deha
29.11.07,07:50
Uzatvárame od jan.2008 zmluvu s ref. BOZP a PO , ktorý je star. dôchodca/vzhľadom na to, že to nemôže byť na dohodu a musí mať na túto činnosť certifikát/Potrebujeme zmluvu, kde by bola sadzba na hodinu a kolko odrobí tolko by mal, ale si nevie,m predstaviť z hľadiska odvodov/dodržiavanie VZ/ ako by to fungovalao, resp. nechceme mu platiť dovolenky a sviatky, čiste len odprac. hodiny podľa potreby. Ako by sa to dalo zmluvne ošetriť?
deha
16.01.08,11:18
Neviete mi poradiť , môže referent BOZP a PO byť zazmluvnený napr. na DVP resp. DPČ? úUdajne z nejakého bezp. zákona vyplýva že to môže byť len na PZ alebo dodávateľským spôsobom, neviem to vyhľadať!
deha
16.01.08,11:40
Neviete mi poradiť , čo je myslené v zák.124/2006 Zák. o bezpečn. a ochr. zdravia myslené v § 21 Preventívne a ochranné služby nasledovnou formuláciou:" Na vykon. preventív. aochranných služieb je zamestnávateľ povinný určiť odborných zamestnancov, ktorí sú s ním v pracovnom pomere,alebo obdobnom pracovnom vzťahu. Môže to byť aj dohoda o VP alebo PČ? Čo je obdobný pracovný pomer mimo PZ?
ZuzanaP
16.01.08,11:43
http://www.porada.sk/t66068-co-je-obdobny-pracovny-pomer.html tu je odpoveď, čo je obdobný PP

My máme bezp. technika zamestnaného na kratší prac. čas - menej ako 20 hod. mesačne...
deha
16.01.08,11:57
No nie som si ista, či je možné zamestn. ref. BOZP na DVP alebo DPČ, niečo mi tvrdil zo školenia referentov,ale nemám to ničím podložené.A zo strany vedenia je snaha zamestnať ho na dohodu, neviem čo robiť!
ZuzanaP
16.01.08,12:01
DVP nemôže byť, lebo je to opakujúca sa činnosť.
Paula
16.01.08,12:07
Zamestnávame na TPP - 8 hod. mesačne (teda, na viac hodín nemáme potrebu).
deha
16.01.08,12:16
Vedenie tlačí na to aby to bola DPČ, len neviem či nemajú na IP nejaké usmernenie, či to dohoda vôbec môže byť. Technik ,kt. sa to týka,hovoril, že na školení o BOZP ich výslovne upozorňovali, že musí ísť o PP na pracovnú zmluvu, ale nepodložil toto tvrdenie žiadnym relevantným paragrafom a pod. To vyjadrenie z IP na ktoré bol vyššie odkaz je asi staršieho dáta. Zajtra pride a ja neviem akú zmluvu pripraviť.