maja0
29.11.07,09:23
Ahojte. Mam zaujem si otvorit e-shop a chcela by som vediet, co by ludi zaujimalo.


predaj bizuterie + svadobne doplnky (to kvoli tomu, ze ak som mala zaujem si nieco z toho kupit, tak som nikde na internete nenasla, co by sa mi pacilo.)
obchod s vypoctovou technikou + hry (mala by som ale velmi velku konkurenciu)
obchod s knihami, hudbou a filmami (opat velka konkurencia)Popripade napiste, co Vam chyba vo svete elektronickych obchodov. Budem vdacna za kazdy ohlas.
j.s
30.11.07,14:59
V 2. a 3. s tebou nesuhlasim. Tvoja konkurencia nebude velka. Ona totiz bude obrovska!!! E-shopy so spotrebnou elektronikou, hudbami, knihami sutazia na baze ceny. Nechcem aby ta to odradilo, ale je tazke hned v uvode robit taky obrat, aby ti dodavatel ponukol ceny, ktore by boli na urovni konkurencie.
Co sa bizuterie a svadobnych doplnkov tyka - nie je to moj obor. Ale myslim si , ze tu by som isiel cestou ,,kamenneho obchodu" a nie e-shopu.
Ludia nakupujuci cez internet su samostatne rozmyslajuce bytosti s vlastnym nazorom, ktori sa nedaju ,,opijat rozkom".
Mozno by si na to mala ist takto: Co Vam chyba v obchodoch? A potom porozmyslaj ci sa to da predavat cez e-shop.
Filip Glasa
30.11.07,18:38
ja nemôžem nikde nájsť LED náhrady za bežné žiarovky a halogénky. Používam bežné svietidlá a bodové svietidlá s halogénovými žiarovkami (aj so svietidlami je problém niečo poriadne zohnať). Kvôli teplu aj úspore energie sa všade kukám po LED a žiarivkách. Nikde nie je presne to čo hľadám a tých LED diód nie je vôbec. Pritom hneď v susednom nemecku a rakúsku je toho na e-bay a internete plno. A za slušné ceny.
Vačšinou to potrebujú rôzne obchody, reštaurácie, bary a podobne. jednak ak vám svieti vo výklade 5 bodoviek po 50W nonstop je to drahé a ak tam navyše máte vystavenú čokoládu, tak aj nebezpečné kvôli teplu :-)
Fakt som rozmýšľal, že sa poobzerám o nejakých dobrých výrobcoch a budem to tu predávať :-)

Minulý rok som hľadal nejaký poriadny eshop na krby. Nakoniec som objednal z ČR. V kamenných predajniach je to všetko aj tak na objednávku a málo tam nemajú naživo. Proste rovnako ako v eshope, len sedíte s predavačom za stolom. V oboch prípadoch vám krb prinesie nejaký prepravca. Eshop bol u nás asi len jeden a aj v ňom boli nejakí dr...í. Na email ani raz neodpovedali a do telefóny mi 3x povedali úplne iné ceny na tú istú vec.
Richard
30.11.07,20:49
Asi nepomôžem presne ako očakávaš, ale tu je názor:


ak sa niecomu nevenujes a chces len tak rozbehnut eshop, tak to nie je vobec sranda...

zvacsa na eshope profituju tí, ktorí už majú kamenný obchod.
Venovať sa samostatne eshopu znamená že budeš musieť byť dosť špecializovaná, pretože v mainstreamových položkách (elektro, video atď) nebudeš schopná konkurovať, keďže nemáš asi obrovský kapitál a infraštruktúru.

Musíš fakt nájsť niečo čo na Sk nie je, alebo je to tu predražené... (a aj tu budeš mať problémy kvôli malému trhu...)

Čo to je? TO je otázka :)
maja0
30.11.07,23:59
Dakujem za nazory. Som si presne vedoma, co to obnasa ist presne opacnou cestou (skusit e-sop, bez kamenneho obchodu a vobec sa do toho pustat) a viem, ze ma urcite este dost veci nemilo prekvapi, ktore by ma ani vo sne nenapadli. Prebrala som si snad milion pre a proti. Uz nad tym strasne dlho uvazujem, ale nikdy som k tomu nenabrala odvahu. Skusim nieco, ak to nepojde, tak sa svet nezruti. Ale aspon zistim, ci mam dost siroke lakte. Este by bol jeden napad - skusit ist do uplne niecoho ineho, ako som pisala. Myslim, ze na Slovensku take nieco este nieje. Zatial, je to len taka myslienka, takze to tu nebudem rozoberat, aby mi niekto nahodou nezobral napad :-). Na Slovensku je to dost tazke. Ludia sa este stale trochu boja nakupovania cez net (a ani sa necudujem, niekedy je to vazne ako kupovat macku vo vreci), ale lepsi sa to.
Filip Glasa
01.12.07,11:16
zvacsa na eshope profituju tí, ktorí už majú kamenný obchod.


a tým by som nesúhlasil. Drvivá väčšina eshopv nemá kamenné predajne e práve preto môžu konkurovať cenami kamenným. Pre kamenné je to en doplnok k hlavnému biznisu. Ak mám predajňu, tak platím nájomné každý rok stovky tisíc až milióny. Pri eshope desiatky až stovky tisíc jednorázovo. Takisto mzdové náklady sú nižšie. Nemám nejaké extra veľké fixné náklady ako bežné obchody. Ak sa predajni nedarí mimo sezóny, tak nemôže dočasne zavrieť a otvoriť pred vianocami.
Eshop kľudne spí a prebudí sa vo svojej sezóne. Akurát tovar musí byť vybraný tak, aby to bolo niečo na čo sú ľudia už aj tak zvyknutí objednávať. Niečo čo nemôžu ihneď kúpiť v bežnej predajni keď si zmyslia.