bučo
29.11.07,07:30
Ahojte, zaujímalo by ma ako správne krátiť stravné pri zahraničnej pracovnej ceste (z akej sumy).
Mám doklad z ubytovania zamestnanca v hotely na ktorom je uvedené:
Bed and Breakfast 100 eur
Bar 10 Eur
frigobar 5 Eur
Celková suma faktúry je 115 eur. Ako mám postupovať pri krátení?
1. 115 - bar,frigobar = 100 eur (túto sumu uznám ako náklad za ubytovanie)
a stravné budem krátiť o 25 %
2. náklad za ubytovanie bude 115 eur + budem stravné krátiť o 25 %.
Čiže ktorú sumu uznám do nároku za ubytovanie (100 alebo 115?)
Dakujem
Chobot
29.11.07,08:50
Ahojte, zaujímalo by ma ako správne krátiť stravné pri zahraničnej pracovnej ceste (z akej sumy).
Mám doklad z ubytovania zamestnanca v hotely na ktorom je uvedené:
Bed and Breakfast 100 eur
Bar 10 Eur
frigobar 5 Eur
Celková suma faktúry je 115 eur. Ako mám postupovať pri krátení?
1. 115 - bar,frigobar = 100 eur (túto sumu uznám ako náklad za ubytovanie)
a stravné budem krátiť o 25 %
2. náklad za ubytovanie bude 115 eur + budem stravné krátiť o 25 %.
Čiže ktorú sumu uznám do nároku za ubytovanie (100 alebo 115?)
Dakujem

Varianta 1 je správna. Tých 15 EUR je jeho osobný náklad, 100 EUR je oprávnený náklad za ubytovanie. Stravné krátiš o 25%.
Nike
29.11.07,09:19
Varianta 1 je správna. Tých 15 EUR je jeho osobný náklad, 100 EUR je oprávnený náklad za ubytovanie. Stravné krátiš o 25%.
Myslím, že to nie je správne.
§ 13/8 zákona o cest. náhradách =AK je pri ZPC v doklade o ubytovaní preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene znížené o
a) preukázanú sumu za raňajky
b) 25%, ak preukázaná suma je vyššia ako 25%, alebo ak suma nie je vyačíslená.

Ak mu preplatíš ubytovanie o raňajky 15EURO menej a zároveň mu krátiš stravné, poškodíš ho. Buď jedno, alebo druhé krátenie.
Podľa mňa preplatenie ubytovania = 115 EURo a pokrátiť stravné o 25%.
Chobot
29.11.07,10:26
Myslím, že to nie je správne.
§ 13/8 zákona o cest. náhradách =AK je pri ZPC v doklade o ubytovaní preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene znížené o
a) preukázanú sumu za raňajky
b) 25%, ak preukázaná suma je vyššia ako 25%, alebo ak suma nie je vyačíslená.

Ak mu preplatíš ubytovanie o raňajky 15EURO menej a zároveň mu krátiš stravné, poškodíš ho. Buď jedno, alebo druhé krátenie.
Podľa mňa preplatenie ubytovania = 115 EURo a pokrátiť stravné o 25%.

Prečítaj si lepšie zadanie. Náklady na ubytovanie neboli 115 EUR, ale len 100 EUR. Tých 15 EUR nebola cena raňajok, ale bola to jeho osobná spotreba z minibaru. To by si mohol objednať na izbu thajskú masáž a dať to napísať na hotelový účet, aj tak by si mu to zahrnul do nákladov za ubytovanie?
Jozef I
29.11.07,10:37
Ja by som ešte doplnil, že z nároku, ktorý mu po odrátaní 25% za raňajky zo sumy stravného zostatne, sa mu potom odráta ten jeho osobný náklad a to tých 15 EUR. V prípade, že bol na tom hotely aj s obchodným partnerom a firma mu to uzná, dá sa dať tých 15,- EUR ako repre a zamestnancovi sa to nestrhne z celkového nároku.
Nike
03.12.07,10:29
Prečítaj si lepšie zadanie. Náklady na ubytovanie neboli 115 EUR, ale len 100 EUR. Tých 15 EUR nebola cena raňajok, ale bola to jeho osobná spotreba z minibaru. To by si mohol objednať na izbu thajskú masáž a dať to napísať na hotelový účet, aj tak by si mu to zahrnul do nákladov za ubytovanie?

Pardon, máš pravdu, beriem to späť. Ale možno teraz vieme na čo používaš diety na SC :)
Chobot
03.12.07,10:37
Pardon, máš pravdu, beriem to späť. Ale možno teraz vieme na čo používaš diety na SC :)

:D:D
V tom mám vždy dilemu. Buď si dať dobrú masáž, ale zostať hladný, alebo radšej naplniť za tie diéty žalúdok.:rolleyes:
:D