berry
29.11.07,08:57
Pekný deň
Ja viem , že už sa to tu popísalo vela o tom ako zaúčtovať v Alfe halierové vyrovnanie. Ale nedostala som jasnú odpoveď.
Mám doklad
Základ 739,30
DPH 140,50
Hal.v. 0,20
Spolu 880,-
Ako to mám zaúčtovať? Keď dám sumu spolu 880 tak mi to program vypočíta že základ je 739,50 a DPH je správna 140,50. Skúšala som to aj tak ,že som prepísala (cez podrobný rozpis DPH ) Sumu a do 0% DPH som dala tých 0,20 hal. Ale program mi to nechcel uložiť, lebo ževraj nám zle rozpočítanú 19% DPH.
Volala som aj do krosu a tam mi povedali, že mám zadať tých 880 a program mi to vypočíta. Ale na moju otázku , či mi to aj daňový úrad uzná, už začala aj ona rozmýšlať. :cool:
A poradila mi nasledovné.
cez podrobný rozpis do do riadku 19% dám sumu spolu 879,80 a ono mi to správne rozpočíta a do riadku 0% dám tých 0,20hal.
Tak hneď po telefonáte. (nemám ho pri počitači ) som bežala na jej radu to zaúčtovať.
A robila som ako mi povedala. Do 19% riadku som dala sumu spolu 879,80 a ono mi to vypočítalo že základ je 739,40 a DPH je 140,40 A nedá sa to nijako prepísať. Aj keď to prepíšem tak mi to hneď skočí naspäť.
Tak čo mám robiť. Mám to nechať tak ako mi to program vypočíta, alebo čo mám robiť?
Bože to je roboty s drobnými:mad:
KvetkaK
29.11.07,08:01
Ja to robievam tak ako píšeš a nemám s tým problém. Vyskúšaj ešte jedno. Keď účtuješ takýto doklad, tak pri podrobnom rozpise DPH je tam pod tabulkou "automaticky rozúčtovať DPH" tak to zruš, že to nechceš. Daj vedieť či sa podarilo :) .
berry
29.11.07,08:08
Robievaš to tak ako píšem . A to je ako? Ja som tam dala viac typov. Ako ti to program vypočíta? A prešlo ti to cez kontrolu?
KvetkaK
29.11.07,08:13
Rozpisujem to cez podrobný rozpis DPH - základ dane, DPH 19% a do 0% dám to halierové vyrovnanie. Nie vždy mi to urobí tak ako potrebujem a vtedy dám preč to odfajknutie že mi má DPH rozpočítavať automaticky. Vyskúšaj to.
Alena Šimová
19.12.07,06:08
Robím tiež v Alfe, ale toto halierové vyrovnanie nedávam cez rozpis, ale v knihe záväzkov a pohľadávok zadám sumu a základ dane upravím o halierové vyrovnanie tak, aby mi sedela DPH.