vvvvvv
29.11.07,06:08
môže mi niekto poradiť-ak nezaplatím životnú poistku ku koncu poistného obdobia, tak táto sa zruší. Má právo poisťovňa vymáhať nedoplatky až do zrušenia. Napr. poistka bola ku 31.12.2006. nezaplatím a ony mi ju zrušia až o 5 mesiacov ale za týchto 5 mes. chcú doplatok. a do akej doby majú právo vymáhať? napr. poistka zanikla 27.10.2006-oznámili mi to až teraz. nie je to premlčané?
mizu
29.11.07,05:14
môže mi niekto poradiť-ak nezaplatím životnú poistku ku koncu poistného obdobia, tak táto sa zruší. Má právo poisťovňa vymáhať nedoplatky až do zrušenia. Napr. poistka bola ku 31.12.2006. nezaplatím a ony mi ju zrušia až o 5 mesiacov ale za týchto 5 mes. chcú doplatok. Ďakujem
Ja som tiež nezaplatila za 4 mesiace, potom som zrušila poistku a ony mi navalili nedoplatok + penále za tie 4 mesiace.
Chobot
29.11.07,06:41
môže mi niekto poradiť-ak nezaplatím životnú poistku ku koncu poistného obdobia, tak táto sa zruší. Má právo poisťovňa vymáhať nedoplatky až do zrušenia. Napr. poistka bola ku 31.12.2006. nezaplatím a ony mi ju zrušia až o 5 mesiacov ale za týchto 5 mes. chcú doplatok. Ďakujem

AK nezaplatíš poistné, tak poistka nezanikne hneď. Najprv ti pošlú výzvu a ak čiastku neuhradíš, tak môžu poistku zrušiť. Môže to byť 2 mesiace po neplatení, ale aj 5 mesiacov. Ty si zo zákona povinný platiť až do konca poistenia, teda poisťovňa bude od teba vymáhať dlžnú sumu. Ak je vyššia ako 300 SKK, tak nerátaj s tým, že by ti to odpustili. Ak je to ešte vyššie, tak o to intenzívnejšie bude vymáhanie.

Dúfam, že za 5 rokov tu nenapíšeš, že nejaká firma chce od teba 3000 SKK dlžné poistné plus 5.000 SKK súdne trovy a úroky u omeškania. Radšej to zaplať. Veď poistený si bol až do zrušenia zmluvy. To je ako keby si si požičal auto z autopožičovne na 5 mesiacov a zaplatil by si len jeden mesiac.