zuzubalu
04.03.05,13:08
Pekny den prajem,

mozem ja ako SZCO fakturovat sebe ako eserocke, ktora je vsak jednoosobova {som tam iba ja} za nejake poradenske sluzby?? Dakujem za nazory.

Zuzu
luebchenko
04.03.05,12:15
Pokiaľ použiješ ceny obvyklé nevidím v tom problém :D len sa ma nepýtaj, ako sa určuje, čo je cena obvyklá :D
jess
04.03.05,13:10
Ľubi, a keď s.r.o. v ktorej som ja konateľom, fakturuje mne - ako SZČO činnosti, ktoré aj ja ako SZČO mám v predmete podnikania za ceny obvyklé, môže sa to ?
luebchenko
04.03.05,13:20
jess, ja zase až taký odborník nie som ale nevidím dôvod, prečo by si si nemohla ako živnostníčka zadávať robiť nejaké veci externe. Podľa mňa sú to de jure 2 samostatné osoby - síce prepojené ale čo na tom! Pokiaľ sú u oboch papiere v poriadku a účtované za ceny obvyklé, ako to môže vadiť? Ešte v starom zákone o DzP bolo nejaké obmedzenie pri závislých osobách pri poskytovaní úverov, ale ako je to po novom neviem, toho zákazníka už nemáme takže to neriešim.
vladan
04.03.05,13:29
jess, na školení sa Ing. Minársky nechal počuť, že fakturáciu medzi závislými osobami "môže" daňový úrad preverovať v prípade, že sa im cena nebude zdať primeraná ...
jess
04.03.05,13:31
baby, díky, takže to mám OK