anedz34
29.11.07,08:16
Dobrý deň, máme predajňu so stavebným materiálom, manžel popritom vykonáva stavebné práce. Účtujem v MRP, JÚ. V programe mám vytvorené strediská, t.j. zválšť pre obchod, zvlášť pre vykonávanie prác. V blízkej budúcnosti však chceme otvoriť ďalšiu predajňu. Je mi jasné, že si v účtovníctve vytvorím ďalšie stredisko, všetko účtujem v jednom peňažnom denníku. Mám však program JU+sklad, to znamená, keď napr. nahadzujem nejakú faktúru, môžem si hneď zaradiť aj príjem na sklad a naopak, keď mám najpr. príjem na sklad a neskôr príde faktúra, môžem ju priradiť k príslušnému príjmu. Ako však budem postupovať v tej novej predajni /je na úplne inom mieste v rámci mesta/, mám na mysli vedenie účtovníctva.
Ďakujem
anedz34
29.11.07,09:06
Prosím, nemá niekto podobné skúsenosti s vedením účtovníctva v programe MRP vo dvoch predajniach?
lenkak
29.11.07,19:19
Ja účtujem tri prevádzky v troch rôznych mestách. Skladová evidencia sa robí zvlášť, účto až po odovzdaní dokladov. Príjemky sa pripájajú k došlým faktúram. Každý mesiac si spravím z programov jednotlivé sumarizácie, a to tržby - axisy, vyšlé fa - zoznam, príjemky - df, resp. príjemky - nákup hotovosti.
adinka55
03.12.07,09:37
Ja som sa asi pred mesiacom informovala v MRP na nieco podobne - a na riesenie pobociek teraz doporucuju system K/S. Skus si precitat ich stranku.
renix1
15.09.08,08:37
prosím vás, ako sa účtuje denná tržba z ERP z dvoch predajní? na dva príjmové PD alebo na jeden PPD?
Zoltán Kovács
15.09.08,08:39
prosím vás, ako sa účtuje denná tržba z ERP z dvoch predajní? na dva príjmové PD alebo na jeden PPD?

Ja účtujem na 2 PPD.
renix1
15.09.08,08:42
účtujete dennú alebo mesačnú uzávierku z ERP?
andrea55
15.09.08,09:02
účtujete dennú alebo mesačnú uzávierku z ERP?
Vždy dennú uzávierku z ERP. Aj jedna aj druhá ERP mesačná uzávierka musí ti sedieť na denné uzávierky jedlotlivo. Máš určite prihlásené na daňovom úrade 2x ERP.
Denné príjmové-tržbové ERP-ové doklady účtuješ do pokladnice.
renix1
15.09.08,09:13
ďakujem za vysvetlenie