbernej nádoby, ho vysypeme do kuky. Vrele odporúčam a cena sa veľmi už nelíši, najmä ak už chete investovať do dobrého vysávača a bývate v dome a máte viac poschodí.
BIONDA, prosim ta, aku mate znacku centralneho vysavaca ? Ja sa prave rozhodujem medzi Rehau-vacuclean a Electroluxom Beam. Rehau ma dialkove ovladanie, cize elektrika nevchadza do rukovate a Elektrolux ma ovladanie zabudovane v rukovati. Aky system mate doma vy ? Dakujem